GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Filtre

kategorisinde 70020 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Otomobil Filtre

Hava filtreleri kir, toz ve diğer kalıntıların motora girmesini önlemek için aracınızın ilk savunma hattını oluşturur. Tozlar içeri girdikten sonra aracınızın önemli bileşenlerine zarar verebilir ve hasarlı parçaların yenilenmesi pahalı tamir işlemlerine neden olabilir. Saygın filtre markaları tarafından üretilmiş en iyi hava filtrelerini satın alarak aracınızın yüksek performans ile sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Temiz Hava, Temiz Yakıt, Yüksek Performans

Otomobil Filtre

Araba filtre çeşitleri tek kullanımlık, yeniden kullanılabilen ve kabin tipi olmak üzere üç türdür. Tek kullanımlık filtreler en yaygın filtre türüdür. Filtreler mümkün olduğunca fazla yüzey alanı sağlamak için lifli ve akordeon şekilli kâğıt benzeri bir malzemeden yapılır. Büyük miktarda mikro ve makro boyutlu partikülü toplayabilen tek kullanımlık hava filtrelerinin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Diğer ana hava filtresi türü, bir aracın ömrü boyunca temizlenip yeniden kullanılabilen kumaş benzeri bir malzemeye sahiptir. Yıkanabilir araç filtreleri, yalnızca mikro ve makro boyutlu partikülleri toplama yetenekleri açısından değil, aynı zamanda çevre için de verimli bir alternatiftir. Araç filtre fiyatları açısından diğer modeller ile kıyaslandığında ilk satın alma maliyeti daha yüksek olmakla birlikte, uzun vadede en ekonomik filtredir. 2001 yılından bu yana soluduğunuz havayı taze ve temiz tutmak için birçok araçta kabin hava filtreleri kullanır. Kabin filtreleri tek kullanımlık değiştirilebilir hava filtreleri ile aynı şekilde tasarlanır ve çalışır. Mazot filtresi ve benzin filtresi gibi yakıt filtresi çeşitleri motorunuzun çalışmasında ve uzun ömürlülüğünde hayati bir rol oynar ve pas ve kir gibi kirletici maddelerin ve partikül maddelerin yakıt sistemine girmemesini sağlar. Çoğu yakıt filtresi, arabanızın hava filtresinin tasarımına benzer şekilde, iç kısımda kağıt filtrelerle birlikte dışarıda çelik kabuklarla çevrelenir. Benzin Filtresi kategorisinden motorunuzun uzun ömürlülüğüne katkı sağlayacak diğer filtreleri inceleyebilirsiniz.

Araca Göre Filtre Markaları ve Fiyatları

Otomobil Filtre

Motoru daha temiz tutmak için düzgün çalışan bir filtreye sahip olmak çok önemlidir. Filtreler pistonlara, yakıt sistemine ve diğer önemli bileşenlere zarar verebilecek parçacıklardan koruyarak motorun ömrünü uzatır. Erişilebilir fiyatlar ile piyasadaki en iyi filtrelerden birini satın alabilirsiniz. Giriş seviyesi fiyat aralığında yeniden kullanılabilir filtreler yoktur. Bununla birlikte mevcut olan değiştirilebilir araç filtre çeşitleri mükemmel koruma sağlayan yüksek kaliteli filtre malzemelerinden yapılır. Orta segmentteki filtreler, daha yüksek fiyatlı sentetik filtre ortamının yanı sıra birden fazla koruma katmanına sahip ek filtrelere de sahiptir. Otomobiller için en iyi yeniden kullanılabilir filtrelerin çoğu bu fiyat noktasında eyer alır. Filtre markaları açısından üst düzey filtreler, lüks araç sahiplerinin yanı sıra profesyonel sürücülerin de tercihidir. Karbon fiber filtre ortamına ve çoklu koruma katmanlarına ek olarak, bu fiyat aralığı ayrıca özel kabin filtrelerine ve değiştirilebilir filtrelere sahiptir. Dilerseniz, Mazot Filtresi kategorisini inceleyerek bir diğer filtre çeşidine de sahip olabilirsiniz.

Malzeme ve Performans

Otomobil Filtre

Araca göre filtre çeşitleri arasında en büyük ayırt edici özellik, kir ve kalıntıları toplamak için kullanılan malzemedir. En çok kullanılan filtreler, düşük üretim maliyetleri nedeniyle kağıt filtrelerdir. Diğer filtre malzemeleri arasında köpük, pamuk, çelik ağ ve karbon fiber yer alır. Yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtreleri, yalnızca kabindeki havayı temizlemek için kullanılır. Alerjiye, astıma ve diğer solunumla ilgili sağlık koşullarına neden olabilecek polen ve diğer küçük parçacıkları yakalamak için HEPA filtrelerde mikroskobik ağ tasarımı bulunur. Araç filtre markaları farklı otomobil üreticilerine uygun olacak şekilde birçok farklı form ve boyutta filtreleri satışa sunar. Ayrıca, ortamı daha hızlı ve yoğun bir şekilde filtrelemek için siklonik bir şekil kullanan ve beygir gücünü artıracak yüksek performanslı filtre modelleri de bulunabilir. Arzu ederseniz yağ filtresi çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Otomobiller için Filtrelerinin Faydaları

  • Aracınızdaki eski hava filtresinin değiştirilmesi, motora akan hava miktarını artırır.
  • Motora daha fazla hava akışının olması, yakıtın daha verimli yanarak yakıt maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar.
  • Motorunuzun düzgün çalışması gereken diğer birçok parçanın aksine, araba filtre fiyatları uygun fiyatlıdır ve takılması kolaydır.
  • Motora giren havanın temiz tutulması yanma işlemine kir, toz ve birikintilerin girmemesini sağlar.
  • Bu sayede motor yakıtı daha temiz bir şekilde yakar, bu da daha temiz egzoz anlamına gelir.

Filtre Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Aracınızdaki filtrelerin ne zaman değiştirmeniz gerektiğini hatırlamanıza yardımcı olmak için, kilometre son tarihini kolay erişebileceğiniz bir yere not edin.
  • Çoğu filtre, motorunuza ekstra koruma sağlayan birden çok malzeme katmanıyla birlikte gelir.
  • Bu hava filtreleri tüm fiyat aralıklarında bulunabilir.
  • Bu nedenle kaliteli bir hava filtresi satın almak için genellikle yüksek meblağlar ödemeniz gerekmez.
  • Yüksek performanslı bir araç filtre seti kullanmayı düşünüyorsanız, filtrenin aracınıza nasıl bir fayda sağlayacağını görmek için araştırma yapın.