GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Silecek ve Ekipman

kategorisinde 31907 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Silecek ve Ekipman

Otomobillerin uzun süreli kullanımı sonrasında bazı yedek parçalar bakıma ve değişime ihtiyaç duyar. Aracınızı güvenli bir şekilde kullanabilmek ve konforlu seyahat deneyimleri yaşayabilmek için belirli aralıklarla kontrol etmeniz gereken ekipmanlardan biri de araba sileceğidir. Oto silecek markaları tarafından hava şartlarına dayanıklı olarak tasarlanan birçok seçenek arasından dilediğiniz ürünü tercih ederek siz de aracınızın camlarını dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz.

Pratik ve Kullanışlı Silecek Modelleri

Silecek ve Ekipman

Otomobillerde en sık kullanılan silecek çeşidi standart sileceklerdir. Metal iskelet ve lastik şeridinden oluşan bu oto silecek çeşitleri farklı araba marka ve modelleri için özel olarak üretilir. Düz silecekler ise otomobilinizin ön camına çok az bir mesafe bırakarak yerleştiği için etkili bir hijyen sağlar. Oto silecek modelleri arasında sileceğin tasarımında kullanılan malzemelere göre değişiklik gösteren modeller bulunur. Lastiklerini değiştirerek bakım yapabileceğiniz kauçuk modeller de sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra ısı değişimlerine karşı son derece dayanıklı bir seçenek olan yeni nesil silikon silecek modellerine de göz atabilirsiniz. Dilerseniz bir diğer seçenek olan kaplamalı silecek modellerini de değerlendirebilirsiniz. Kaplamalı silecekler teflon ya da grafit kaplamalı ürünlerdir ve uzun süreli kullanım avantajı sunar.

Aracınızla Uyumlu Silecek Çeşitleri

Silecek ve Ekipman

Aracınızın silecek kısmına uygun uzunluktaki bir silecek modelini seçerek siz de konforlu bir kullanım deneyimi elde edebilirsiniz. Araç silecekleri aracınızın modeline göre 40 cm, 48 cm ve 60 cm uzunluğunda farklı ölçülere sahiptir. Aracınız için kısa bir silecek tercih edersiniz sileceğin erişemediği yerlerde etkili bir temizlik sağlayamazsınız. Yüksek hızda seyahat ederken araç silecekleriniz hava direnci imkanı vereceğinden gürültü gibi faktörlerden etkilenmeden rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Oto silecekler düzenli olarak bakım yapılması gereken ekipmanlardır. Oto sileceklerinizi kullanırken camınızda leke kalıyorsa ve silecekler ses çıkarıyorsa silecek lastiklerini değiştirmeniz gerekir. Oto silecek fiyatları kullandığınız sileceğin modeline ve tasarımında yer alan malzemelere göre farklılık gösterebilir.

Oto Silecek Ekipmanları

Silecek ve Ekipman

Silecek ekipmanları arasında bulunan oto silecek lastiği kolaylıkla değişimini yapabileceğiniz bir ekipmandır. Değişim sırasında sileceğe zarar vermemek için silecek kolunu kaldırmanız gerekir. Klips sisteminden kaydırarak ve aşağıya doğru çekerek eski silecek lastiğini çıkarabilirsiniz. Yeni silecek lastiğini silecek kolunun üzerine klipsleyerek sileceğinizi yenileyebilirsiniz. Sileceğin cama tam olarak yerleşmesine ve düz bir görünüme sahip olmasına da mutlaka dikkat etmelisiniz. Bir diğer silecek ekipmanı olan silecek motorları ise seçtiğiniz modelin motor çalışma gerilimine ve hızına göre farklı özelliklere sahip olabilir. Silecek motorunun gücü ve kapladığı alan aracınızın modeline uygun olan silecek çeşidine göre değişebilir. Daha fazla oto aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Araç Sileceği Kullanmanın Avantajları

  • Araba sileceği yoğun kar yağışının olduğu hava şartlarında arabanızın ön ve arka camlarında kar birikmesini önler.
  • Aracınızın ön ve arka camlarında herhangi bir leke bırakmadan temizleyerek görüş açınızdaki engelleri ortadan kaldırır.
  • İnce ve şık tasarımı sayesinde aracınızın estetik görünümünü tamamlar.
  • Silecekler aracınızın camına zarar vermeden hassas ve etkili bir temizlik sağlar.
  • Pratik kullanımı ile araç kullanırken kolaylık ve konfor imkanı sunar.

Oto Cam Sileceği Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Satın almayı düşündüğünüz sileceğin aracınızın marka ve modeli ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Araç sileceklerinin farklı uzunlukta seçenekleri olduğundan, aracınızın cam uzunluğuna uygun bir silecek tercih etmelisiniz.
  • Oto cam sileceği satın alırken lastik kılıfla kullanılabilen silecek çeşitlerine öncelik vermelisiniz.
  • Sıcak ve soğuk hava şartlarına dayanıklı olan oto silecek modelleri arasından seçim yapmalısınız.
  • Uzun süreli kullanım için almayı düşündüğünüz araç sileceği modelinin kaliteli malzemeler ile tasarlanmış olmasına önem vermelisiniz.