GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Portbebe, Kanguru, Bakım Çantası

kategorisinde 1732 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Portbebe, Kanguru, Bakım Çantası

Bebekli ailelerin en önemli yardımcıları arasında yer alan portbebe, kanguru ve bakım çantası çeşitlerini titizlikle seçmek gerekiyor. Doğumdan hemen sonra ilk gereken eşyalar arasında olan portbebeler ve bakım çantalarını seçerken işlevselliklerine olduğu kadar, sağlamlıklarına ve alerjen maddeler içerip içermediklerine de dikkat etmek önem taşıyor. Bir süre sonra, özellikle yürüyüşlerde gerekecek olan kangurular ise diğerlerinden farklı olarak taşıyan açısından da fark yaratıyor. Bu modeller, hem anne hem de bebek sağlığını çok yakından ilgilendiriyor. Bebeğin ve annenin sağlığı açısından önemli olan ürünler ise birçok yerli ve yabancı markanın arasından seçim yapılarak satın alınabiliyor.

Portbebe Modelleri

Portbebe, Kanguru, Bakım Çantası

Yeni doğan bebekleri ilk 6 ay boyunca yatar vaziyette taşımak için üretilen portbebe modelleri, genelde kumaşları ve dokuları ile birbirlerinden ayrışıyor. Her zevke hitap eden çeşitliliği bulmak mümkün olduğu gibi, uygun portbebe fiyatları her bütçeye hitap etmeyi başarıyor. Titizlikle üretim yapan portbebe markaları; ürünlerin kumaşı, kumaş boyası ve astarlarını, bebeklere zarar vermeyecek malzemelerden seçiyor. Dikişleri son derece sağlam ve dayanıklı olan portbebelerin su geçirmeyen kumaşlardan yapılan çeşitleri de bulunuyor.

Portbebe Setleri

Portbebe, Kanguru, Bakım Çantası

Portbebe; alt açma bezi, kanguru, ana kucağı ve bakım çantasından oluşan, beşli portbebe seti fiyatları ile aileler için hem daha uygun hem de daha fonksiyonel bir seçenek oluşturuyor. Bebekler portbebe ile taşınmayacak kadar büyüdüğünde annelerin gene de bir bakım çantasına, alt açma bezine, kanguru ve ana kucağına ihtiyacı oluyor. Bebek bezlerinin, biberon ve mamaların taşındığı bebek bakım çantaları, aynı zamanda oyuncaklar ve yedek giysiler için de kullanılıyor. Ana kucağı ve kanguru ise ilk 6 aydan sonra çok daha uzun bir süre kullanılabiliyor. Bu yüzden bir taşla iki kuş vurmak isteyenler, ilk tercihlerini portbebe seti alarak kullanıyor.

Bakım Çantası Modelleri

Portbebe, Kanguru, Bakım Çantası

Bebek bakım çantası modelleri, yeni doğandan iki yaşına kadar her annenin yanında bulundurması gereken tüm malzemeyi taşıyor. Ancak bebeklikten çocukluğa geçiş sanıldığı kadar kolay olmuyor. Her annenin en az ilkokul çağına kadar çocukları için yanında ekstra bir çantaya muhakkak ihtiyacı oluyor. Fermuarlı, omuzdan ya da sırt askılı olarak üretilen çantaların gizli gözleri, bol cebi ve bölmeleri olması tercih sebepleri arasında yer alıyor. Bebekler büyüdükten bir müddet sonra annelere geniş özgürlük alanı tanıyan kanguru modelleri, ister ev içinde ister alışverişte her yerde rahatça kullanılıyor. Bebeğin anne ile daha yakın temas kurmasını sağlarken, annenin ise bebeği daha konforlu taşıyarak rahat etmesini sağlıyor. Üstelik bazı kanguru modelleri, annelerin kolayca erişeceği fermuarlı bölmeler ve cepler koyarak kısa süreli yürüyüşler için çanta taşıma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Artılar

  • Bakım çantaları bebekler büyüdükten sonra da kullanılıyor.
  • Portbebe setleri tüm ihtiyaçları karşıladığı için her bir eşyayı ayrı ayrı satın almaya gerek kalmıyor.
  • Kanguru çeşitleri, anne ve bebek arasında daha yakın bir temas kurulmasına imkan veriyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tüm ürünlerin bebeklere zarar vermeyen malzemeler kullanılarak üretilip üretilmediğine dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Portbebe ve kanguru satın alınmadan önce kaç kiloya kadar kullanılabileceğinin muhakkak öğrenilmesi gerekiyor.

GittiGidiyor BLOG

Portbebe nedir, Nasıl kullanılır?

Portbebe nedir, Nasıl kullanılır?

Portbebe, bir nevi anakucağı işlevi görerek ebeveynlerin işini kolaylaştırır. Peki portbebe çeşitleri nelerdir? Nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt arıyorsanız sizin için derlediğimiz bu yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Bebek Taşımak İçin Sling ve Kangurular Hakkında Her Şey

Bebek Taşımak İçin Sling ve Kangurular Hakkında Her Şey

Bebeğinizi taşırken iki elinizin boşta olması ve işlerinize devam edebilmeniz; üstelik bunu yaparken de bebeğinizle harika bir temas halinde olmanız için ideal olan sling ve kanguruları daha yakından tanımaya ne dersiniz?

DEVAMINI OKU
En İyi Bebek Bakım Çantası Hangisi: 8 Öneri

En İyi Bebek Bakım Çantası Hangisi: 8 Öneri

Her annenin olmazsa olmazlarından biri de atta çantaları! Bebeğinizin bakımını her daim yanınızda taşıyabileceğiniz en iyi bebek bakım çantası modellerini sizler için seçtik.

DEVAMINI OKU