GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Xenon Far, Kitleri

kategorisinde 4201 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Xenon Far Kitleri

Arabanın ön far ve arka far bölümlerinde kaliteli ampul kullanmak size büyük avantaj sağlar. Yol güvenliği için kuvvetli ışık saçan far ampulleri, farklı modeller ve çalışma yöntemleri kullanılarak üretilir. Xenon far kitleri, otomobilde en çok kullanılan ampul çeşitleri arasında yer alır. Siz de aracınızın marka ve modeline uygun olan Xenon far çeşitlerini satın alabilir, sürüş konforuna katkı sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Xenon Far Çalışma Yöntemi

Xenon Far Kitleri

Xenon far takımı, cam bir ampul içinde bulunan tel sisteminden oluşur. Isınan tel sistemi, ışık yaymaya başlar ve bu şekilde aydınlatma sağlanır. Xenon far kiti içinde elektrolitlerin iletilmesini sağlayan Xenon gazı bulunur. Xenon far araba kullanımı sırasında size fazlasıyla kuvvetli bir ışık kaynağı sağlar. Bu sayede özellikle uzun gece yolculuklarında ya da sisli havalarda görüş kaybı yaşamadan güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Araç aydınlatmalarını seviyorsanız LED Işık kategorisindeki göz alıcı ürünleri de inceleyebilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Xenon Far Çeşitleri

Xenon Far Kitleri

Yaydığı ışığın rengine, aydınlatma uzunluğuna ve özelleşmiş fonksiyonlara göre Xenon far kitleri farklı modellere sahiptir. Aracınızın far gözü, çift devreli ya da tek devreli olabilir. Otomobilin çift devreli far gözüne sahip olması tek bir ampulden hem uzun hem de kısa mesafede verim alabilmeniz anlamına gelir. Tek devreli bir far gözü bulunuyorsa, uzun ve kısa mesafe için iki farklı ampul kullanmanız önemlidir. Ampul çeşitleri de aracın tek devreli ya da çift devreli olmasına göre üretilir. Xenon far H4 hem uzun hem de kısa mesafeli aydınlatma sağlar. Xenon far H7 modeli ise kısa aydınlatma için kullanılır. Xenon far markaları, farklı amaçlara uygun ampul çeşitleri tasarlar. Örneğin LED Xenon far ve Xenon sis farı modelleri zorlu hava koşullarında size en iyi aydınlatmayı sağlayan ampuller arasındadır. Işığın yayılma biçimine göre mercekli Xenon far, şimşek etkili Xenon far ve çakarlı Xenon far modellerine de sahip olabilirsiniz. Bu tarz Xenon far modellerinde ışık hem daha hızlı hem de daha geniş bir şekilde yayılır. Bu sayede yolu daha rahat görmeniz sağlanır. Xenon far kitleri modellerinde ışığın gücü arttıkça ışık rengi beyaza doğru gider. Dolayısıyla Xenon far beyaz ampul ve buz mavisi Xenon far daha kuvvetli ışık yayan ampul çeşitleri arasındadır. İsterseniz renk değiştiren Xenon far çeşitlerini tercih ederek sürüş deneyiminizi özelleştirebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Xenon Far Fiyatları

Xenon Far Kitleri

Xenon far fiyatları pek çok değişkene göre belirlenir. Farın aydınlatma uzunluğu bu değişkenlerden ilkidir. Örneğin, H4 Xenon far kiti hem kısa hem de uzun aydınlatma özelliği sağladığı için kısa Xenon far çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Aynı şekilde özel fonksiyonlar da fiyatı belirler. Xenon far sis seti, diğer modellere göre daha fazla harcama yapmanızı gerektirebilir. Ancak kaliteli araba farı için yapacağınız masrafları güvenli sürüş için bir yatırım olarak görebilirsiniz. Aracın iç mekanıyla ilgili aydınlatma ürünleri için de İç Ortam Lambası kategorimizi ziyaret edebilir, ön farları Ön Far kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Kullanışlı Xenon Far Avantajları

  • Xenon far kitleri size daha iyi bir gece görüşü sağlar.
  • Xenon far kitleri soğuk ışık yaydıkları için daha kuvvetli bir aydınlatma kapasitesine sahiptir.
  • Xenon far kitleri uzun süre kullanım ömrü sunar.
  • Xenon far ampullerinin montajı son derece kolaydır.
  • Xenon far ampulleri daha geniş bir spektrumda ışık yayarak yolun yan kısımlarını da görmenize olanak sağlar.

Xenon Far Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Xenon far kitleri seçerken mutlaka far soketine uyumlu olan modelleri seçmeniz gerekir.
  • Halojen ya da LED ampuller ile Xenon ampulleri değiştirmek istiyorsanız bir teknik servisten yardım almanız gerekebilir.
  • Uzun gece yolculukları yapıyorsanız şimşek etkili Xenon far çeşitlerini seçebilirsiniz.
  • Sisli ve yağmurlu bir iklimde yaşıyorsanız Xenon far sis seti sizin için daha uygun olabilir.
  • Xenon far kitleri bakımınızı düzenli olarak yaptırmanız önemlidir.