GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fotoğraf Kağıdı

kategorisinde 1904 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Fotoğraf Kağıdı

Fotoğraf kağıdı, modern teknoloji sayesinde bir fotoğrafçıya ihtiyacımız olmadan yazıcılar vasıtasıyla fotoğrafları üzerine basarak çıktı almamızı sağlayan kağıtlardır. Milenyum çağının getirdiği akıllı cihazlar nedeni ile fotoğraf çekmek hemen hemen herkesin sevdiği bir aktivitedir. Dijital ortamda gördüğümüz fotoğrafları ise basılı halde saklamak isteyenlerin sayısı da oldukça yüksektir. Anı olarak saklamak üzere fotoğraf albümlerinde yer aldığı gibi, çerçeveletip dekor olarak kullanmak ya da hediye etmek isteyenler için de çeşitli özellikte ve boyutlarda fotoğraf kağıdı çeşitleri bulunmaktadır.

Fotoğraf Kağıdı Çeşitleri

Fotoğraf Kağıdı

Fotoğraf baskı kağıdı, kullanım biçimine göre çeşitli özelliklerdedir. Aksesuar olarak kullanmak istediğiniz fotoğrafları, mıknatıslı kağıda basarak başka bir aparat kullanmadan mıknatısın tutunabildiği her zemine asabilirsiniz. Parlak kağıtlar ise fotoğrafı yıpranmalara karşı koruyan bir malzeme ile kaplanmıştır ve ışık yansımalarını önleyen bir yapıdadır. Yapışkanlı fotoğraf kağıdı modelleri tercih ederek fotoğrafları sticker olarak da kullanabilirsiniz. Çift taraflı A4 fotoğraf kağıdı ise iki yüzeye de baskı imkanı sunar. Siz de istediğiniz fotoğraf baskı kağıdı ile kişisel zevkinize uygun çıktılar alabilirsiniz.

Fotoğraf Kağıdı Boyutları

Fotoğraf Kağıdı

Fotoğraf kağıdı boyutları; mini, a3 fotoğraf kağıdı, a4 fotoğraf kağıdı ve A5 fotoğraf kağıdı başta olmak üzeri birçok ebatta üretilir. Aynı zamanda kağıt sayıları da geniş bir aralıktadır. Az sayıda fotoğraf basmak istiyorsanız 20 ya da 50 adet olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer bir stüdyonuz varsa 2500'lü baskı kağıtlarını tercih etmek daha hesaplı olacaktır. Modern teknoloji ile birlikte dijital platformlar artsa da retro merakı olan amatör veya profesyonel fotoğrafçıların düşkünü olduğu fotoğraf albümleri hala popülerliğini korumaktadır. Kaliteli ve dayanıklı olmasının yanında çeşitli ebatlarda tasarlanan baskı kağıtları sunduğu çeşitlilik ile alıcıların beğenisini toplamaktadır.

Fotoğraf Kağıdı Fiyatları

Fotoğraf Kağıdı

Fotoğraf kağıdı fiyatları, ürünün türüne, özelliklerine, sayısına ve boyutuna bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Genellikle oldukça uygun fiyatlı olan bu baskı kağıtları marka konusunda da geniş bir skalaya sahiptir. Anında kuruyan, termal, lazer, inci gibi çok spesifik özelliklerde ürün yelpazesi sunan fotoğraf kağıdı markaları, set halinde olan baskı kağıdı çeşitlerini de cazip fiyatlarla alıcıların beğenisine sunmaktadır. Fotoğrafçılarda kullanılan klasik baskı kağıtları ise genellikle en hesaplı olanlardır. Hemen hemen her yazıcı türüne uygun ve özel olarak üretilen fotoğraf baskı kağıtlarına sahip olmak için seçtiğiniz ürünleri sepetinize eklemeniz yeterlidir. Albümlerinizi kişisel zevkinize göre tasarlayarak kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Baskı Kağıdı Kullanım Alanları

  • Genellikle fotoğrafçılarda ya da kişisel stüdyolarda kullanılır.
  • Albüm oluşturmak isteyenler farklı boy ve çeşitlerdeki baskı kağıtlarını tercih eder.
  • Çerçeveli ya da çerçevesiz olarak çekimlerini sergilemek isteyen amatör veya profesyonel fotoğrafçılar yoğun talep gösterir.
  • Arşiv oluşturan dergi ve gazetelerde kullanılır.
  • Mimari projelerde kullanılarak net bir baskı çalışması hazırlanır.

Fotoğraf Kağıdı Seçerken Dikkat

  • Kağıdın dokusunu fotoğraflarınızla uyumlu seçebilirsiniz. Manzara fotoğrafları için dokulu kağıtlar oldukça uygundur.
  • Işığın yansımalarını hesaba katarak, sergileyeceğiniz mekana göre mat ya da parlak bir baskı kağıdı tercih etmelisiniz.
  • Baskı kağıdının boyutu ve kalınlığı fotoğrafın formuyla uyumlu olmalıdır.
  • Çıktı alacağınız cihazla uyumlu fotoğraf baskı kağıdı tercih etmelisiniz.
  • Uzun ömürlü fotoğraflar isteniyorsa, ekstra kaplamalı kağıtlar seçmek fayda sağlamaktadır.