Bayan Parfümleri

Güzel kokmak özellikle kadınlar için oldukça önemsenmekte. Birçok kadın kokusuyla iz bırakabilmeyi ister. Böyle iddialı bir şeyi ancak doğru bir parfüm seçimi ile yapmak mümkün. Kadın parfümleri seçimi için bakılması gerekenler, parfüm çeşitleri. Eau de Parfum, diğer adıyla EDP içeriğindeki esans miktarının %20'ye kadar olduğu koku çeşididir bu nedenle fiyatı diğer türlere göre daha yüksektir. Diğer bir koku çeşidi, Eau de Toilette yani EDT ise, içerdiği esans miktarının %10'a kadar olduğu koku türüdür. Esans miktarı az olduğu için hafif ve sportif kokular sıklıkla bu türe aittir. Fiyatları EDP’ye oranla daha uygun, kalıcılığı ise daha azdır.
 
 

En İyi Kadın Parfümü

Sıcak havalarda kullanacağınız EDP türü parfümler yoğun esans miktarıyla boğucu olabilir. Bu nedenle yaz sezonunda kadınlara daha hafif olan EDT türü parfümler tavsiye edilir. Bu boğucu olmayan parfümlerin kalıcılığı daha az olduğu için, gün içerisinde daha sık kullanabilirsiniz. Ayrıca parfümü bilek ve boyun gibi damarların yoğun olarak geçtiği yerlere kullanmanızın yanında, uzun saçlı kadınlar için saç arası ve giyilen kıyafetlerin iç kısımlarına uyguladığınız zaman, kalıcılığı göreceli olarak daha da fazla olacaktır.
 
 

En Güzel Bayan Parfümleri

Parfümleri seçerken parfümün teninize uyumu oldukça önemlidir. Tenimizdeki kimyasallarla birleşen parfümün kokusu, kişiye göre minör değişikliklere bürünebilir. Feminen parfümlerin içeriği, sümbül, yasemin, orkide ve gül gibi kombine edilmiş çiçeksi kokular; şeftali, elma, çilek gibi meyvemsi kokular ve özellikli olarak bayan parfümü için kullanılan acıbadem gibi cazibeli ve davetkar olan aldehidik kokular tavsiye edilir.
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Marka

Tümünü Gör

Durum

Boyut

Tümünü Gör

Kargo Ücreti

Aynı Gün Kargo

Satıcı

Başarılı Satıcı
Günün Fırsatı (74)

Akıllı Sıralama

Kadın Parfüm

için 17813 ürün bulundu.
Akıllı Sıralama

GittiGidiyor'u kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Sayfa Başına Dön