GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Oto Cila, Parlatıcı

kategorisinde 10781 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Oto Cila, Parlatıcı

Araç kullanmayı hayatın bir parçası ve heyecanı olarak gören sürücüler için aracın performansı ve elbette nasıl göründüğü çok önemlidir. Ancak aracın görünümü için düzenli olarak yapılması gereken bakımlar bulunur. Bu bakımlardan biri olan oto cila işlemi, bir aracın boyasını daha parlak gösteren ve bunun yanında araçtaki ufak hasarları kamufle eden bir işlemdir. Oto pasta cila işlemi, aracın genel görüntüsünü yeniler ve kusursuz görünmesini sağlar.

Araç Parlatıcı İşlemi Ne İşe Yarar?

Oto Cila, Parlatıcı

Araba parlatma işlemi ile araç üzerine koruyucu bir katman uygulanır. Böylelikle araç üzerindeki hafif çizikler kapatılır, yeni çizik oluşumu engellenir, yüzey suyu iterek daha hızlı kurur ve araç daha parlak görünür. Parlatıcı cila işlemi uygulanan araçlar daha geç kirlenir ve yüzey toz tutmaz. Bu işlem için kullanılan kimyasallar araç yüzeyine ve yapısına zarar vermez. Aksine yüzeyde fazladan bir katman oluşturarak tamponları, kaportayı ve aracın diğer noktalarını korur. Bunun yanında cilalar hiçbir hava koşullarından etkilenmez ve bu yönüyle kullanıcılardan tam not alır. Araba parlatma işlemi, aracı temizlemek için uygulanan fırçalama işlemlerinin zamanla yüzeyleri çizmesi, sürüş anında yol koşullarının aracı etkilemesi, güneş ışınlarının boyayı mat hale getirmesi gibi nedenlerden oluşan kusurları tedavi eder. Farklı çözümler sunan ürünler için Temizlik Ürünleri kategorimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Araba Cilası ve Parlatıcı Nasıl Uygulanır?

Oto Cila, Parlatıcı

Aracınızı ne kadar özenli kullansanız da çevresel faktörler aracınızın ilk günkü parlaklığını zamanla değiştirir. Ancak bunu pasta cila uygulamaları ile engellemek mümkündür. Araba cilalama ve parlatma işlemi öncesinde aracın yıkanmış olması gerekir. Sonrasında araç yüzeyi kurulanmalı ve ciladan alınan parçalar yüzeydeki farklı noktalara uygulanmalıdır. Tercih edilen ürünün özelliği doğrultusunda uygulamaya başlanmalıdır. Mutlaka mikrofiber özelliği olan özel bir bez tercih edilmesi doğru uygulama için önemlidir. Bunun yanında bir de pasta cila işlemleri için özel olarak üretilen süngerler de temin edilmelidir. Bu süngerler uygulamaya kolaylık katar. Bu aşamalardan sonra cilanın ince bir katman halinde camlara ve plastik aksama gelmeden uygulanması oldukça önemlidir. Ayrıca bu işlem özel oto cila makinası ile de uygulanabilir. Dilerseniz Oto Yıkama Ekipmanları kategorisindeki diğer ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Araba Cila Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Oto Cila, Parlatıcı

Oto pasta cila fiyatları ürünün formuna, ürün boyutlarına, ürünün markasına ve diğer özelliklere göre farklılaşır. Ürünün miktarı arttıkça fiyatı da doğru orantılı olarak artış gösterir. Oto cila seti fiyatları ise set içeriğine göre değişir. Oto hızlı cila ürününün dahil olduğu set fiyatları da standart setlere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Oto parlatıcı fiyat aralıkları sundukları performansa göre de değişiklik gösterir. Uygulandıktan sonra uzun süre araç yüzeyinde kalan ve aracı koruyan kaliteli içerikteki çeşitler farklı fiyat bandına sahiptir. Her bütçeye hitap eden fiyat aralığıyla kullanıcıların beğenisine sunulan araba cila ürünlerinden satın alarak aracınızı yenileyebilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Kötü kokuları gideren ürünler için de Oto Kokusu kategorimizi ziyaret edebilir, oto şampuan seçeneğini Oto Şampuan kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Araba Cilasının Faydaları

  • Zamanla araç yüzeyinde oluşan lekeleri onarır.
  • Araca parlaklık ve yeni bir görünüm kazandırır.
  • Özel bez ya da sünger yardımıyla kolay uygulanır.
  • Farklı araç boyalarının üzerine de uygulanabilir.
  • En zorlu mevsim koşullarından bile etkilenmez.

Araba Cilası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Araba cilası seçenekleri arasından seçim yaparken elde edilmek istenen sonuca göre seçim yapın.
  • Seçilecek cila ve parlatıcı çeşidini uygulama deneyiminize göre seçmeye özen gösterin.
  • Seçim yaparken oto cila tavsiye yazılarını mutlaka okuyun ve kapsamlı bilgi edinin.
  • En doğru tercihi yapmak için oto cila fiyatları arasında mutlaka karşılaştırma yapın.
  • Seçeceğiniz araç pasta cila çeşidinin aracın rengini bozmamasına ve uzun ömürlü olmasına dikkat edin.