GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kablosuz Adaptör

kategorisinde 530 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kablosuz Adaptör

İnsanların neredeyse tüm işlerini İnternet üzerinden yaptıkları bir dünya düzeninde bilgisayarın İnternet'e bağlı olması, çok önemlidir. İnternet bağlantısı sayesinde insanlar, maillerini kontrol edebilir, bilgiye ihtiyaçları olduğunda bu bilgiye kolayca erişebilir, dünyanın diğer ucundaki insanlarla iletişimlerini kolayca sürdürebilir. Bilgisayarınızın İnternet bağlantısına sahip olmasını sağlayan yollardan birisi de kablosuz adaptör kullanmaktır.

İnternet Bağlantınızı Kolaylaştıracak ve Hızlandıracak: Kablosuz Adaptör

Kablosuz Adaptör

Wireless sinyal güçlendirici, wireless adaptör, Wi-Fi adaptör, Wi-Fi wireless ağ bağdaştırıcı gibi isimleri de olan kablosuz adaptör Wi-Fi ağ bağdaştırıcı kartı olmayan bilgisayarların Wi-Fi özelliği kazanmasını sağlar. Daha çok masaüstü bilgisayarlarda kullanılan kablosuz adaptör, bilgisayarınızın kablosuz İnternet'e bir sorun yaşamadan bağlanmasını sağlar. Böylece modemden bilgisayara kadar ethernet kablosu döşemek zorunda kalmazsınız. Modemi ve bilgisayarı arasındaki mesafe uzak olanların kullanımı için uygun olan kablosuz adaptörler, Wi-Fi ağ bağdaştırıcı kartı olan bilgisayarların da kapsama alanını genişletmek için kullanılabilir. Böylece modeme uzak olduğu için İnternet bağlantısı yavaş olan bilgisayarlarınızın İnternet bağlantısını güçlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kablosuz adaptörler, bazı televizyonlarda da kullanılabilmektedir.

Kolay Kullanımı ile Herkesin Hayatını Kolaylaştıracak

Kablosuz Adaptör

Kablosuz adaptörü bilgisayarınızda kullanmak oldukça kolay. Bunu yapmak için ileri düzey bir bilgisayar bilgisine sahip olmanız da gerekmez. Adaptörü kullanabilmek adına bu adaptörün yazılımını bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Adaptörünüz ile birlikte bu yazılımı yükleyeceğiniz CD de elinize ulaşacaktır. Daha sonrasında adaptörü USB yolu ile bilgisayarınıza takmanız yeterli olacaktır. Kablosuz adaptörünüz, kablosuz İnternet'e bağlanmanızı sağlamasıyla hayatınızı kolaylaştıracaktır. Artık kablolarla ve çekmeyen İnternet'le uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Kablosuz Adaptörün Gücü

  • Kablosuz adaptör tavsiyesi alırken sinyal gücü iyi olan; GHz değeri düşük olan bir ürün istemelisiniz. Böylece sinyaller, engellerden daha iyi geçerek daha fazla alana yayılır ve İnternet bağlantınız da daha güçlü olur.
  • Eğer kablosuz adaptörünüze anten dâhil ise adaptör, daha ince ve küçük olacaktır. Bunun sonucunda da sinyali yayma gücü düşük olacaktır ve etki edeceği mesafe de az olacaktır.
  • Eğer kablosuz adaptörünüzde anten, harici ise ve dışta bulunuyorsa adaptör de daha kalın ve büyük olacaktır. Buna bağlı olarak sinyal, daha güçlü şekilde uzak mesafelere yayılacaktır.
  • Harici antenli bir adaptörü kullanmak, anteni bir yerlere çarpıp zarar verme ihtimalinizden dolayı daha zor olabilir. Seçiminizi bunu değerlendirerek yapmalısınız.
  • Adaptörünüze anten dâhil ise bunu dizüstü bilgisayarınızda kullanmak daha uygun olabilir. Antenin bir yerlere çarpıp USB'ye zarar verme ihtimalini düşürürsünüz.

Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Ne kadar güce ve etki alanına sahip olmak istediğinize önceden karar vermelisiniz.
  • Adaptörünüzü seçmeden önce bağdaştırıcının maksimum veri hızına dikkat etmelisiniz. Bu değer, ne kadar hızlı bir İnternet'e sahip olacağınızı belirleyecek unsurdur.
  • Wireless adaptörün etki mesafesinin ne kadar olmasını istediğinizi belirleyin. dBi değeri ne kadar yüksek olursa, etki mesafesi de o kadar artacaktır.
  • Kablosuz adaptörünüzün WEP, WPA ve WPA2 güvenlik standartlarını desteklediğinden emin olun; ancak bu şekilde ileride yaşama ihtimaliniz olan sorunların önüne geçebilirsiniz.
  • İhtiyaçlarınızı belirleyip, bu ihtiyaçlarınıza uygun bir kablosuz adaptör tavsiye edilmesini isterseniz hem kablosuz adaptörden daha çok verim alırsınız hem de ihtiyaçlarınızı daha etkili karşılamış olursunuz.