Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Politika, Siyaset

kategorisinde 10 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Politika, Siyaset

Politika ve siyaset, dünyayı daha iyi anlamak isteyen çok sayıdaki okurun en önemli ilgi alanları arasında bulunuyor. Politikacılar, akademisyenler, gazeteciler ve araştırmacılar tarafından yazılmış siyaset kitapları ise büyük ilgi görerek yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Çok sayıda marka ve yayınevi tarafından basılan politika kitapları, dünya tarihine damga vurmuş dönemlere ve olaylara da ışık tutuyor.

Politika Tarihine Göz Atın

Politika, Siyaset

Politika ve siyaset kategorisinde, dünya politika tarihini mercek altına alan yayınlar öne çıkıyor. Önemli tarihçilerin, toplumbilimcilerin ve akademisyenlerin imzasını taşıyan politika tarihi kitapları, dünyaya yön veren dönem ve olayları büyük bir yalınlıkla okurlarla paylaşıyor. Suat İlhan'dan Jeopolitik, John Perkins'ten Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları, Taner Timur'dan Devrimler Çağı, İsmail Çorbacı'dan Illuminati'nin Yeni Dünya Düzeni, Ayetullah Seyyid Ali Hamenei'den İran Gerçeği gibi yayınlar, dünya politika tarihinin unutulmaz dönüm noktalarını belgeler ışığında bilimsel bir üslupla irdeliyor. Dünya politikasına dair çok sayıda bilgiye kolayca ulaşmanızı sağlayan araştırma yayınları, uygun fiyatlar ile satılmalarıyla da dikkat çekiyor.

Türkiye'nin Yakın Tarihini Keşfedin

Politika, Siyaset

Türkiye'nin yakın tarihini mercek altına alan yayınlar, politika ve siyaset kategorisindeki önemli kitaplar arasında bulunuyor. Uğur Mumcu suikastı, Ergenekon Davası, 15 Temmuz 2016 askeri darbe girişimi gibi çok sayıda olayın masaya yatırıldığı araştırmalar, yakın geçmişteki olayları tarihe not düşerek unutulmaz hale getirme amacıyla yazılıyor. Her biri gelecek için birer uyarı niteliğindeki bu eserlerin arasında İlker Başbuğ'dan Ergenekon'dan Çıkış, Hüseyin Hakkı Kahveci'den Rabıta - Uğur Mumcu'dan Sonra, Soner Yalçın'dan Saklı Seçilmişler, Merdan Yanardağ'dan Darbe İçinde Darbe gibi yayınlar yer alıyor.

Politik Teorileri Öğrenin

Politika, Siyaset

Politika ve siyaset konusunda yazılmış eserler arasında çok sayıda teori kitabı da bulunuyor. Geçmişte yaşanan önemli olaylar ve gelecek hakkında birbirinden ilgi çekici teori ve tahminlerin yer aldığı kitaplar, tarihe ve günümüze farklı gözlerle bakmanıza yardımcı olmaları açısından da önem taşıyor. Murat Yetkin'den Meraklısı İçin Casusluk Kitabı, Nurgül Gedük'ten Dünyayı Yöneten Gizli Güçler ve Aileler, İsmail Çorbacı'dan Siyonizmin Büyük Kaos Planı ve Parag Khanna'dan Yeni Dünya Düzeni gibi kitaplar, güncel gelişmeleri teorilerin ışığında değerlendiriyor ve geleceğe dair önemli öngörülerde bulunuyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Siyaset okumaya yeni başlıyorsanız siyaset tarihini genel hatlarıyla anlatan kitapları okuyarak temel bilgileri öğrenebilirsiniz.
  • Politik kitaplardaki kavram ve jargonları daha iyi anlamak için kategoride bulabileceğiniz politika sözlüklerinden faydalanabilirsiniz.
  • Politik teorilerin ve gelecek tahminlerinin yer aldığı kitapları inceleyerek dünyadaki siyasi gelişmelere farklı açılardan bakabilirsiniz.
  • Politik şahsiyetlerin yaşamlarını irdeleyen biyografik eserleri okuyarak siyasi hamlelerini daha iyi anlamlandırabilirsiniz.
  • Siyasi konuları ele alan edebi çalışmaları okuyarak siyasetin insan ve toplum yaşamına etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Farklı dünya görüşlerine sahip yazarlar tarafından aynı konularda yazılmış eserleri inceleyerek görüş farklılıklarını öğrenebilirsiniz.
  • Set halinde satılan politika kitaplarını bir arada satın alarak daha ekonomik koşullarla daha çok sayıda kitap sahibi olabilirsiniz.
  • Politika alanında yazılmış akademik tezleri okuyarak kendi tez ve araştırma çalışmalarınızda kaynak olarak kullanabilirsiniz.
  • Politika kuramlarını konu edinen eserleri etüt ederek dünya politika tarihine felsefi bir açıdan yaklaşabilirsiniz.
  • Politika ve siyaset kitapları, çeşitli markalar ve yayınevleri tarafından basıldıkları için birbirinden farklı fiyatlar ile satılabilir.