GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

LED Işık

kategorisinde 22691 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Oto LED Işık

Araba sürerken yolu rahatça görmek ve güvenliğinizi sağlamak son derece önemlidir. Bu sebeple araba marka ve modeline uyan kaliteli bir ampul tercihi yapmanız gerekir. LED ışık çeşitleri, uzun kullanım süreleri, parlak ve noktasal ışıkları sayesinde yol hakimiyetini artırır. Siz de LED ışık markaları tarafından üretilen aracınıza uygun LED ampul çeşidine sahip olarak, daha rahat yolculuklar yapabilirsiniz.

LED Işık Özellikleri

Oto LED Işık

LED ışık modelleri son derece verimlidir ve uzun süre dayanırlar. Geleneksel ampullerin aksine, LED ampuller elektrotları dairesel bir tüp içerisinde ve herhangi bir iletici gaza ihtiyaç durmadan taşırlar. Bu sayede ışık ortaya çıkar. Işığın üretilme biçimi sayesinde ortaya fazla miktarda sı ortaya çıkmaz. LED ampullerin alt kısmında, ekstra ısıyı önlemeye yarayan soğutucu bölmeler yer alır. Kullanım sırasında ısınmayan LED ışık, daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Eğer aracınızda halojen ampuller kullanıyorsanız bunları oto LED ampul ile değiştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken, ampul soketinin aynı olmasına dikkat etmeniz gerekir. LED ışık kullanırken, ışık renginin far lensiyle aynı renkte olması önemlidir. Örneğin, araba ön farınız kırmızı renkteyse, diğer renkleri emen ama kırmızı yayan bir LED ampul kullanmanız aydınlatma açısından size avantaj sağlar. Araç LED ışıkları sadece araç çalışır durumdayken enerjiye ihtiyaç duyar. Araba park halindeyken, akü yedek kapasitesini kullanmazlar.

LED Işık Montajı

Oto LED Işık

Aracınızda bulunan LED far ampulleri, kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ampul değişimini hem far panelinden hem de kaput içinden gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle, far panelini kaldırarak başlayabilirsiniz. Sonrasında LED ampulü sokete yerleştirip ve far panelini kapatabilirsiniz. Kaput içerisinden far bölmesine ulaşmak isterseniz, kaputu kaldırarak ön tarafta bulunan far gözüne erişebilirsiniz. Eğer oto aksesuar LED ışıklar sürüş sırasında titreme yapıyorsa, araba bilgisayar sistemi ile LED farın arasında uyumsuzluk var demektir. Bu sorunu basit bir kablolama yöntemiyle çözebilirsiniz. Bu işlemi yapabileceğinizi düşünmüyorsanız, araba tamir servislerinden kolayca yardım alabilirsiniz.

Oto LED Işık Fiyatları

Oto LED Işık

Kullanmak istediğiniz LED ampulün özelliklerine göre LED ışık fiyatları farklılık gösterir. Şimşek etkili LED far ampulleri, saliseler içinde yüksek ışık yayma kapasitesine sahiptir. Bu sebeple fiyatları diğer LED ampul çeşitlerine göre daha yüksektir. Oto LED çeşitleri sadece arabanın far gözünde değil, sinyal ışıkları ve oto tavan LED ışıkları olarak da kullanılırlar. Kullanım alanlarındaki farklılıklar da LED ampul fiyatlarını çeşitlendirmektedir. Tüm diğer far & lamba ürünleri için de Far & Lamba kategorimizi ziyaret edebilir, örneğin neon lambaları da Neon Lamba kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Oto LED Kullanmanın Avantajları

  • LED araç ampulleri en yüksek parlaklık yayan ışık türleri arasındadır ve daha iyi bir görüş için size avantaj sağlar.
  • Araba LED ışık, aktive edildiğinde çok hızlı bir şekilde devreye girdiği için trafikte bir tehlike ile karşılaşırsanız daha kolay önlem alabilirsiniz.
  • Oto LED aydınlatma, ışığın daha noktasal bir şekilde yayılmasını sağlayarak ışığı dağıtmaz ve güçlü bir şekilde aydınlatma imkanı tanır.
  • LED ampuller, diğer ampul çeşitlerine kıyasla daha uzun ömürlüdür.
  • Oto LED ışık, açık olduğunda ısınmadığı için arabanın kablo sistemine herhangi bir zarar vermez.

Oto Led Işık Seçerken Bunlara Dikkat

  • LED far ampulü satın almadan önce araba marka ve modeline uygun olan LED ampul çeşitleri tercih etmelisiniz.
  • Boyut açısından araba far bölmesi ile uyumlu bir LED oto ampul tercih etmelisiniz.
  • LED ampulün far gözünde yer alan soket ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir.
  • LED ampulün sokete oturma açısına dikkat etmezseniz ışığın aydınlatma yönünde değişiklik olacaktır.
  • Geceleri uzun araba yolculukları yapıyorsanız, şimşek etkili LED far ampulü tercih etmeniz önemlidir.