GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Sanat

kategorisinde 1017 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sanat

Yaşamın vazgeçilmez parçalarından biri olan sanat, yüzyıllardır insanın duygusal dışavurumlarının nesilden nesile aktarılmasına katkıda bulunuyor. Sanatı yakından takip eden ve inceleyen sanat tarihçileri, sanatçılar, küratörler, arkeologlar, akademik çevreler, öğrenciler ve sanatseverlerin kendilerini her dalda geliştirebileceği yayınların bulunduğu sanat kategorisi ise sanatı her yönden ele alan binlerce yayına ev sahipliği yapıyor.

Görsel ve İşitsel Sanatlarla İlgili Yayınlar

Sanat

Resim, mimari, müzik, tiyatro, sinema, heykel, fotoğrafçılık, grafik, baskı sanatı, seramik, çini, tezhip gibi onlarca farklı görsel sanat dalını ilgilendiren yayınların bulunduğu kategori, bu dallarda bilgi sahibi olmak istediğiniz her konuda yanınızda oluyor. İnceleme kitaplarından, tarihi kitaplara, eğitim kitaplarından gelişim kitaplarına uzanan yayınlar aracılığıyla herhangi bir görsel sanat alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca yayınlar aracılığıyla bu sanat dallarının teknik incelemelerini ve yapılış metodlarını öğrenebilirsiniz.

Sanat Dergileri ve Diğer Yayınlar

Sanat

Sanat ve arkeoloji alanında neredeyse bir başyapıt kabul edilen dergilerin ve kitapların yer aldığı kategoride, alanında uzman sanatçıların profesyonel yayınlarına ulaşmak da mümkün oluyor. Ana sanat dalları dışında bu dalların alt dallarıyla ilgili yayınlar da incelenebiliyor. Örneğin resim sanatının alt dallarından olan; soyut, gravür, karakalem, natürmort, figüratif, nü, portre, slayt, duvar boyama gibi farklı biçimler ve boyama teknikleri hakkında fikir edinebilirsiniz. Diğer yayınlar arasında ise sanatseverlerin ilgisini çekebilecek önemli makalelerin ve yazınların yer aldığı dergi yayınları bulunuyor.

Kültür ve Yaşam Yayınları

Sanat

Bir döneme damgasını vuran eski sanat ve kültür dergilerinin yanı sıra National Geographic, Arkeoloji ve Sanat Dergisi, İz Dergisi, Art Dergisi, sanat eğitim dergileri, edebiyat dergileri ve yalnızca sahhaflarda bulabileceğiniz nostaljik sanat dergileri kültür ve yaşam yayınları arasında yer alıyor. Moda dergilerinden magazin dergilerine aradığınız tüm kültür yayınlarını bulabileceğiniz kategoride ilginizi çeken eski yayınlara da ulaşabilirsiniz. Başlı başına ayrı bir kültür olan dergi kültürüyle sanata dair bakış açınızı geliştirebilir, hem sanat tarihi hem de modern sanat gelişiminize katkıda bulunacak makaleler okuma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Önemli İpuçları

  • Satın alacağınız nostaljik ya da güncel dergilerin sayılarını ve çıkış yıllarını inceleyerek sahip olmak istediğiniz yayına hemen ulaşabilirsiniz.
  • Nostaljik dergiler ve güncel dergiler arasında fiyat farklılıkları olabilir. Dergilerin yayınevi, marka, cilt ve sayı gibi özelliklerini gözden geçirerek olası karışıklıkları engelleyebilirsiniz.
  • Herhangi bir sanat dalında hobi olarak ilerlemek isteyen biriyseniz, öncelikle ilk adım ya da başlangıç kitap ve dergilerinden faydalanabilirsiniz.
  • Set halinde yayınlanan sanat yayınlarını tercih ederek ya da birden fazla kitap ya da dergi satın alarak daha ekonomik seçimler yapabilirsiniz.
  • Çocuklar için hazırlanan sanat yayınlarını takip ederek çocuğunuzun sanatı sevmesini ve ilgi duymasını sağlayabilirsiniz.

Bunlara Dikkat Edin

  • Kalem işi, resim, müzik, sinema gibi onlarca farklı sanat dalının tarihçesi ve metodlarını anlatan kitaplardan faydalanarak sanat tarihi bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.
  • Ansiklopedik bilgiler edinmek için üniversite yayınlarını, akademisyenlerin kitaplarını ve tarihçe kitaplarını inceleyebilirsiniz.
  • Sanat yayınları arasında yer alan edebi dergi ve kitaplardan faydalanarak hem güncel hem de eski yayınlara ulaşabilirsiniz.
  • Modern sanat dergilerini takip ederek çağdaş sanatçılar ve eserlerini inceleyebilir, en yakın sergi etkinliklerini öğrenebilirsiniz.
  • Dergilerin basım yılları ve aylarına dikkat ederek güncellik kontrolü yapabilirsiniz.