GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Avcı, Balıkçı Giyim

kategorisinde 4313 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Avcı, Balıkçı Giyim

Avcılık ve balıkçılık, doğada en özel kıyafet kombinasyonlarını gerektiren hobilerden olduğundan, bu iki alan için olmazsa olmaz avcılık ve balıkçılık kıyafetlerine sahip olmanız gerekebilir. Doğada mevsim değişikliklerine ve gün dönümlerine bağlı olarak değişiklik gösteren sıcaklık, yağış, rüzgar gibi iklim koşullarına karşı dayanıklı kıyafetlere sahip olmak sporcuları ve hobi sahiplerini koruduğu gibi, kıyafetlerin performans artırıcı özelliklerinden yararlanmasını sağlar.

Doğal Kamuflaj Sunan Avcı Giysileri

Avcı, Balıkçı Giyim

Avcı giysileri, doğada zorlu arazi koşullarıyla karşı karşıya kalan avcıların vücut direncini destekleyen ürün seçenekleri sunar. Kumaş yapıları sebebiyle nefes alabilen bu ürünler; avcı yelekleri, avcı eldivenleri, avcı şapkaları, avcı ceketleri, avcı tişört ve montları gibi her kıyafet parçasının av yapanlara özel olarak üretilmiş versiyonlarından oluşur. Av yelekleri, çok sayıda küçük ve büyük cep gözüne sahiptir. Bu sayede; çakı, av köpeği cihazı, fişekler, fener, mühre, düdük gibi av malzemelerini doğrudan üzerinizde taşıyabilirsiniz. Av yelekleri ayarlanabilir bel ölçüsü özelliğiyle dönüşümlü olarak kullanılabilir ve her bedene uyum sağlar. Ayrıca av yeleklerinin neredeyse hepsi su geçirmezlik özelliği taşır. Av pantolonları da tıpkı av yeleklerinde olduğu gibi su geçirmez ve çok sayıda cep bölmesi sunar. Av sırasında gizlenmek için önemli bir faktör olan kamuflaj da av kıyafetleriyle birlikte sunulur. Kış aylarında sıcak kalmak için ise sıcaklığı hapseden kamuflajlı avcı bereleri, su geçirmez avcı polarları ve hafifliğiyle hızınızı kesmeyen avcı montları kullanabilirsiniz.

Teknolojik Özellikleri Bulunan Av Kıyafetleri

Avcı, Balıkçı Giyim

Av türüne ve arazi koşullarına göre çeşitli özellikleri bulunan teknolojik av kıyafetleri; yağışlı havalar için su geçirmezlik, gürültüsüz avlar için ultra sessiz kıyafet, çok efor harcanmasına karşı hava transferi yapabilme, kış ayları için ısı yalıtımı gibi teknik özelliklere sahiptir. Özel dikim teknikleri ve kumaşlarının kullanıldığı av kıyafetleri, sentetik hidrofobik elyaf materyallerinden üretilir. Bu sayede su iticiliği, ısı tutuculuk, leke ve tozlara karşı dayanıklılık kazanır. Orijinal yalıtım, hızlı kuruma, streç izolasyon gibi özellikler taşıyan avcı kıyafetleri; sessiz kumaş, rahat hareket özelliği, diken ve çalı gibi sivri kesicilere karşı dayanıklılık özelliği de sunar.

Rüzgara ve Suya Karşı Dayanıklı Balıkçı Giyim

Avcı, Balıkçı Giyim

Balıkçıların su sıçramaları veya dalga ve rüzgar gibi olumsuz doğa koşullarından etkilenmesini önleyen balıkçı kıyafetleri; bahçıvan tipi askılı balıkçı tulumları, balıkçı yağmurluğu, balıkçı çizmesi, kasık boyuna kadar çıkan balıkçı çizmeleri, kapüşonlu balıkçı giysi takımı gibi ürün seçeneklerinden oluşur. PVC kumaşlardan elde edilen ve kalın bir yapıya sahip olan balıkçı kıyafetleri, su geçirmez yapıya sahiptir. Aynı zamanda denize açılan balıkçıları sert rüzgar ve fırtınalar sırasında soğuktan korur. Oldukça kolay bir şekilde giyilebilen balıkçı kıyafetleri, soğuk havalarda yüzey değişikliğine izin vermez.

Av Kıyafeti ve Balıkçı Giyim Tavsiyeleri

  • Balıkçı tulumu ya da yağmurluk satın alırken ürün açıklamalarında yer alan ölçü ve bedenleri kontrol etmeniz uyum sorunları yaşamanızı engelleyebilir.
  • Takım halinde satılan avcı tulumu ve montlarını satın alarak avlanma sırasında aynı özellikleri taşıyan kıyafetlere sahip olabilirsiniz.
  • Su geçirmez ve sessiz kumaş tipinden üretilen av kıyafetleri, çok sessiz olunması gereken avlarda kullanışlı olabilir.
  • Avcı şapkalarının yanı sıra yüz maskesi içeren ürünleri tercih ederek av sırasında daha iyi bir kamuflaj sağlayabilirsiniz.
  • Avcılık için özel olarak tasarlanmış ayakkabı, çizme ya da bot türlerini değerlendirerek güvenli ve hızlı adımlar atabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Av kıyafetlerinin ve balıkçı kıyafetlerinin temizliğinde etiket talimatlarına uyulmalıdır. Aksi takdirde ürün özelliklerini kaybedebilir.
  • Av kıyafetleri ve balıkçı kıyafetleri kuru temizlemeye verilmemelidir.
  • Av kıyafetlerinin mevsime göre seçilmesi büyük önem taşır. Satın alma sırasında mevsim faktörünü göz önünde bulundurarak daha doğru kıyafetler seçebilirsiniz.
  • Av kıyafetlerinin yanı sıra doğada düşme gibi tehlikelere karşın dizlik, dirseklik gibi ürünler de kullanabilirsiniz.
  • Av kıyafeti satın alırken bir beden büyük ürünleri satın alarak bedeninizi sıkmayacak ürünler seçmeniz hareket özgürlüğü sağlayabilir.