GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ön Far

kategorisinde 11054 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ön Far

Şehir içi yolculuklar da ya da uzun seyahatlerde araçlarda ön far kullanımı güvenli bir sürüş için önemli noktalardan biri olarak dikkat çekiyor. Sadece aydınlatma amacıyla değil, aynı zamanda diğer sürücüler için uyarıcı olarak da öne çıkan oto ön far modelleri, birçok farklı çeşitte tasarlanıyor. Her modelde araç için temin edilebilen ön far seçenekleri, sürücüler için hayati bir önem taşıyor. Bozulmuş ya da kırılmış olan ön farlar özellikle gece yolculuklarında diğer sürücüler tarafından fark edilmenizi engelleyerek istenmeyen bir kazaya neden olabilir. İşlevsel tasarımları sayesinde kolay kullanım avantajına sahip olan ön farları kendiniz de takabilirsiniz.

Ön Far Aydınlatması Neden Önemlidir?

Ön Far

Gece araç kullanırken yolun daha net bir şekilde görülebilmesi için önemli bir parça olan ön far lambası, aynı zamanda önünüzdeki araçla aranızdaki mesafeyi anlamanızı ve diğer sürücülerin de sizi fark etmesini sağlıyor. Uyarı amaçlı da kullanılabilen ön farların, dönemeçli ve keskin virajlı yollarda mutlaka açık olması gerekiyor. Gece sürüşünün önemli parçalarından biri olan ön farların açılmaması durumunda kaza yapabilirsiniz. Aynı zamanda aracınız arıza yaptığında ve aracı yol kenarına çekmeniz gerektiğinde de arka farların yanı sıra ön farların da açık olması gerekiyor. Bu nedenle ön far camı ve lambalarının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz oldukça önemli.

Ön Far Lambası Çeşitleri

Ön Far

Araba ön far lambası çeşitleri arasında sis farı, LED far, halojen far ve angel far gibi birçok farklı özellikte model bulunuyor. Her araç modelinin kendine has far sistemi olduğundan ihtiyaçlarınıza uygun ürünü tercih etmeniz önem arz ediyor. Diğer yandan ön far kayar LED çeşitleri de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Aracın kaput kısmındaki yuvalarından kolaylıkla çıkarılabilen ön farları, arızalanmaları halinde kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ön farlarınız düzgün çalışmıyorsa özellikle gece yola çıkmamanız gerekiyor. Sadece gece değil, sisli ve yağmurlu havalarda da kullanılan ön far modelleri, farklı markalar tarafından satışa sunuluyor.

Araba Ön Far Modelleri ve Fiyatları

Ön Far

Oto ön far modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında LED özellikte olan tasarımlar bulunuyor. Özellikle gözü yormaması sebebiyle kullanıcıları memnun eden LED ön far modelleri, bazı araçlarda standart halde olsa da diğer araçlarda uygun model tercih edilerek değiştirilebiliyor. Xenon far modelleri yeni bir teknoloji olduğundan eski araçlarda bulunmasa da ihtiyacınıza uygun ürünü tercih ederek aracınıza takabilirsiniz. Güvenli sürüş avantajı sunan bu tip far modelleri, uzun ömürlü kullanım imkanı sağlıyor. Kullanıcılar tarafından merak edilen ön far fiyatları, far özelliğine, malzeme kalitesine ve tercih edilen araç modeline göre değişkenlik gösteriyor. Ancak her bütçeye uygun olan araba ön far fiyatları arasından karşılaştırma yaparak ihtiyacınızı karşılayacak modeli bulabilirsiniz. Daha fazla oto aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ön Far Kullanımının Püf Noktaları

  • Trafik kazalarına sıklıkla rastlanan gece yolculuklarında güvenli sürüş için ön farların daima açık olması gerekiyor.
  • Ön farların arızalanması ya da kırılması durumunda yenisiyle değiştirilmesi ve ön far camı kirliyse temizlenmesi gerekiyor.
  • Araçlarda ön farların lambası bittiğinde istendiği derecede ışık vermeyebilir. Bu gibi bir durumda yeni bir ön far takımı satın alabilirsiniz.
  • Ön farlar farklı parçalardan oluştuğu için hava koşullarına en uygun kullanım sürüşü konforlu hale getiriyor.
  • Keskin virajlı yollarda önünüzü daha iyi görebilmeniz ve kaza yapma riskini en aza indirmek için ön farların açık olması gerekiyor.

Ön Far Satın Alırken Bunlara Dikkat

  • Xenon farlarda ışık dağılımının dengeli bir şekilde sağlanabilmesi için özel bir teknoloji kullanılıyor ve ışığa duyarlılık düzeyinize göre sarı ya da beyaz renk seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz.
  • Ön fark kullanımında gözünüzün çok fazla yorulmasını istemiyorsanız etkili aydınlatmaya sahip olan LED farları tercih edebilirsiniz.
  • Ön far satın alırken aracınızın modeline ve tasarımına uygun bir ürün seçmeniz öneriliyor.
  • Estetik bir görünüm için ön far modelleri arasında yer alan çıtasız tasarımlardan birini seçebilirsiniz.
  • Aracınızın tek bir ön farında sorun varsa sağ ya da sol seçeneklerinden doğru olanı seçmeniz gerekiyor.