GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bakım Çantası

kategorisinde 1382 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bakım Çantası

Bir bebeğin günlük bakımı için pek çok şeye ihtiyaç duyulur. Alt temizliği, beslenme, giyim ihtiyaçları derken bez, pudra, tulum, önlük, biberon gibi onlarca şeyin devamlı olarak elinizin altında yer alması gerekir ve her biri olmazsa olmazdır. Pek çok anne bunca şeyi evin içerisinde bile tek bir alanda, düzenli bir şekilde muhafaza edebilmek ve istediğinde dilediği noktaya taşıyabilmek için bebek bakım çantasına ihtiyaç duyar. Özellikle bebekle dışarıya çıkılacağı zaman, bakım çantası kurtarıcı bir rol üstlenir. Çünkü bebek, her an bakıma ihtiyaç duyabilir ve gerekli olan tüm eşyaların da yanınızda olması gerekir. Bebek bakım çantaları, bir bebeğin günlük tüm bakım ve sağlık ihtiyaçlarını tek bir alanda, en iyi şekilde taşıyabilmeniz için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Bebek bakım çantası tavsiyeleri incelendiğinde, bu çantaların sadece bebek bakımı göz önünde bulundurularak tasarlandığını ve bu özelliğiyle de diğer sıradan çantalardan ayrıldığını görebilirsiniz. Ana bölmeler, ek cepler, ısı yalıtımı sağlayan gözler gibi pek çok özelliği barındıran bu çantalar, her ebeveynin sahip olması gereken birer ihtiyaçtır.

Bakım Çantası Seçiminde Dikkat Edilecekler

Bakım Çantası

Bakım çantası seçerken öncelikle bebeğin bakımı için ihtiyaç duyulan ürünleri ve olmazsa olmazları iyice düşünmek gerekir. Buna göre ihtiyaçların istenen düzene göre yerleştirilebildiği ve rahat bir taşıma sağlayan özellikteki çantalar seçilebilir. Temel özellikleri açısından bakıldığında bir bakım çantasında giysi, bakım, beslenme gibi ihtiyaçlarınız için yanınıza almanız gereken ürünleri birbirinden ayırıp rahatça bulabilmeniz için ana cep ve içerisinde bölmeler bulunur. Bu bölmeler sayesinde giysileri bir bölüme, bez, alt değiştirme örtüsü gibi ürünleri başka bir bölüme yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında biberon, emzik, mama gibi beslenme ürünleri için de özel cepler bulunur. Bebek bakım çantası dışında başka bir çanta taşımak istemeyenler için bazı bakım çantalarında anahtar, telefon, bilgisayar gibi kişisel eşyaları da bakım çantası içerisine yerleştirmek için özel alanlar bulunur. Doğru çantayı seçmek için çantanın tüm özelliklerinin sizin ihtiyaçlarınızla uyum sağlamasına dikkat etmek gerekir.

Bakım Çantasının Özellikleri

Bakım Çantası

Temel olarak bir bebek bakım çantası, anne ve babanın aradığını kolayca bulabildiği pek çok bölmeden ve özel ceplerden oluşan bir ihtiyaçtır. Bölmelerin yanında, iç hacminin genişliği de bakım çantasının belirleyici özellikleri içerisinde yer alır. Bazı bebek bakım çantaları termoslu gözlere sahiptir ve bu gözler mama, su gibi beslenme ürünlerinin ısılarını muhafaza etmeyi kolaylaştırır. Çoğu bakım çantası içerisinde açma minderi yer alır. Sıvı ve kokuyu sızdırmayan, ıslak giysileri ve kirli bezleri koyabileceğiniz bölmeler de yine bakım çantası için gelişmiş özellikler içerisinde yer alır. Çantanın bölme sayısının yanı sıra kumaş kalitesi, ağırlığı, fermuar ya da kapak özelliği, yağmur geçirmezlik gibi diğer değişkenler de çanta özellikleri içindedir ve seçimde önemli rol oynar.

Bakım Çantası Modelleri ve Fiyatları

Bakım Çantası

Bakım çantası modelleri içerisinde günlük kullanıma uygun spor tarza sahip çantalardan özel günlerde kullanabileceğiniz şık çantalara kadar pek çok çeşit yer almaktadır. Ayrıca renk ve desen alternatifleriyle de size en yakın olan çantayı seçmeniz mümkün. Bakım çantaları, sırtta taşınabilir ya da omuzda taşınabilir özellikte olabileceği gibi, bazı modeller hem sırt hem omuz çantası olarak taşınabilme özelliği sunar. Bakım çantası fiyatları, çantanın işlevleri ve kumaş özellikleri gibi değişkenlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Kategoride yer alan pek çok marka, hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize en uygun olabilecek alternatifleri sizlere sunmaktadır.

GittiGidiyor BLOG

En İyi Bebek Bakım Çantası Hangisi: 8 Öneri

En İyi Bebek Bakım Çantası Hangisi: 8 Öneri

Her annenin olmazsa olmazlarından biri de atta çantaları! Bebeğinizin bakımını her daim yanınızda taşıyabileceğiniz en iyi bebek bakım çantası modellerini sizler için seçtik.

DEVAMINI OKU
GittiGidiyor'dan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 5 Ürün

GittiGidiyor'dan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 5 Ürün

Pratik beslenme gereçlerinden ideal mama önlüğüne, beyaz gürültü hoparlöründen atta çantalarına; annelerin işine çok yarayacak ürünler burada!

DEVAMINI OKU
Bebekle Uçuşta Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Tüyo

Bebekle Uçuşta Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Tüyo

Birçok anne bebeği ile uçak yolculuğundan endişe duyar. Eğer siz de onlardan biriyseniz merak etmeyin, bu konunun üstesinden geleceksiniz! İşte karşınızda harika ipuçları...

DEVAMINI OKU