GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Zippo

kategorisinde 1916 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Zippo çakmak sağlam aksamı ve tasarımıyla her dönemin en popüler çakmak markaları arasında yer alıyor. Dış kasa ve iç gövde olarak iki kısımdan oluşuyor. İç gövdesi tüm zamanlarda hemen hemen aynı özelliklerde üretiliyor. Dış kasa ise her döneme özel olarak farklı renklerle tasarlanıyor. Bu özellikleri ile Zippo çakmak bir koleksiyon ürünü olma özelliğini koruyor. Ayrıca eski döneme ait antika Zippolar koleksiyon ürünleri arasında ön plana çıkıyor.

Zippo'nun Antika Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Eski Zippo çakmak modellerinin üretimi 1930'lu yıllara dayanıyor. Üretim tarihi, Zippo modellerinin değerini doğrudan etkiliyor. Bu sebeple 1957 yılından sonra üretilen Zippo dış kasa tabanında tarih kodu yazıyor. Bu tarih kodu yardımıyla Zippo koleksiyoncuları, Zippo modellerinin hangi yıla ait olduğunu rahatlık öğrenebiliyor. 1930 ve 1957 yıllarına kadar olan modellerin tarihleri ise tarz, model ve logodan anlaşılabiliyor. 1930 ve 1954 yılı arasında üretilen Zippo çakmakların logoları kitap yazılı, düz hatlı büyük harfleri içeriyor. 1955 ve 1979 yılları arasındaki logo ise el yazısına benziyor. 1980'den sonrası ise düz hatlı kalın harfleri ve bir alev simgesini içeriyor. Logo çeşitleri koleksiyonerlerin, Zippo çakmak seçimine yardımcı oluyor çünkü eski modeller antika Zippo niteliği taşıyor. Zippo tarih kodları, bir harf ve iki rakam içeriyor. A ve L arasındaki harfler ayları, iki haneli rakam ise üretim yılını gösteriyor. Zippo zaman zaman, kısa süre için temin edilebilen ve koleksiyoncuların gözdesi olan sınırlı sayıdaki çakmakları piyasaya sürüyor. Özel seri çakmakların bir kısmı dönemin en sevilen marka ve modellerin, ünlü sanatçıların isimleriyle tasarlanıyor. Bir kısmı ise markanın klasik tasarımlardan farklı şekilde dizayn edilerek piyasaya sürülüyor.

Alternatif Zippo Çakmak Seçenekleri

Hem yeni tarihli hem de antika Zippo çakmakların farklı kaplamalar ve renklerle piyasaya sürülen çeşitleri bulunuyor. Zippo altın, gümüş ve krom kaplamalar, çakmağın standart modellerini oluşturuyor. Ayrıca tamamı altın ve gümüşten üretilen seçenekler de bulunuyor. Antika zippo modelleri arasında en sık krom kaplama kullanılıyor. Krom kaplama Zippo'nun ışıltılı görünmesini sağlıyor. Standart krom kaplama gri Zippo modellerinde parlak krom, fırçalı krom, sokak stilinde krom, saten krom, balık sırtı krom ve yay krom çeşitleri bulunuyor. Balıksırtı, yay ve fırçalı krom modelleri düz, zikzak veya yay şeklindeki ince çizgileri içeriyor. Saten krom Zippo ise fırçalı modellerin aksine oldukça parlak ve pürüzsüz yüzeyden oluşuyor. Sokak stilinde krom kaplama seçeneğinde üretilen Zippo tüm modellerden farklı bir görüntü oluşturarak eskitilmiş bir görünüm sunuyor. Kaplamanın dışında Zippo tasarımlarında farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Zippo çakmak fiyatları marka kalitesi nedeniyle özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Zippo Çakmak Aksesuarları

Zippo çakmak seçeneklerinin yeni modellerinden bazıları, özellikle pürmüz ateşiyle yanan modeller premium bütan gaz ile çalışıyor. Premium bütan gazın 100 ve 250 ml seçenekleri mevcut. Standart ve antika Zippo çakmakların tamamında ise premium çakmak benzini kullanılıyor. Zippo benzini 125 ml içeren kutusunda sunuluyor. Tüm zippo çakmak çeşitleri çakmak taşı ile kullanılıyor. Çakmak iç gövdesi üzerinde yer alan ve ateşlemeye yarayan çevirme mekanizmasının dönmesini sağlıyor. Zippo çakmak taşı paketi altı adet çakmak taşı içeriyor. Zippo fitil ise standart ateşli Zippoların ve antika Zippo modellerinin alev almasını kolaylaştırıyor. Paketler halinde piyasaya sürülüyor. Hem koleksiyoncular hem de Zippo kullananlar için çakmak aksesuarlarının tam haliyle taşınması çakmaktan alınacak verimi artırıyor. Ayrıca bunların tamamını içeren Zippo bakım seti de satışa sürülüyor. Daha fazla koleksiyon objesi Diğer Koleksiyon kategorimizde sizi bekliyor. Pul çeşitlerini incelemek için bu sayfamızı; tüm koleksiyon ürünleri için Koleksiyon kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Zippo Kullanmanın Avantajları

  • Zippo çakmak modelleri rüzgâr geçirmez özellikleri sayesinde rüzgârlı havalarda bile alev alır.
  • Alev kolay kolay sönmez, sönmesi için kapağın kapatılması gerekir.
  • Orijinal Zippo iç aksamı ömür boyu garantili olarak üretilir.
  • Zippo çok sayıda renk ve teması sayesinde her tarza uyum sağlar.
  • Üretimde kullanılan materyaller sayesinde dış kasası oldukça dayanıklıdır.

Zippo Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Zippo sadece orijinal aksesuarlarıyla kullanılmalıdır.
  • Orijinal Zippo çakmakların dış kasasının iç kısmının alt tarafında ufak lekeler bulunur.
  • Replika ürünlerde leke bulunmaz ancak ürün orijinal Zippoya göre daha hafiftir.
  • Replika ürünlerin kapakları kapatılırken Zippoya has click sesi çıkmaz.
  • Zippo ağır kimyasallarla değil yumuşak bir bezle temizlenmelidir.