GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Kemer

kategorisinde 25 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kemer

Ağırlığı yüksek ve güçlü balıklarla mücadele etmeyi kolaylaştıran balıkçı kemerleri balıkçıların en büyük dostları arasında yer alıyor, balığın oltanızdan kaçıp kurtulmasının önüne geçiyor. Aynı zamanda oltayı çektiğiniz esnada iskelet ve kas sisteminize uygulanacak olan basıncı da azaltıyor.

Güçlü Balıklarla Mücadele Edin

Kemer

Balıkçılar özellikle tekne ve tatlı su balıkçılığında güçlü balıklarla karşılaşabiliyor. Bu balıkları olta ile çekerken balıkçılık için kemer modelleri yardımınıza koşuyor. Yüksek ağırlıklı balıkları çekmek zaman içerisinde vücudunuza zarar verebiliyor. Mücadele kemerleri ise omurganıza, kollarınıza, belinize ve bacaklarınıza uygulanan kuvvetin azalmasını, balığı çekmek için harcanan kuvvetin ise artmasını sağlıyor. Balıkçılıkta günün önemli bir kısmında kemer kullanıldığından dolayı kemerde kullanılan malzemelere dikkat edebilirsiniz. Hafif malzemeden üretilen bir ürün seçerek omurganıza daha fazla ağırlık yüklenmesini önleyebilirsiniz. Tek hamlede kolayca giyilip çıkarılması mümkün olan modeller balık tutarken daha rahat olmanızı sağlıyor. Ayrıca nefes aldıran kumaşlar tercih etmek cildinizi alerjik etkilerden koruyor. Profesyonel kullanım için yüksek teknoloji kullanılarak üretilen dolgu malzemeli kemerleri tercih etmenizde fayda bulunuyor. Dolgu malzemesi çekiş esnasında sürtünmeyi azaltıyor ve vücudunuzda oluşabilecek ezilmelerin önüne geçiyor. Pek çok marka balıkçılar için mücadele kemeri üretiyor. Başlangıç için kullanabileceğiniz uygun fiyatlı kemerler bulunuyor ancak bütçenizi arttırabiliyorsanız fiyatları daha yüksek olan profesyonel markaların ürünlerini incelemenizde fayda bulunuyor.

Paslanmaz Kemerleri Yıllarca Kullanın

Kemer

Mücadele kemeri fiyatları, kemerde kullanılan malzeme ve işçiliğe göre değişebiliyor. Başlangıç seviyesi ürünlerde daha çok alüminyum kullanılıyor ve bu kemerlerde belli bir süre sonra paslanma oluyor. Uzun ömürlü bir kemer alacaksanız bütçenizi bir miktar yükselterek paslanmaz çelik kullanılan kemerleri tercih edebilirsiniz. Yaylanma özelliği bulunan çelik kullanılması ise çekişinizi kolaylaştırabiliyor. En az kemerin yapıldığı malzeme ve kemerin kalitesi kadar bağlantı elemanları da önem taşıyor. Bu nedenle ekstra olarak güçlendirilmiş kayış ve bağlantı kablosu bulunan ve güçlü çekişlerde dahi bağlantı elemanları zarar görmeyen kaliteli markaların ürünlerini seçmenizde fayda bulunuyor.

Kemerler Sayesinde Omurganızı Koruyun

Kemer

Mücadele kemerleri balık tutarken vücudunuzun maruz kaldığı basıncı azaltarak destek sisteminize destek oluyor. Kemer seçimininde de basıncı azaltma ve dengeleme özelliği bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca profesyonel olarak balıkçılıkla ilgileniyorsanız taşıma kapasitesi yüksek ürünlere göz atabilirsiniz. Yüksek ağırlıktaki balıkları çekmek kas sisteminizi daha çok zorlayacağından dolayı sadece bele takılan modeller yerine basıncı omuzlara da dağıtan geniş modelleri seçmenizde fayda bulunuyor. Omuz kısmında yer alan havalandırma boşlukları ise terlemenizi azaltabiliyor. Kemeri rahatça taşımak ve korumak için taşıma çantası bulunan modelleri inceleyebilir ya da ekstra taşıma çantası alabilirsiniz.

Kemer Kullananlara İpuçları

  • Kemerin daha uzun ömürlü olması için kemeri kimyasal ürünler ile temas ettirmemeye özen gösterebilirsiniz.
  • Kemeri sadece su ve sabun ile yıkamaya ve kurutma makinesine atmak yerine açık havada kurumaya bırakmanızda fayda bulunuyor.
  • Kemerinizin terlemeyi engelleyen ve su geçirmeyen bir kumaşı varsa bakımında daha dikkatli olmanız gerekiyor.
  • Kemerin dış etkenlerden zarar görmemesi için kemeri temizledikten ve tamamen kuruttuktan sonra kemer çantasında muhafaza edebilirsiniz.
  • Mücadele kemeri kullanırken cildinize nefes aldıran kıyafetler tercih ederek terlemeyi en aza indirebilirsiniz.

Kemer Seçiminde Dikkat Edilecekler

  • Kemerler kısa sürede değiştirilen ekipmanlar olmadığından paslanmaz özellikte kemerleri inceleyebilirsiniz.
  • Kemer bedeninin ayarlanabilir olması kemerin vücudunuzu daha sıkı sarmasını sağlıyor.
  • Su geçirmeyen kemerler, makinenizi de koruyabiliyor.
  • Balık tuttuğunuz bölgedeki balıkların ortalama ağırlığını göz önünde bulundurarak taşıma kapasitesi size uygun olan bir kemer alabilirsiniz.
  • Hafif yapılı bir kemer tercih etmeniz kas ve iskelet sisteminizin sağlığı için oldukça önemli.