Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Müzik

kategorisinde 2 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Müzik

Müzik kitapları sanatçılar, notalar, öğrenim kitapları ve genel kavramlar, kuram ve tarihçe ana konularını kapsayan farklı kategorilerde müzikseverler, müzisyenler ve kendini geliştirmek isteyenler için kaynaklar oluşturuyor. Müzikle ilgilenen herkesin, sevdiği sanatçılar, müzik tarihi ve türleri hakkında bilgi edinebileceği kitaplar büyük bir çeşitlilik içeriyor. Müzik hakkında genel kültürünüzü artırmanın dışında, teknik, nota ve solfej derlemeleri içeren kitaplarla enstrüman çalma becerinizi geliştirmeniz için de imkân bulunuyor. Aynı başlık altında bulabileceğiniz müzik dergileri ise dönemin müzisyenleri ve müzik olayları hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyor.

Sanatçılar ile İlgili Müzik Kitapları

Müzik

Çeşitli dallarda eser vermiş unutulmaz yerli ve yabancı müzisyenlerin hayat hikâyelerini ele alan biyografi, otobiyografi ve anı türündeki eserlerin yanı sıra üretimlerini de mercek altına alan kitaplar sanatçılar başlığı altında toplanıyor. Hayran olduğunuz ya da merak ettiğiniz birçok ünlü ismi derinlemesine tanımanız ya da değerli müzisyenlerin hayatına bir kapı aralamanız bu kitaplarla mümkün oluyor. Bir döneme veya türe ait eserleriyle öne çıkmış bazı müzisyenlerin toplu olarak incelemelerini, biyografik romanları ve ünlü müzisyenlerin bizzat kaleme aldıkları eserleri de bu bölüm içerisinde bulabilirsiniz.

Genel Kavramlar, Kuram ve Tarihçe ile İlgili Müzik Kitapları

Müzik

Müzik tarihi, teorileri, türleri, müziğin felsefe ile ilişkisi, müzik ve edebiyat ilişkisi, temel müzik bilgileri, bibliyografiler, müzik sözlükleri gibi çok geniş bir yelpazede müziği ele alan kitap içeriği ile bu bölüm müzik kültürünüzü geliştirmeniz için vazgeçilmez bir kaynak oluşturuyor. Kolay çalgı aleti öğrenme teknikleri, enstrüman eğitim kitapları, şarkı söyleme teknikleri, armoni, makam, solfej ve güfte kitapları da müzisyenlere ve müzisyen adaylarına hitap ediyor. Klasik müziğin unutulmaz bestekârları hakkında yazılmış kitapları da inceleyebilir ve müzik ufkunuzu geliştirme şansı bulabilirsiniz. Cd kitaplar ve müzik türlerini daha yakından tanıyabileceğiniz ya da koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz dvd setleri ile işitsel olarak da müzik bilginizi artırabilirsiniz.

Nota ve Müzik Öğrenim Kitapları

Müzik

Bu bölümdeki yer alan çocuklara ve yetişkinlere yönelik çok çeşitli eğitim ve öğretim kitapları ile müzikal gelişim yolunda ilerleme sağlanabiliyor. Farklı müzik türlerine ait repertuar kitaplarından faydalanarak hâkim olduğunuz şarkıları artırabilirsiniz. Çalıştığınız müzik aletinizde daha iyi olmak için metot kitaplarından faydalanabilirsiniz. Temel müzik eğitimi kitaplarından faydalanarak eğitim veriyorsanız tekniklerinizi geliştirebilir, öğrenme yolundaysanız aşama kaydedebilirsiniz. Türk halk müziği ve sanat müziği makam ve usüllerine yönelik okumalarla alandaki bilginizi çoğaltabilirsiniz. Farklı müzik aletlerine yönelik ve sevilen şarkılara ait nota kitapları sayesinde siz de bu şarkılara çalışabilirsiniz. Solfej kitapları ile müzikal deşifre becerinizi artırabilirsiniz. Çocuklarınız için ise kolay müzik eğitimi yöntemlerinin yer aldığı kitaplardan faydalanabilir, okul şarkıları kitapları ile daha geniş bir repertuar sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

Müzik Kitapları ve Dergileri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Müzik aleti eğitiminiz için kitap alıyorsanız, bulunduğunuz aşamaya uygun nitelikte kitaplar seçmeye özen göstermeniz gerekiyor.
  • Müzik dergileri farklı tarihlerde yayınlanmış olduğu için satın alırken kapağını inceleyip ilginizi çeken içeriklere ya da döneme ait olup olmadığını inceleyebilirsiniz.
  • Bazı müzik kitapları biyografik hikâyelerden yola çıkan kurgu romanlar şeklindedir.
  • Nota kitapları içindeki şarkı adedini kontrol etmeniz kitap hakkında doğru bir bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Popüler şarkılarla ilgili yayınlarda hangi dönemin ve hangi şarkıların kastedildiğini araştırmanız yararınıza olacaktır.

Bunlara da Dikkat

  • Repertuar kitaplarının içeriğini araştırmak faydalı olacaktır.
  • Kitaplarla beraber verilen cd ve dvd setleriyle okuduklarınızı dinleyerek de pekiştirme imkânı yakalayabilirsiniz.
  • Aynı müzik aleti ile ilgili birbirini tamamlayan kitapları eş zamanlı olarak almak eğitiminize katkıda bulunacaktır.
  • Set şeklinde satılan kitaplar ekonomik olarak daha fazla yarar sağlayabilir.
  • Özellikle set şeklinde satın aldığınız dvd ve cd setlerinde kargoyu kontrol etmeyi unutmayın.