GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Egzoz, Susturucu

kategorisinde 2665 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Egzoz, Susturucu

Egzoz sistemi motor içerisindeki kirli gazları araç dışına atmaya yarar. Egzoz ucu, otomobilin yakıt ateşleme döneminde oluşan yüksek ısı ve gazı içerisinde bulunduran kirli gazların dışarı atılmasını amaçlar. Hızlı gaz çıkışı egzoz sisteminin performansını belirler. Bu gazların araçtan hızlı atılması yakıttan tasarruf etmeyi ve motorun verimliliğini sağlar. Bunun yanı sıra zararlı gaz emisyonlarını azaltır. Her egzoz parçasının bir görevi vardır. Egzoz susturucu çıkışına kaynakla eklenir ve sıcak gazın atılmasını sağlar.

Otomobil Sağlığına Büyük Katkı

Egzoz, Susturucu

Egzoz ucu kullanımında aracın dışına uzanan egzoz ucunun konumuna ve mesafesine dikkat edilmelidir. Egzoz ucunun doğru uzunlukta ve konumda olmaması araç için sorun yaratabilir. Egzoz ucu kısa kalırsa sıcak gaz araç içinde birikebilir ve egzozdan çıkan sıcak gaz aracın tamponuna zarar verebilir. Egzoz ucunun yukarı doğru verilmesi tamponda gaz birikmesi yapar. Yanlış seçim ve monteleme egzoz sistemine yakın olan tamponda fiziksel deformasyonlara neden olur. Egzoz uçlarının miktarı ne kadar takılırsa takılsın araçta ses değişikliği yaratmaz. Modifiyeyle eklenen egzoz uçlarında ise estetik görünüme de dikkat edilir. Daha parlak bir görüntü için krom ya da metal alaşımlarıyla kaplama yapılır. Egzoz uçları araç sağlığınıza katkı sağlar. Kullanımı oldukça kolaydır. Egzoz uçlarının araç performansına bir etkisi yoktur. Performans kalitesini artırmak için daha geniş egzoz boruları kullanılır. Buna bağlı olarak egzozun çıkardığı ses artar. Bakanlık belirli bir sınırın üstünde ses üreten motorlu araçlar için cezai işlem uygular. Gürültü oluşturmadan performans arttırmak ise egzoz susturucu uçları ile mümkündür.

Fonksiyonel Egzoz Ucu Kullanımı

Egzoz, Susturucu

Birçok fonksiyonel egzoz ucu bulunmaktadır. Akrapoviç egzoz ucu, yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Ucunda susturucu giriş kapağı bulunur. Hafif ve kompakt tasarımıyla görünüşü ilgi çekicidir. Yakıta göre performans artırır. Çift egzoz ucu ise daha güçlü ve hızlı çıkış sağlar. Krom egzoz ucu, görünümüyle oldukça parlak ve estetiktir. Bunun yanı sıra krom sağlam bir malzeme olduğu için kullanım ömrünü uzatır. Egzoz uçlarının şekli zevke göre değişebilir. Bunlar oval, düz, kare ve yassı egzoz ucu olarak geçer. Kullanıcılar uç seçimlerini estetik kaygılarına göre yapabilir. Aracını görünümde bir üst seviyeye taşımak isteyen kullanıcılar LED ışık destekli led egzoz ucu ile birlikte ışıklı egzoz ucu da kullanabilir. Parlak görünüme sahip standart egzoz uçlarının yanı sıra siyah egzoz ucu da bulunur. Yükses sesli egzozlarda şehir gürültüsünü azaltmak ve hoş bir ses yaratmak için rüzgar sesine benzeyen rüzgar egzoz ucu ya da ıslık sesine benzeyen sesler çıkaran ıslık egzoz ucu kullanılabilir.

Bütçeye Uygun Egzoz Ucu Fiyatları

Egzoz, Susturucu

Her bütçeye uygun egzoz uçları modellerinde fiyatlar değişkendir. Ucunun modeline, gücüne ve kişisel isteklere göre egzoz ucu markalarında fiyat değişebilir. Seçilen egzozun yapımında kullanılan malzemenin kalitesinin yanı sıra aracın motor gücüne de bağlıdır. Bu parametreler egzoz susturucu fiyatları için de geçerlidir. Susturucuları satın alırken kaç milim olduğunu bilmek ve buna göre bir susturucu seçiminde bulunmak çok önemlidir. Aracınız için satın alınmış doğru susturucular araç performansını etkilemez fakat yanlış alınmış ve uyumsuz takılmış bir susturucu aracın çekişini azaltır ve performansını düşürür. Oto lastik ve jant çeşitleri için bu sayfamızı; tüm oto aksesuarları için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Egzoz Susturucu Kullanmanın Avantajları

  • Şehir gürültüsünü en aza indirir.
  • Motor verimliliğini artırır.
  • Araçta yakıt tasarrufu sağlar.
  • Estetik görünüm kazandırır.
  • Ses çıkışını azaltır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Satın alınan egzoz ucu araç modeline uygun olmalıdır.
  • Aracın motor gücü göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Egzoz susturucunun modeline önem gösterilmelidir.
  • Şehir gürültüsüne dikkat edilmelidir.
  • Egzoz ucunun konum ve mesafesi önem arz eder.