GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Okul Malzemeleri

kategorisinde 27880 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Okul Malzemeleri

Okul malzemeleri, ilkokuldan itibaren hayatımızda yerini alan ihtiyaçlar arasında bulunur. Evde, ofiste, okulda kullanılan bu malzemelerde en çok dikkat edilen hususlar, malzemelerin pratik ve kaliteli olmasıdır. Bunun yanında baskılı, renkli defter, kalemlik, kitap ayracı gibi malzemeler tarzınızı yansıtarak bu ihtiyacınızı eğlenceli hale getirir. Özellikle öğrenci okul malzemeleri rengarenk görünümleriyle öğrencilerin eğitim hayatını eğlenceli hale getirebilir. Ancak mevzu çocuklar olunca, veliler çocuklarına okul atölye, etkinlik, sınıf malzemeleri gibi malzemeler alınca sağlık kısmını da atlamaz.

Sağlıklı Okul Malzemeleri Gözünüzü Arkada Bırakmaz

Okul Malzemeleri

Çocukların eğitiminde gerekli tüm malzemeleri eksiksiz almanız yetmez, her gün dokundukları şeylerin onlara zarar verip vermediğini de düşünmeniz gerekir. Markasız ya da kalitesiz ürünlerde pastel boya, oyun hamuru, keçeli kalemler gibi malzemelerin içinde sağlığa zararlı olan azo boyalar ya da ağır metaller kullanılabilir. Kalitesiz ya da markasız ürünlerden uzak durmanız, kalitesini kanıtlamış okul malzemeleri markaları tercih etmeniz, bu sorunun üstesinden gelmenizi sağlayacaktır.

Çocuğunuz Sanatını Konuştursun

Okul Malzemeleri

Öğrencilerin en çok kırtasiye malzemeleri almaya ihtiyaç duydukları zaman, etkinlik yapacakları zamandır. Güneş enerjili araba ya da güneş sistemi gibi okul atölye malzemeleri modelleri öğrencinin ufkunu açacaktır. Öğrenciler proje hazırladıkları ya da el işi yapacakları zaman birçok malzemeye ihtiyaç duyarlar. Örneğin fon kartonu, el işi kağıdı, mukavva, kaplama kağıdı gibi birçok malzeme edinmek gerekir. Farklı alternatifler ve renklerdeki bu malzemeler öğrencinin yaratıcılığını kuvvetlendirecektir. Okul etkinlik malzemeleri bu anlamda çok fazla alternatiflere sahip olduğu için öğrencinin istediği projeyi yapması daha kolaydır. Bunun yanında flüt, melodika gibi müzik aletleri öğrencinin müzik kulağını geliştirecek ve küçük yaşta müziği sevdirecektir. Ancak bu müzik aletlerinin dayanıklı ve sağlığa zararlı olmaması için yine güvenilir markalar seçmek oldukça mühimdir.

Ev ve Ofislerde Aranan Ürünler

Okul Malzemeleri

Okul malzemeleri sadece okullarda değil evinizde ya da ofisinizde de kurtarıcı bir rol oynar. Kalemden deftere, yapışkanlı not kağıdından dosyaya kadar küçük görünen ama gün içinde sürekli kullanılan ürünler işinizi daha kolay hale getirir. Bu ürünlerin pratik ve kullanışlı olmasının yanında çeşitli renk, baskı ve tarzlarda olması sizi cezbedecek özellikler arasında bulunur.

Okul Malzemeleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Okul kırtasiye malzemeleri alacağınız zaman, ürünün üstünde TSE ve CE amblemlerinin olması gerekir, bu amblemler ürünlerin uluslararası standartlara uygun olduğu anlamına gelir.
  • Oyuncaklarda ve boyalarda "EN 71 standardına uygundur" yazısının olması gerekir.
  • Mataraların plastik olmamasına özen gösterilmelidir. Plastik hem koku yapar hem suyu uzun süre taze bir şekilde muhafaza edemez.
  • Sırt çantalarında ya da kalemliklerde boyasının çıkmamasına ve ağır boya kokmamasına dikkat edilmelidir.
  • Toksik madde içermeyen ürünleri almaya dikkat etmek gerekir.

Bunlara da Dikkat Edin

  • Sırt çantasında ağırlık önemlidir, olabildiğince hafif çantalar seçmek gerekir.
  • Sırt çantasında bölmelerin ve ceplerin fazla olması düzen sağlamak yönünden size avantaj sağlar.
  • İhtiyacınız olan malzemeleri alırken öğrencinin zevkine uygun olanı seçebilirsiniz, bu çalışmayı eğlenceli hale getirecektir.
  • Öğrenci okul malzemeleri fiyatları, diğer ürünlere göre fazla bile olsa kaliteli ve dayanıklı ürünleri seçmek gerekir. Uzun süre aynı ürünü kullanarak tasarruf etmiş olursunuz.
  • Öğrencinin pratik ve rahat kullanabileceği okul sınıf malzemeleri seçmek oldukça önemlidir.

GittiGidiyor BLOG

Okula Dönüş: İhtiyaç Listeniz Hazır mı?

Okula Dönüş: İhtiyaç Listeniz Hazır mı?

Okula dönmeye sayılı günler kaldı. Çocuğunuzu hem okula hazırlamak hem de yepyeni bir eğitim yılına motive etmek üzere okul alışverişi için adımları atmaya ne dersiniz? Biz size bu konuda yardımcı olmak istedik ve okul alışverişinin temel detaylarını bu yazımızda bir araya getirdik.

DEVAMINI OKU
Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Hazırlamanın Yolları

Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Hazırlamanın Yolları

Okulların açılmasına geri sayım başladı... Çocuk odasında okul hazırlığı için püf noktalarını keşfedin!

DEVAMINI OKU
GittiGidiyor'da Bulabileceğiniz En Eğlenceli 10 Okul Çantası Markası

GittiGidiyor'da Bulabileceğiniz En Eğlenceli 10 Okul Çantası Markası

Sevimli hayvanlardan süper kahramanlara, rengarenk desenlerden efsane karakterlere; çocukların neşe içinde kullanacağı okul çantaları burada!

DEVAMINI OKU