GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Far, Lamba

kategorisinde 99600 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Far, Lamba

Araç kullanımında güvenlik açısından en önemli etkenlerden biri olan araba farı modelleri yolculuk esnasında konforlu sürüş avantajı sunuyor. Farklı modelleriyle dikkat çeken oto aydınlatma seçenekleri arasında yer alan oto lamba tasarımları da sürüş esnasında yolun tamamen aydınlatılmasını ve diğer sürücüler tarafından fark edilmenizi sağlıyor. Farklı özelliklere sahip olan araç far ve lambaları işlevleri dolayısıyla hayatı kolaylaştırıyor. Özellikle gece yolculuklarında ve zorlu hava koşullarının olduğu mevsimlerde araç içi aydınlatma kadar far kullanımının da bir o kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Güçlü ve etkin aydınlatma seçenekleriyle aracınızın modeli ne olursa olsun tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Oto Far Lambaları ile Güvenli Sürüş

Far, Lamba

Güvenli ve konforlu sürüş deneyimi için maksimum performans sunan far modelleri, özellikleri gereği birçok farklı çeşitte bulunabiliyor. En sık kullanılan araç ön far tasarımları, sürüş esnasında diğer sürücüler tarafından fark edilmenizi sağlarken, lamba işleyişi bakımından birbirinden ayrılıyor. Aracın hem ön hem de arka farlarında kullanılan oto LED ampul, güneş ışığına yakın bir aydınlatma seçeneği sunduğundan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Işığı dengeli bir şekilde dağıtan özel teknolojisiyle dikkat çeken xenon far tasarımları ise yeni araç modellerinde standart olarak bulunuyor. Aracınızın farlarında kırılma ya da performans kaybı mevcutsa zaman kaybetmeden bu ürünleri değiştirmeniz gerekiyor.

Aracınıza Estetik Dokunuş Sunan Aydınlatma Seçenekleri

Far, Lamba

Yolculuk esnasında hayatı kolaylaştıran oto aydınlatma modellerinin yanı sıra araç içi aydınlatma tasarımları da dikkat çekiyor. Aracın tavanında, kapı üstlerinde ve ön camda standart olarak mevcut olan aydınlatmaları kolaylıkla zevkinize göre farklı aydınlatma modelleriyle değiştirebilirsiniz. Aracınızın içinde estetik bir dokunuş sunan araç içi LED aydınlatma modelleri sürücüler tarafından en sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Gözü çok fazla yormaması nedeniyle konforlu kullanıma sahip olan bu tip aydınlatmalar arasında araç içi neon LED modelleri de yer alıyor. Daha renkli bir görünüm isteyen kullanıcılar için uygun olan neon aydınlatmalar farklı bir dokunuş sunuyor.

Araba Lambası Modelleri ve Fiyatları

Far, Lamba

Araba farı lambaları kullanım alanları nedeniyle birçok farklı özelliğe sahip olduğundan çoğu zaman kullanıcıların aklı karışabiliyor. Araçlarda ön farda yer alan sis lambaları özellikle sisli ve yağmurlu havalarda net bir görüş sunarak sürücülerin güvenli seyahat etmesine yardımcı oluyor. Diğer yandan sis farı çerçevesi uzun süreli kullanımlarda ya da darbe alması sonucunda çalışmaz hale gelebiliyor. Bu gibi bir durumda değiştirmek istediğiniz yöndeki far için sis farı lambası ya da çerçevesi satın alarak kolaylıkla eskisinin yerine takabilirsiniz. Aynı zamanda araç kullanımında en önemli lambalardan biri olan sinyal lambası, yolculuk esnasında yapacağınız dönüşler hakkında diğer sürücülere bilgi vermenizi sağlıyor. Oto lastik ve jant çeşitleri için bu sayfamızı; tüm oto aksesuarları için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Araba Far ve Lamba Kullanımının Avantajları

  • Araç ön ve arka farlar yolculuk esnasında görüş alanının aydınlatılmasını sağladığından güvenli sürüş yapmanızı sağlıyor.
  • Her farın farklı işlevlere sahip lambaları bulunduğundan diğer sürücüler sizi rahatlıkla fark ediyor ve yapacağınız hamleleri anlayabiliyor.
  • Araç lambaları yağmurlu ve sisli havalarda daha net bir görüş sağlıyor.
  • LED araç farları gözü yormayan yapıya sahip olduğundan gece yolculuklarını daha konforlu hale getiriyor.
  • Düşük güç tüketimine sahip olan araç içi aydınlatmalar yolculuk esnasında diğer yolcuların rahat bir şekilde seyahat etmesine yardımcı oluyor.

Araç Far ve Lambası Alırken Bunlara Dikkat

  • Araçların ön ve arka farlarının hepsinin değiştirilmesi gerekmiyorsa, hasarlı olan farların sağ mı sol mu olduğuna göre ürün satın almalısınız.
  • Araç içi aydınlatmalar her modeldeki araç için farklı olduğundan kendi aracınıza uygun modelleri listelemeniz gerekiyor.
  • Arabanızın farları düzgün çalışıyor olsa bile lambaları kötü durumda olabilir. Bu nedenle farları değiştirmek yerine lambaların yerine yenilerini alabilirsiniz.
  • Takip mesafesi konusunda diğer sürücüler tarafından fark edilmek için stop lambası satın alabilirsiniz.
  • Aracınız için far ya da lamba satın alırken malzeme kalitesini kontrol etmeniz gerekiyor.