GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Kaput Maskesi

kategorisinde 7597 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kaput Maskesi

Otomobillerin motor ve diğer aksamlarını kapalı tutan metal kapağa veya örtüye kaporta adı verilir. Motor blogunu korumasının yanı sıra, aynı zamanda motor ve şasiden gelen gürültüyü azaltma işlevine de sahiptir. Otomobil üreten firmalar, performans ve yakıt tüketimini daha verimli hale getirmek ve güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için kaportaları alüminyum ve karbon fiberden üretir. Bütün sorunlara çözüm olan bu iki malzemenin, tek olumsuz tarafı kolaylıkla çizilebiliyor olmalarıdır. Bunun için ise kaput maskesi kullanılır.

Kaput Maskesi ile Kaportanızı Koruyun

Kaput Maskesi

Karbon fiber ve alüminyumdan üretilen yeni nesil kaportaların korunmasını sağlamak amacı ile üreticiler, sizler için kaporta maskelerini piyasaya sunuyorlar. Bu sayede uzun yola çıktığınızda oluşabilecek tehlikelere karşı siz ve kaportanız koruma altına alınabiliyor. Örneğin; önünüzden giden bir kamyon, kaportanıza zarar verebilecek kum, çakıl gibi nesneler taşıyor. Bu araçların virajlarda, dönüşlerde hatta şerit değiştirirken bile bunları yola sıçratma ihtimalleri çok yüksektir. Dolayısıyla, eğer bu gibi büyük araçların arkasında yer alıyorsanız, kaportanıza bu taşların çarpması ve kaportanızı çizmesi de olası bir durumdur. Bu durumdan kaçınmak istiyorsanız, hem aracınızın çizilmemesi hem de motor aksamlarınızı koruyan kaportanızın zarar görmemesi için oto kaput maskesi tercih edebilirsiniz.

Çeşitli Kaput Maskesi Modelleri

Kaput Maskesi

Kullanıcıların zevkine ve kullanım amaçlarına göre değişen, birden çok kaput maskesi modeli bulunuyor. Deri kaput maskeleri, kullanıcılar için estetik ve şık bir görünüm yaratıyor. Bunun yanı sıra kalın bir tabakaya sahip olması özelliği ile aracınızın kaportasını daha çok koruma imkânı sağlıyor. Deri olsun veya olmasın her kaput maskesinin iki çeşit boyut seçeneği mevcuttur. Bunlar tam ve yarım kaput maskeleridir. Bu maskeler her araca özel olarak üretiliyor. Bütün kaportayı kaplayan maske, tam kaput maskesi olarak adlandırılır. Kaportanın sadece ön ucunu kaplayan maskeler ise yarım kaput maskeleridir. Bu modellerin yanı sıra kaput maskelerinin iki çeşidi daha bulunuyor. Kancalı ve giydirmeli maskeler. Kullanım kolaylığı açısından kancalı kaput keçesi oldukça avantajlıdır. Aracınızın kaportasını dış etkilerden korumak için, birden çok marka, sizlere değişik modellerde kaput maskeleri sunuyor.

Kaput Maskesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kaput Maskesi

Kaput maskesi fiyatları, ürünlerin üretildiği malzemeye, boyutlarına ve tasarımına göre değişen farklılıklara sahiptir. Oto kaput keçesi dizaynı özelleştikçe fiyatları da buna bağlı olarak artış gösterir. Deri kaput keçesi fiyatları da kullanılan derinin kalitesine göre değişse de, her kullanıcıyı tatmin edebilecek bir seçenek bulunur. Suni deriden üretilen kaput maskeleri, daha cazip ve uygun fiyatlı oluşları ile müşterileri kendine çeker. Bunun dışında yarım kaput maskesi modelleri de tam kaput maskelerine göre daha uygun fiyatlıdır. Çünkü kullanılan malzeme miktarı az ve üretilen ürünün boyutu küçüktür. Kancalı kaput maskeleri ise hem uygun fiyatlı hem de kalitelidir. Aracınızın kaputunun arka kısmına kanca yardımı ile bağlandığından, siz istemedikçe çıkması çok zordur. Uygun fiyatlı oluşu ile kullanıcıların beğenisine sunulan araç kaput maskesi sahibi olarak kaportanızı oluşabilecek muhtemel çiziklerden veya hasarlardan koruyabilirsiniz. Daha fazla oto aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaput Maskesi Kullanmanın Avantajları

  • Kaportanın çizilmesini önler.
  • Araba kaput maskesi sayesinde aracınız şık bir görünüm kazandırır.
  • Kaput maskelerinin montajı oldukça kolaydır.
  • Taş ve böcek izlerinden korunmak için birebirdir.
  • Devamlı kaput maskesi kullanımı ile aracınızın boyasını koruma imkânına sahip olursunuz.

Kaput Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Aldığınız üründen uzun vadede bir performans bekliyorsanız, kaliteli üretim yapan bir firmadan kaput maskesi temin etmeye özen göstermelisiniz.
  • Kaput maskesi modelleri arasından seçim yaparken kullanım amacınızı ön planda tutunuz.
  • Montajını kendiniz yapacaksanız, kancalı model seçmeniz faydalı olacaktır.
  • Maskenin yırtık olup olmadığına bakmayı unutmayınız.
  • Aracınızın modeline uygun boyutlarda bir kaput maskesi seçmeye dikkat ediniz.