GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Hava Filtresi

kategorisinde 25517 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Hava Filtresi

Motor sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahip olan araç hava filtresi değişik model seçenekleriyle ön plana çıkar. Motorun düzgün bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan modeller, araç özelliklerine uygun olarak üretilir. Farklı çeşitlere sahip olan hava filtreleri ekonomik fiyat aralıklarında satışa sunulur. Birbirinden değişik hava filtresi markaları arasından aracınıza uygun olan hava filtresini tercih edebilirsiniz.

Hava Filtresi Modelleri Nelerdir?

Hava Filtresi

Hava filtreleri; standart hava filtresi, açık hava filtresi ve benzinli araba hava filtresi olmak üzere çeşitli modellerde üretilir. Modeller arasında seçim yaparken aracınızın modelini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Orijinal parçalar sayesinde motorunuzun daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pamuk ipliklerle dokunan özel malzemeden üretilen açık hava filtrelerinin partikül yakalama kabiliyeti oldukça yüksektir. Aracınızın filtresini değiştirirken seçiminizi standart hava filtrelerinden yana da yapabilirsiniz. Motor sistemindeki yakıt ve hava karışımın sağlıklı yapılması için kaliteli bir araba hava filtresi kullanmanız gerekir. İhtiyacınız doğrultusunda üretilen hava filtresi modelleri sayesinde zararlı partiküllerin ve maddelerin motora girmesine engel olabilirsiniz. Dilerseniz şanzıman yağ filtrelerini de inceleyebilirsiniz.

Hava Filtresi Değişimi

Hava Filtresi

Araçlardaki hava filtrelerinin belirli aralıklarda değiştirilmesi gerekir. Araçların performansı açısından eski hava filtresini yeni bir filtreyle değiştirmeniz son derece önemlidir. Hasarlı ve kirli hava filtreleri motora giden hava akışını azaltır. Hava ve yakıt dengesinin değişmesi bujilerin zarar görmesine neden olabilir. Kirli bir filtre egzoz emisyonlarına, silindir ve pistona önemli ölçüde zarar verebilir. Motorun uzun ömürlü olması ve araçtan iyi düzeyde performans elde edebilmek için belirli periyotlarda hava filtresini değiştirmeniz gereklidir. Hava filtrelerini değiştirmek temizleme işlemine göre oldukça basittir. Eski filtreyi yerinden çıkartarak pratik bir şekilde yeni hava filtresini aracınıza yerleştirebilirsiniz. Hava filtresini ters takmamak için eski filtrenin konumunu referans alabilirsiniz. Değiştirdiğiniz oto hava filtresi sayesinde yakıt verimliliğini artırabilirsiniz. Bundan başka; egzoz, debriyaj, fren ekipmanları gibi ürünler için de Otomobil Yedek Parça kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hava Filtresi Fiyatları

Hava Filtresi

Modeller arasında değişiklik gösteren otomobil hava filtresi fiyatları ekonomik seviyelerde olduğundan her türlü bütçeye hitap eder. Emme gücü yüksek düzeyde olan filtre modelleri ile standart hava filtreleri arasında hafif düzeyde fiyat farkı görülebilir. Standart hava filtresi fiyatları son derece ekonomik olması nedeniyle tasarruf yapmanıza olanak tanır. Aracınıza uygun özelliklere sahip olan hava filtrelerini uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Değişik model seçenekleri arasından aracınıza göre tasarlanan hava filtresini güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Tüm diğer filtre çeşitleri için ise Filtre kategorimizi ziyaret edebilir, örneğin benzin filtresini de Benzin Filtresi kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Hava Filtresi Kullanmanın Avantajları

  • Hava filtresi, motordaki silindire salınan havanın süzülmesine yardımcı olur.
  • Toz ve pisliklerin motora girişine engel olur.
  • Temiz hava filtresi, aracın performansını olumlu yönde etkiler.
  • Temiz hava filtresi kullanarak aracınızın motor gücünü korumasına katkıda bulunabilirsiniz.
  • Fazla yakıt tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

Hava Filtresi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hava filtresi alırken aracınızın modelini göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Araçtan maksimum düzeyde verim elde etmek adına orijinal hava filtrelerini tercih edebilirsiniz.
  • Yüksek emiş gücü özelliğine önem veriyorsanız, seçiminizi açık hava fitrelerinden yana yapabilirsiniz.
  • İyi düzeyde filtreleme için standart kağıt filtrelere yönelebilirsiniz.
  • Modeller arasında seçim yaparken bütçenizi göz önünde bulundurabilirsiniz.