GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Işıldak (Kamp Lambası)

kategorisinde 4761 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Işıldak (Kamp Lambası)

Kamp alanlarında güçlü ışıklandırma araçlarına ihtiyaç duyulur. Yüksek ve uzun süre ışık verebilen ışıldak modelleri; LED, solar, şarjlı gibi çeşitlerle satışa sunulur ve kamp alanları dışında günlük kullanım için de hemen her evde bulundurulması gereken araçlardır.

Kamp Lambası: 50 Saat Güç Desteği

Işıldak (Kamp Lambası)

Kamp lambası kategorisi; askılı, floresan tipli, stick biçiminde, çadır içi formunda, el feneri tasarımlı, gaz lambası formunda, avcı feneri tipli ve farklı teknik özellikleri bulunan yüzlerce marka ışıldak seçeneği içerir. Yüksek, orta, düşük gibi ışık ayar modları olan bu ışıldaklar, özel kaplama materyalleri sayesinde güçlü bir form kazanır ve doğal alanlarda oluşabilecek olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklıdır. 50 saate kadar aktif kalabilen kamp lambası çeşitlerinde çalışma süresi artabilir ya da azalabilir. Pilli, solar aydınlatmalı, şarjlı ya da hem şarjlı hem de solar aydınlatma sistemiyle çalışabilen ışıldak seçenekleri kategori içerisinde ön plana çıkmaktadır. Işıldağı kullanacağınız alanda ihtiyaç duyabileceğiniz ışık seviyesini göz önünde bulundurularak ışıldak seçimi yapabilirsiniz. Örneğin, özel kamp alanı içerisinde olmadan kamp yapacaksanız, daha büyük ölçekli ışık kaynaklarını değerlendirebilirsiniz. Bu alanlarda ışık seviyesi son derece yetersizdir. Bu sebeple birden fazla ışıldağa da ihtiyaç duyulabilirsiniz. Ek olarak taşınabilir ışıldak türlerini de tercih edebilirsiniz.

Solar Işıldaklar: Güneş Enerjisinden Faydalanın

Işıldak (Kamp Lambası)

Kamp alanlarında güç kaynağı bulmanız zor olabilir. Özellikle açık alanlarda yapılan kamp faaliyetleri için, solar aydınlatma yapabilen solar ışıldak biçilmiş kaftandır. Gün boyu güneş ışığından güç alarak enerji depolayan solar ışıldaklar, kamp alanlarında herhangi bir şarj dolumu yapmanıza gerek kalmadan aydınlatma yapabilir. Şarjlı ışıldaklar genellikle şarj edilebilir pillerle ya da AAA pillerle çalışır. Şarjlı ışıldak satın alacaksanız mutlaka yedek pil kullanmanız, bataryalı ışıldak kullanacaksanız dolu yedek batarya bulundurmanız faydalı olabilir. Uzun süreli kullanımlarınız sırasında ışıldağınızın pil gücü, beklenmedik anlarda bitebilir. Kamp alanlarında güç kaynağı bulmanız zor olabileceğinden, yedek piller bu noktada kullanılabilir.

LED Işıldaklar: Daha Güçlü Işığı Deneyin

Işıldak (Kamp Lambası)

LED ışıldaklar yaklaşık 50-100 adet küçük LED ışıktan oluşur. Bu sayede çok güçlü beyaz ya da sarı ışık verebilen LED ışıldaklar, diğer ışıldak türlerine göre daha fazla güce ihtiyaç duyabilir. Kamp alanlarında bu ışıldak türünü tercih edecekseniz, USB şarjlı LED ışıldak türlerine yönelerek araç şarjı aracılığıyla LED ışıldaklarınızı şarj edebilirsiniz. Aracınız bulunmuyorsa bu durumda yine yedek pil bulundurarak LED ışıldakları değerlendirebilirsiniz. LED ışıldak türlerinin suya dayanıklı olan çeşitleri de bulunur. Rafting, sörf gibi su sporlarıyla ve dağcılık, tırmanış gibi doğa sporlarıyla ilgilenen biriyseniz, doğal şartlara dayanıklı olan su geçirmez ışıldakları tercih edebilirsiniz. Kamp lambası modelleri tasarlayan markalar, onlarca kaliteli ürün seçeneğini bir arada barındırır ve ekonomik fiyat seçenekleriyle sunulur.

Kamp Lambası Seçimi İpuçları

  • Kamp alanlarında, pilli ışıldaklar yerine güç kaynağıyla birlikte kullanılan, şarjlı ışıldak türlerini satın alabilirsiniz.
  • Kamp alanlarında ek ışıklandırma için ışık ayarlı kafa lambası çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.
  • Olası kazaları engellemek adına çadır içinde kullanılacak olan kamp lambalarını daha dikkatli seçmelisiniz.
  • Çadır içinde daha düşük ışıklandırma yapan ve küçük ölçekli kamp lambaları uygun olabilir.
  • Kamp lambası haricinde, taşınabilir fener bulundurmanız da sizin için faydalı olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Işıldakları kullanılmadığınız durumlarda kapatmanız, pil ömrünü daha verimli kullanmanızı sağlayabilir.
  • Işıldakların arızalanma ihtimaline karşı yedek bir ışıldak türü bulundurabilirsiniz.
  • Işıldaklarınızı, kamp alanlarında yakılan ateşten korumalı ve güneş ışığına uzun süre maruz bırakmamalısınız.
  • Çadır içinde kullanacağınız ışıklandırma araçlarını, uyku sırasında mutlaka kapatmalısınız.
  • Işıldakları mutlaka bir çanta içerisinde, korunaklı bir şekilde taşımalısınız.