GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Lastik Basınç Ölçer

kategorisinde 348 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Lastik Basınç Ölçer

Lastik basınç ölçer modelleri, sürücüyü olası bir lastik basıncı değişimine karşı uyarmayı amaçlayan cihazlardır. Aktif bir güvenlik teknolojisi olarak öne çıkan bu ürünlerin geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu nedenle lastik basınç ölçer fiyatları da oldukça çeşitlidir. Araçlarda kullanılması zorunlu hale gelen bu cihazlara ihtiyacınıza uygun özellikler sunan lastik basınç ölçer markaları ile ulaşarak yol güvenliği ve araç konforunu artırabilirsiniz.

Lastik Basınç Ölçer Çeşitleri Nelerdir?

Lastik Basınç Ölçer

İki tip lastik basınç ölçer tasarımı bulunur. İlk cihaz tipi ileri teknoloji araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve direkt sistem olarak da bilinir. Diğer seçenek ise lastiğin dönüş hızında meydana gelen değişiklikleri tespit etmeyi amaçlar. Kesin ve net sonuçlar veren lastik basınç ölçer tipi, gerçek lastik basınç değerini sürücüye bildiren direkt sistemdir. Direkt sistem net sonuçlar verdiği için sürücü için pratik bir kullanım sunar. Bataryalı sensörler lastik sibobu ile entegre haldedir. Böylece lastik boşluğundaki hava basıncını doğrudan ölçer. Buradan elde edilen lastik basınç değeri bilgisi aracın merkezi bilgisayarına kablosuz olarak aktarılır. Lastiklerden herhangi birinde basınç değişimi mevcutsa, sürücü anlık olarak bilgilendirilir.

Lastik Basınç Ölçer Nasıl Kullanılır?

Lastik Basınç Ölçer

Araba lastik basınç ölçer cihazı kullanırken bazı kriterlere dikkat ederek sürüş keyfinizi konforlu hale getirebilirsiniz. Aracınızda bulunan lastiklerin boyutları birbirinden farklı olursa oto lastik basınç ölçer doğru bir şekilde çalışmaz. Bu nedenle lastik boyutlarının aynı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Sistemi senkronize etmek ve net sonuçlar alabilmek için her lastik değişimi işleminden sonra cihazı kontrol etmeniz gerekir. Sensörden uyarı aldığınızda lastiklerinizi kontrol ederek havası inmiş lastiklere gerekli hava desteğini sağlayabilirsiniz. Patlak ve diğer hasarları zamanında fark ederek olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Bu cihazlar dahili olarak sunulan bataryayla birlikte kullanılır. Lastik basınç ölçer modellerinin ortalama batarya ömrü 10 yıldır. Gerekli durumlarda batarya veya sensör değişimi yaparak yol konforunuzu sürdürebilirsiniz. Dilerseniz farklı ölçü ve modellere sahip kriko ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Lastik Basınç Ölçer Ne İşe Yarar?

Lastik Basınç Ölçer

Güvenli bir sürüş deneyimi için aracınızın lastik basıncını kontrol altında tutmanız gerekir. Dijital lastik basınç ölçer modelleri net sonuçlar verdiği için sıklıkla tercih edilen seçeneklere sahiptir. Sürüş keyfini artıran bu cihazlar, pek çok kazanın önüne geçilmesine önemli katkılarda bulunur. Aracınızın için ideal basınç değerlerini dengede tutarak yakıt tasarrufu sağlar. Lastik ömrünü uzatan lastik basınç ölçer sistemleri aracınızdan yüksek düzeyde performans almanıza da yardımcı olur. Lastik basınç ölçer sensörü gerekli durumlarda uyarı vererek lastiklerde meydana gelen problemleri fark etmenizi sağlar. Araçların çoğunda bu sistemin verdiği ikaz bildirimini kapatmak mümkündür. İkaz bildirimini kapatamadığınız durumlarda yetkili servisinizden destek alabilirsiniz. Lastik ve jantlarla ilgili tüm diğer ürünler için de Lastik & Jant Ekipmanlar kategorimizi ziyaret edebilir, örneğin hava kompresörlerini de Hava Kompresörü kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Lastik Basınç Ölçer Kullanmanın Avantajları

  • Elektronik lastik basınç ölçer modelleri kesin ve net sonuçlar verir.
  • Pratik bir sisteme sahip olan lastik hava basınç ölçer cihazları kullanıcı dostudur.
  • Aracınızla sorunsuz bir yolculuk sürdürmeniz için etkili bir sistem sunar.
  • Kaliteli lastik basınç ölçer seçenekleri lastik hasarı, hava kaçağı ve patlama sorunlarını zamanında tespit etmenize yardımcı olur.
  • Bu cihazlar sayesinde aracınıza uygun lastik basıncını ayarlayarak yakıt tüketimini azaltabilirsiniz.

Lastik Basınç Ölçer Kullanımında Püf Noktalar

  • Ani ortam sıcaklığı değişikliğinde lastik basınç sensörünüzdeki uyarı ışığı yanabilir ve hava stabil hale geldiğinde söner.
  • Sensördeki uyarı ışığını görmeniz lastiklerden en az birinde hava basıncının azaldığı anlamına gelir.
  • Uyarı ışığıyla karşılaşırsanız aracınızı güvenli bir yere park ederek lastiklerinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Her lastik değişiminde lastik basınç ölçer sensörünü gözden geçirmelisiniz.
  • Sensörün batarya durumunu takip ederek lastik basınç ölçer sistemi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.