GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Reflektör

kategorisinde 943 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Reflektör

Araç reflektör modelleri, sürüş sırasında ve park anında güvenliği sağlayan otomobil ekipmanları arasında yer alır. Aracın ön ve arka kısımlarında, dikiz aynası üzerinde ve kapı altlarında yer alabilen reflektör çeşitleri, ışığın yansımasını sağlar. Bu sayede aracın karanlıkta görünmesi mümkün hâle gelir. Diğer şoförler aracınızın yanından geçerken ya da yakın mesafede park ederken reflektörler sayesinde aracın hasar almasını engelleyebilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Uygun Reflektör Modelleri

Reflektör

Aracın üzerinde bulunduğu noktaya, uygulanma şekline ya da üretim malzemesine göre reflektör markaları farklı modeller tasarlar. Bunlardan bazıları reflektör bant, üçgen reflektör, yol reflektörü ve araç arkası reflektör modelleridir. Aracınızın dahili reflektörleri bulunmuyorsa, yapışkanlı reflektör bant çeşitleri sayesinde aracın istediğiniz kısmına reflektör uygulayabilirsiniz. Üçgen reflektör çeşitleri harici parçalardır. Herhangi bir sebepten dolayı yolda kaldığınızda yol üzerine bu reflektörleri yerleştirerek diğer araçların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Yol reflektörü modelleri ise otoyollarda dönüşleri ve keskin virajları belirtmek için kullanılan reflektör çeşitleri arasındadır. Araç arkası reflektör çeşitleri, aracın arka tamponu üzerine uygulanan ve diğer araçların park mesafesini ayarlamasına yardımcı olan ekipmanlar arasındadır. Emniyet ve güvenlik ekipmanlarınızı artırmak için araba alamlarını da inceleyebilirsiniz.

Araba Modellerine Göre Araç Reflektör Seti

Reflektör

Reflektör modelleri hem kişisel otomobillerde hem de ticari araçlarda kullanılabilir. Özel araçlarda kullanılan reflektör modelleri daha küçük boyutlara sahiptir. Aynı zamanda tampon reflektör led teknolojisine sahip olabilir. Bu sayede reflektörden yansıyan ışık daha kuvvetli olur. Aracın daha kolay fark edilmesi sağlanır. Otomobillerde kullanılmak üzere dizayn edilen reflektör çeşitleri farklı renklere sahiptir. Beyaz reflektör ışığı en iyi yansıtan modeller arasındadır. Reflektör araba modellerinin yanı sıra kamyon gibi büyük ticari araçlarda da güvenlik sağlar. Kamyon reflektör modellerinde araç boyutu büyük olduğu için reflektör boyutu da büyüktür. Genellikle bu tarz araçların kasalarına üçgen reflektör modelleri monte edilir. Aynı zamanda ekstra güvenlik sağlamak adına şerit reflektörler de kamyonların vazgeçilmezleri arasındadır. Reflektör şerit tasarımı sayesinde yatay aydınlatma sağlar ve kamyonun her bölgesinde kullanılabilir. Olası kazalara karşı önlem almak için isterseniz ilk yardım çantalarını da inceleyebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Araç Reflektör Fiyatları

Reflektör

Araç reflektörleri sürüş güvenliğinin en temel parçaları arasında yer alır. İhtiyaç duyduğunuz reflektör çeşitlerini satın alarak yol güvenliğine katkı sağlayabilirsiniz. Reflektör fiyatları tasarım boyutuna, reflektörün özelliklerine ve renklerine göre değişkenlik gösterir. Direkt olarak araç üzerine monte edilen sabit reflektörler, şerit ya da bant reflektör çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Araba reflektörleri hasar görmedikleri müddetçe güvenle kullanılabilir. Dolayısıyla araba reflektör fiyatları için yapılan harcamayı uzun süreli bir yatırım olarak görebilirsiniz. Arabanızın modeline ve ihtiyaçlarınıza uygun reflektör modellerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, güvenlik açığı yaşadığınız araç bölümlerini tespit etmek ve bu kısımlara uygun reflektör çeşitlerine sahip olmaktır. Aracınızla ilgili tüm diğer emniyet ekipmanları için de Emniyet & Güvenlik kategorimizi ziyaret edebilir, örneğin trafik setlerini Trafik Seti kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Kaliteli Reflektör Çeşitlerinin Sağladığı Avantajlar

  • Reflektör çeşitleri hafif bir tasarıma sahip oldukları için araçta ekstra yük oluşturmaz.
  • Gece yolculukları sırasında kaza ihtimallerini azaltır.
  • Park halindeyken diğer araçların size vurmasını engelleyebilirler.
  • Reflektör, enerji tüketimi yapmadığı için uygun fiyatlı koruma ürünleri arasındadır.
  • Reflektör çeşitleri uzun mesafelerde görünür olmanızı sağlayan güvenlik ekipmanıdır.

Reflektör Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Reflektör almadan önce uygulama yapacağınız alanın büyüklüğünü belirlemeniz önemlidir.
  • Reflektörün yer alacağı bölgenin şekli, hangi reflektör modeli seçiminizi belirler.
  • Beyaz yansıtmalı reflektörler, daha kuvvetli ve görünür ışık sağlar.
  • Herhangi bir kaza sonucunda araç reflektörlerinde hasar meydana gelirse bu parçaları hızlıca değiştirmeniz gerekir.
  • Kamyon gibi büyük ticari araçlarda sabit reflektörlerin yanı sıra şerit reflektör modelleri kullanarak yol güvenliğinizi kolayca artırabilirsiniz.