GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Oto Amplifikatörü

kategorisinde 741 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Oto Amplifikatörü

Otomobil amfisi ya da diğer bir deyişle oto amplifikatörü, otomobil üzerindeki ses sisteminin güçlendirilmesi ve daha net ses alınması için kullanılan destekleyici bir ses elemanıdır. Oto amfi modelleri arasından seçiminizi yaparak aracınızda üstün ses deneyimleri yaşayabilirsiniz. Doğru amplifikatör ile yolculuklarınızı daha güzel müzikler ve daha net seslerle güzelleştirebilirsiniz. Otomobil amfileri farklı büyüklüklerde ve farklı şekillerde üretilir. Sizin için en uygun olanına karar vermelisiniz. Bazı amfiler bass ve tiz seslerin kontrol edilmesine olanak tanır. Bu tür amfilerde dilediğiniz kadar bass ve tiz sesleri artırabilirsiniz.

Otomobil Amfisi Ne İşe Yarar?

Oto Amplifikatörü

Esasında otomobil ses sistemleri içinde amfi bulunur fakat harici bir oto amfi, medya sisteminizden alacağınız sesi güçlendirir. Amfi, Ses hoparlöre ulaşana kadar kalitesini ve desibelini artırır. Böylece daha net seslere sahip olursunuz. Sesi güçlendiren amfiler Preamplifier ve Power amplifier olmak üzere ikiye ayrılır. Preamplifier sesi, Power amplifier ise gücü yükseltir. Oto amfi fiyatları amfilerin kanal sayısına, watt gücüne (çıkış gücü) markasına ve diğer özelliklerine göre değişir. Amfi üzerinde çeşitli giriş noktaları ve çıkış noktaları bulunur. Bu giriş ve çıkışlar sayesinde farklı kaynakları (cd, aux vb) amfiye bağlayabilirsiniz. Böylece tüm oto ses sisteminizi tek noktadan yönetebilirsiniz. Oto amfi sistemlerinin önemli bir kısmı artık uzaktan kumandalı üretilmektedir. Bu uzaktan kumanda ergonomik bir tasarımla direksiyona da monte edilmektedir. Böylece kumanda vasıtasıyla dilediğiniz ses ayarını gözünüzü yoldan ayırmadan yapabilirsiniz.

Hangi Amfiyi Almalıyım?

Oto Amplifikatörü

Amfinin en önemli parçası ana ünitedir. Eğer güçlü bir ses almak istiyorsanız ana ünitesi kaliteli bir amfi almanız gerekir. Amfi seçiminizi yaparken 2, 4 ya da 5 kanallı olmak üzere farklı kanal sayısına sahip amfilerden sizin için en ideal olanı seçmeniz gerekir. 8 kanala kadar amfi çeşitleri mevcuttur. Amfinizden yüksek verim almak istiyorsanız çıkış gücü yüksek bir amfi seçmelisiniz. Eğer tiz sesler sizin için önemliyse amfi yatırımınıza tweeter hoparlör eklemelisiniz. Bass sesler için ise subwoofer tarzı hoparlörler kullanmalısınız. Doğru amfi markaları ve doğru bileşenler ile arabanızda seçkin bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz.

Oto Amplifikatörü Çeşitleri

Oto Amplifikatörü

Oto amfisi seçerken ilk yapmanız gereken şey RMS ve Watt değerlerini kontrol etmek olmalıdır. 3000 wattlık bir amfi 2000 wattlık bir amfiden daha yüksek güç verecektir. Rms değerinin de yüksek olması arabanızdaki hoparlörlerin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Oto amfinizi seçtikten sonra oto amfi kablo setinizi, hoparlör setinizi (subwoofer, tweeter sound bar vs ses kaynağınızı tamamlayıp kendi kurulumunuzu yapabilirsiniz. Daha fazla oto aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Amfi Kullanmanın Püf Noktaları

  • Amfi ile oto ses sisteminizi tek noktadan kontrol edebilirsiniz.
  • Üst düzey ses elde etmek için amfinin yanı sıra hoparlörünüzün ve ses kaynağının da kaliteli olması gerekir.
  • Oto amfileri sayesinde farklı kaynakları hep birlikte kullanabilirsiniz.
  • Satın almak istediğiniz amfiyi doğru hoparlörler ile kombine ederseniz daha kaliteli ses alırsınız.
  • Amfinizi dilerseniz koltuk altına dilerseniz aracınızın bagajınıza monte ettirebilirsiniz.

Amfi Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

  • Aracınızın elektrik altyapısının alacağınız amfinin tüketeceği güce uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Alacağınız amfinin boyutlarını almadan önce incelemelisiniz.
  • Az yer kaplayan bir amfi isterseniz mini oto amfi düşünebilirsiniz.
  • Aracınıza uygun amfiyi seçmeniz için Bluetooth, ses kaydı, uzaktan kumanda gibi özelliklere dikkat etmelisiniz.
  • Amfi giriş ve çıkışlarının sizin kullandığınız mp3 disc, cd oto teyp vb kaynaklara uygun olduğundan emin olunuz.