GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ayna

kategorisinde 17314 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ayna

Oto aynaları kontrollü araç sürme konforu sunan önemli parçalardır. Dikiz aynasıyla bağlantılı olarak kullanılan yan aynalar, sürücülere arkalarındaki trafik akışını kolayca takip etme imkânı tanır. Aracın sağ ve sol yanında konumlanan dış aynalar dikiz aynasına oranla daha geniş görüş açısı sağlayan ürünlerdir. Manuel ayarlanan araç yan ayna modellerinin yerini alan elektronik sistemli yan aynalar, sürücülerin yol hakimiyetini artıran ve konforlu sürüş deneyimi sunan ürünler olmayı başarır.

İç ve Dış Oto Aynalarının Önemi

Ayna

Araçların trafikteki seyrini kolaylaştıran ve güvenli sürüş olanağı sağlayan oto aynaları, araç içi ve araç dışı ayna modelleri olarak ikiye ayrılır. İç dikiz aynaları arkadaki trafik akışını orta geri görüş açısıyla verirken sağ ve sol yan aynalar ise her iki tarafı rahatça görmeyi sağlar. Araç dış dikiz aynaları, iç dikiz aynasıyla koordineli olarak kullanıldığında arkadaki trafik akışını takip etmek kolaylaşır. Farklı özelliklerle üretilen oto dış ayna seçenekleri aracınızın görüntüsüne de önemli bir katkı yapar. Estetik ve fonksiyonel özellikler sunan dokunmatik dış dikiz ayna takımlarını tercih ederek sürüş deneyiminizi daha konforlu hâle getirebilirsiniz.

İşlevsel Oto Dış Ayna Seçenekleri

Ayna

Otomobillerde bulunan iç ve yan araba aynaları arkanızdaki trafiği takip etmenizi sağlayan en önemli parçalar olmakla beraber kör nokta sorunu ortadan kaldırmaz. Aynaların en uç noktaları görüş açısını azalarak sonlandıran kısımlardır. Kör nokta olarak isimlendirilen bu açı nedeniyle şerit değiştirme sırasında arkanızı boşmuş gibi görebilirsiniz. Oysa tam bu noktaya denk gelen yerde bir araç olabilir. Aracınızın dış yan aynasına ekleyeceğiniz kör nokta aynası ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Arabanızın modeline uygun olarak üretilen ve ulaşılabilir araç yan ayna fiyatları sunan 2'li kör nokta ayna takımlarını satın almayı tercih edebilirsiniz. Araba kullanırken göremediğiniz noktaları kolayca görmenizi sağlayan kapaklı kör nokta aynalarını seçerseniz, ürünleri park hâlinde kapatarak kullanmanız mümkün olur.

Araba Dış Ayna Fiyatları

Ayna

Oto dış ayna fiyatları araçların markasına, modeline ve sunduğu işlevsel özelliklere bağlı olarak değişim gösterir. Ürünlerin fiyatını belirleyen en önemli etkense arabanın markası ve modelidir. İthal araba markalarının yedek parçaları Türkiye'de üretilen yedek parçalardan daha pahalıdır. Aracınızın hasar gören yan aynalarını yenilemek veya daha fonksiyonel modellerle değiştirmek istediğinizde orijinal ürünleri tercih ederseniz biraz daha yüksek fiyatlar ödeyebilirsiniz. İşlevsel özelliklerle üretilen ve ulaşılabilir araba dış ayna fiyatları sunan ürünleri inceleyerek arabanızın modeline uygun ürünleri kolayca bulabilirsiniz. Farklı renkler, formlar, fonksiyonlar ile tasarlanan oto yan ayna ve dış dikiz aynası modellerini tercih ederek aracınıza daha estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Daha fazla motosiklet aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yan Aynaların Sağladığı Faydalar

  • Elektrikli ve ısıtmalı ayna camı ile üretilen sağ ve sol yan ayna modelleri konforlu kullanım olanağı sunar.
  • Uzaktan kumandayla ayarlanan oto dış ayna seçenekleri ihtiyacınız olan görüş acısını size sağlayarak yol hâkimiyetinizi artırır.
  • Yan aynalara eklenen veya takım halinde satışa sunulan kör nokta aynaları, en uç noktadaki araçları kolayca görmenize yardımcı olur.
  • Dayanıklı materyaller ile üretilen ve kapaklı tasarımlar sunan yan aynalar uzun süreli kullanım konforuna sahiptir.
  • Yağmur kaydırıcı film ile kaplanan oto yan ayna modelleri yağışlı havalarda daha sağlıklı görüş imkânı tanır.

Satın Alırken Dikkat Edilecekler

  • Yüksek kaliteli malzemelerle üretilen ve güvenli sürüş desteği sağlayan oto ayna eşitlerini tercih edin.
  • Kötü hava koşullarında araç kullanmayı kolaylaştıran ayna aksesuarları ile yan aynalarınızı destekleyin.
  • Kampanyalı ürün fiyatları sunan kaliteli ve işlevsel ayna modellerini satın almaya özen gösterin.
  • Çatlayan ayna camlarınızı ve hasar gören çerçevelerinizi hemen yenileri ile değiştirerek görüş açınızı riske atmayın.
  • Aracınızın markasına ve modeline uygun ürünleri satın alın.