GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Olta Tamir Gereçleri

kategorisinde 11296 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Olta Tamir Gereçleri

Tıpkı diğer araç gereçler gibi, oltalar da bozulabilir veya arızalanabilir. İşte bu nedenle olta tamir gereçlerini kullanmak çok önemlidir. Böylelikle bozulan bir olta tekrar kullanılabilir ve işlevsel yapısına tekrar kavuşabilir. Öte yandan olta tamir gereçleri, düzgün çalışan oltaların bakımlarını yapmak için de rahatlıkla kullanılabilir. Böylelikle sağlam bir oltanın da uzun süre boyunca kullanılması sağlanabilir. Olta tamir ekipmanları arasında en dikkat çekenleri ise sırasıyla çakı, olta tamir makası, balıkçı pensesi, vida ve teldir. Söz konusu olta tamir gereçleri sayesinde bozulan veya kırılan oltalar rahatlıkla tamir edilebilir.

Olta Tamir Makası

Olta Tamir Gereçleri

Oldukça hafif yapısı sayesinde her yere rahatlıkla taşınan olta tamir makası, yaylı yapısı ile birçok kişi tarafından bilinir. Olta tamir makası modelleri, olta tamirinin yanı sıra misina keserken karides ayırırken ve balık temizlerken de sıklıkla kullanılır. 10 cm'lik boyu ve 2,5 cm'lik eni ile dikkat çeken olta tamir makası, ağdaki yırtıkların ve kopukların da rahatlıkla tespit edilmesini sağlar. Son derece işlevsel yapısı ile bilinen balıkçı makasları, paslanmaz çelikten imal edilir. Öte yandan olta tamir makası, birçok farklı renk seçeneği ile balıkçıların kullanımına sunulur.

Balıkçı Pensesi

Olta Tamir Gereçleri

Olta tamir gereçleri arasında en çok kullanılanlardan biri de balıkçı pensesidir. Birçok farklı renk seçeneği ile tüketicilerin beğenisine sunulan balıkçı pensesi modelleri, oldukça işlevsel bir yapıya sahiptir. Balıkçı penselerinin tutma yerleri özel bir malzemeden yapılır. Böylelikle tutma yerlerinin elden kaymaması sağlanır. Yaklaşık olarak 150 gram ağırlığında olan balıkçı penseleri, birçok yere rahatlıkla taşınabilir. Üstelik balıkçı penselerinin iç kısmında bir de yay bulunur. Balıkçı penselerinin kalitesi markadan markaya ve üründen ürüne göre değişiklik gösterebilir. Uygun balıkçı pensesi fiyatları ile kaliteli ürünler satan markalar tercih edilmelidir.

Balıkçı Çakısı

Olta Tamir Gereçleri

Balıkçı çakısı, olta tamirinde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Balıkçı çakıları, diğer çakılara göre daha keskin bir yapıya sahiptir. Toplam uzunluğu 20 cm civarında olan balıkçı çakılarının sap kısmının uzunluğu 10 cm civarındadır. Kemere rahatlıkla takılabilen balıkçı çakılarında kendi kendine kapanmayı önleyebilen özel bir güvenlik sistemi de bulunur. Kolayca açılıp kapanabilen balıkçı çakılarının sap kısmı, metal ve ahşap karışımından üretilir. Öte yandan balıkçı çakılarının bıçak kısmında genellikle titanyum malzeme tercih edilir. Sağlam ve dayanıklı yapısı ile bilinen balıkçı çakıları, uzun süre boyunca kullanılabilir.

Olta Tamir Gereçleri Kullanmanın Avantajları

  • Olta tamir gereçleri sayesinde oltalar ve diğer balıkçılık malzemeleri kolaylıkla tamir edilebilir.
  • Sağlam oltaların bakımı, olta tamir gereçleri ile rahatlıkla yapılır ve oltaların ömrü uzatılabilir.
  • Olta makası ve balıkçı çakısı ile olta ipleri ve misinaların yanı sıra diğer birçok malzeme de rahatlıkla kesilebilir.
  • Kaliteli malzemelerden üretilen olta tamir gereçleri, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.
  • Olta tamir gereçleri son derece hafif ve portatif bir yapıya sahiptir. Böylelikle olta tamir gereçleri, arzu edilen her yere rahatlıkla taşınabilir.

Olta Tamir Gereçlerini Alırken Bunlara Dikkat

  • İnsan sağlığına ve doğaya zararı olmayan olta tamir gereçleri tercih edilmelidir.
  • Balıkçı çakılarında güvenlik ön plandadır.
  • Balıkçı çakılarının ve olta makaslarının son derece keskin olmasına dikkat edilmelidir.
  • Balıkçı penselerinde ve olta makaslarında yay mekanizması da bulunur. Bu yay mekanizmasının sağlam bir yapıda olduğundan emin olunmalıdır.
  • Olta tamir gereçlerinin sağlam bir işçilik ve kaliteli malzemelerle üretilmiş olması gerekir.