GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Diğer Masa Oyunları

kategorisinde 10849 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Diğer Masa Oyunları

Masa oyunları, hem çocukların hem de yetişkinlerin en sevdiği oyun seçenekleri arasında bulunuyor. Strateji bilginizi, el becerinizi ve zekanızı geliştiren oyunlar, son derece eğlenceli olmaları sayesinde ailenizle ve dostlarınızla keyifli vakitler geçirebilmenize de yardımcı oluyor. Çeşitli oyuncak markaları tarafından özenle üretilen masa oyunu modelleri, birbirinden eğlenceli içerikleri ve son derece uygun fiyatları ile oyun seven son derece geniş bir kitlenin ilgisini kazanıyor.

Strateji Oyunlarıyla Kendinize Meydan Okuyun

Diğer Masa Oyunları

Strateji içerikli oyunlar, en sevilen masa oyunları arasında ilk sıralarda bulunuyor. Pek çoğu antik dönemde keşfedilen ve o zamandan bu yana keyifle oynanan strateji içerikli oyunlar, esasen Antik Çağ devletlerinin ordularıyla düşman ülkeleri alt etmelerini sembolize ediyor. Büyük kısmı savaş simülasyonu olarak geliştirilen ve sonrasında halka yayılan bu çok keyifli oyunlar arasında mangala, go oyunu ve surakarta gibi seçenekler bulunuyor. Ağırlıklı olarak hareket alanları kısıtlanmış bir panel ve piyonlarla oynanan strateji temalı oyunlar, farklı bakış açılar kazandırmaları, çözüm üretmeye teşvik etmeleri ve beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmayı öğretmeleri açısından çocukların da mutlaka deneyimlemesi gereken aktiviteler arasında bulunuyor.

El Becerinizi Oyunlarla Geliştirin

Diğer Masa Oyunları

Alternatif masa oyunları arasında, el becerisine dayalı son derece keyifli seçenekler de yer alıyor. El ve vücut koordinasyonunuzu geliştiren ve isterseniz dostlarınızla isterseniz ailenizle son derece keyifli zamanlar geçirmenize yardımcı olan el becerisi temalı oyunlar, şekil bilginizi ve taktik yeteneklerinizi de geliştiriyor. Ahşap blokları üst üste dizerek oluşturduğunuz kuleyi yıkmama temasına dayanan Jenga, hem el hassasiyeti hem de taktik bilgisi gerektirirken futbol temalı bir oyun olan langırt ise aynı anda hem çevik hem de pratik olmanızı gerektirmesiyle her bir oyunu muhteşem bir mücadeleye dönüştürüyor. Çocukların da severek oynadığı el becerisi oyunları, aynı anda çok sayıda kişiyle oynanabilmeleriyle de övgü topluyor.

Hafıza Oyunlarıyla Zihninizi Zorlayın

Diğer Masa Oyunları

En eğlenceli masa oyunları arasında hafıza ve dikkat temalı seçenekler de yer alıyor. Tamamen Türk yapımı olan Pratik Bardaklar, hafıza ve dikkat yeteneklerinizi sonuna kadar kullanmanızı gerektirirken uzun saatler boyunca büyük bir eğlence yaşamanıza da yardımcı oluyor. Hem hafıza hem de strateji bilgisi gerektiren 3 taş oyunu, aynı kutu içeriğiyle farklı oyun seçenekleri de oynayabilmenize olanak tanıyor. Verilen harflerden yararlanarak en uzun kelimeyi türetme esasına dayanan kelime oyunu ise her yaşta oyuncu tarafından rahatlıkla oynanabilmesi sayesinde son yılların en popüler seçenekleri arasında ilk sıralarda bulunuyor. Masa oyunu fiyatları, birbirinden uygun seçenekler sunmaları ile de geniş kitlelerin beğenisini kazanıyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Az bilinen alternatif oyunlar keşfetmek istiyorsanız, Soma oyunu ve beş nokta gibi alternatif seçeneklere göz atabilirsiniz.
  • Oyun seçeneğinizi sipariş etmeden önce kutu içeriğinin ve oyun formatının ihtiyacınıza uygunluğunu kontrol etmeniz önerilir.
  • Çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek için Dedektif Plus, Blook, Hedef 5 gibi farklı oyun seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.
  • Çocuklarınız kendi aralarında oynayabileceği oyunlar için Bil Bakalım Kim, Neşeli Ahtapot gibi seçeneklere yönelebilirsiniz.
  • Oyunları küçük yaştaki çocuklarınızla oynayacaksanız, kutu içeriğinde yutulabilecek kadar küçük parça barındırmayan oyunları seçmenizde yarar bulunur.

Bunlara da Dikkat

  • Aynı anda çok sayıda oyun seçeneği satın alarak oyun repertuarınızı zenginleştirebilirsiniz.
  • Set halinde satılan oyun seçeneklerini tercih ederek daha uygun fiyatlarla daha çok sayıda oyun sahibi olabilirsiniz.
  • Kart oyunlarından hoşlanıyorsanız Uno, Tabu gibi alternatif seçeneklerden faydalanabilirsiniz.
  • Çocuklarınızın ilgisini oyunlara çekmek için Disney karakterlerinin işlendiği oyun seçeneklerinden satın alabilirsiniz.
  • Bingo, Koridor, Barikat gibi oyun seçenekleriyle çocuklarınızın renk ve şekil algısını geliştirebilirsiniz.