GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Kriko

kategorisinde 896 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kriko

Kriko, her araçta mutlaka olması gereken aletlerden bir tanesi olup adeta hayat kurtarıcı bir niteliğe sahiptir. Basit mekaniğine karşın tonlarca ağırlığı olan araçları rahatlıkla kaldırabilen krikolar, lastik değiştirme işlemleri başta olmak üzere pek çok işlem için kullanılabilir. Piyasada öne çıkan farklı kriko markaları saymak mümkündür; bu markaların sunduğu kriko modelleri bireysel ya da profesyonel kullanımlar için çeşitlilik göstermektedir.

Kriko Nedir, Ne İşe Yarar?

Kriko

Araçların tonlarca ağırlığa sahip olması onları kaldırmayı imkansız hale getirir; bu noktada da devreye krikolar girer. Kaldıraç mantığı ile çalışan ve birkaç basit hareketle birlikte anında sonuç veren krikolar, akıllarda öncelikle lastik değiştirme ile özdeşleşir. Yolculuk esnasında lastikler problem yaratabilir, bu problemler sonucunda da lastiklerin değişmesi gerekebilir. Kriko kullanarak lastikleri değiştirmek yalnızca birkaç saniye sürer çünkü bu aletler 20 tona kadar ağırlık kaldırabilir.

Kriko Çeşitleri Nelerdir?

Kriko

Krikolar yalnızca bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilmez; profesyonel çalışanlar için de kriko temel bir alettir. Bu nedenle de farklı kullanım amaçları ortaya çıkar. Elektrikli kriko genellikle oto tamircilerin yöneldiği bir türdür ve araç içi kullanım için pek de tercih edilmez. Ancak şişe kriko ya da hidrolik kriko bireysel kullanımlar için bir adım öndedir. Kompakt boyutları ve kolay kullanımları nedeniyle ön planda olan bu krikoların yanı sıra timsah kriko gibi farklı alternatifler de bulunmaktadır. Her kriko ayrı kapasiteye sahiptir, bazı aletler maksimum 1 tonluk ağırlıkları kaldırabilirken profesyonel modeller 20 tona kadar başarılı sonuçlar verebilir. Dilerseniz, aracınızı kış şartlarına hazırlamak için Kış Ürünleri kategorisindeki ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Kriko Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kriko

Aracınız için kriko satın almak istediğinizde geniş bir fiyat aralığı ile karşılaşmanız sürpriz değildir. Yukarıda belirtilen farklı kriko modellerinin her biri ayrı fiyata sahiptir. Kriko fiyatları üzerinde etkili olan en önemli parametre ağırlık kapasitesidir. Ağırlık kapasitesi arttıkça fiyat da kuşkusuz artacaktır. Yani 3 tonluk kriko ile 5 tonluk kriko arasında bir nebze fiyat farkı olması normaldir. Öte yandan krikonun boyutu ve tasarımı, kullanım biçimi de fiyatı değiştiren kriterler arasındadır. Oto kriko kullanım kolaylığı ile değerlenir, taşıma rahatlığı gibi özellikler de krikolara daima artı puan kazandırır. Modeller arasında tekerlekli kriko gibi ekstra nitelikli alternatifler de yer alır. Profesyonel kullanım için özel olarak geliştirilen ürünler de diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olacaktır. Lastik basınıcı ölçmek içinse Lastik Basınç Ölçer kategorimizi ziyaret edebilir, kompresör seçeneğini Hava Kompresörü kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Kriko Kullanmanın Avantajları

  • Lastik değiştirme işlemini krikosuz gerçekleştirmek neredeyse imkansız olduğundan dolayı krikolar, beklenmedik durumlarda işinizi kolaylaştırır.
  • Krikolarda herhangi bir dijital ya da elektronik aksamın olmaması kullanımda pratiklik sağlar; kullanım için basit birkaç hareket yeterlidir.
  • Düşük maliyete sahip olması da krikoları avantajlı bir konuma yerleştirir.
  • Krikoların kullanım alanları yalnızca araçlar ile sınırlı değildir; inşaat ya da tamir gibi işlemler sırasında da krikolar tercih edilebilir.
  • Krikoların tasarımı tek kişinin tüm süreci yönetebilmesi için özel olarak geliştirilmiştir; lastik değiştirmek için birden fazla kişiye ihtiyaç yoktur.

Kriko Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kriko modelleri farklı ağırlık kapasitelerine sahiptir ve kapasitenin üzerine çıkmak hem krikoya hem de araca zarar vermenize yol açacaktır.
  • Bazı kriko türleri profesyonel kullanım amacı için tasarlanmıştır ve bu krikolar, kişisel kullanım için gereksiz bir efora neden olabilir.
  • Kriko çeşitleri arasında kullanım farkları da bulunur; krikoyu hangi amaçla kullanacağınızı düşünmeniz gerekir.
  • Ürün açıklamalarında yer alan kullanım kılavuzlarına göz atmanız alternatifler arasında kolay tercih yapmanızı sağlayabilir.
  • Kriko konusunda ön plana çıkan, güvenilir markalara yönelmeniz olası kazaların da önüne geçecektir.