GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Marka

Sofra

kategorisinde 332225 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sofra

Mutfak kategorisi altında yer alan sofra grubunda, hayalinizdeki masayı kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Yemek takımlarından bardak altlıklarına, peçetelerden baharatlıklara kadar tüm ince detayların yer aldığı kategoriyi hemen incelemeye başlayabilir, yerli ve yabancı markalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kendinizi ve Misafirlerinizi Şımartın

Sofra

Birbirinden şık yemek takımlarını bulabileceğiniz salon kategorisi altında; tabak, sunum ve kahvaltılık alt kategorilerinde her büyüklükte günlük ve özel yemek takımları bulunuyor. Tek tek satılan yemek tabaklarından, 96 parçalık setlere kadar her zevke ve bütçeye uygun alternatifleri tek seferde inceleyebilirsiniz. Günlük yemek takımlarının yanı sıra çeyizlik özel setleri de bulabileceğiniz kategoride Kütahya Porselen, Paşabahçe ve Güral Porselen gibi önemli yerli markaların yanı sıra yabancı marka ürünlere de ulaşabilirsiniz.

En Nadide Cam ve Kristal Takımlar

Sofra

Güzel ve keyifli bir sofrayı tamamlayan cam ve kristal bardaklar, sürahi ve bardak kategorisi altında inceleyebilirsiniz. Özel günler için satın alabileceğiniz geniş bardak setlerinin yanı sıra günlük kullanım için uygun bardak takımlarını da aynı kategori altında bulabilirsiniz. Kesme, kristal ve normal cam olarak üç farklı gruba ayrılan alternatifler arasında çay takımları, şarap ve likör setleri, kahve takımları ve kupalar tek tek ya da set halinde satılıyor. Paşabahçe başta olmak üzere yerli ve yabancı markaların ürünlerini bir arada bulacağınız kategori, çeyiz alışverişi için de uygun fiyat alternatifleri sunuyor.

Diğer Sofra Aksesuarları için Zengin Seçenekler

Sofra

Daha detaylı sofra aksesuarlarına ihtiyaç duyanları da tatmin edecek kadar çok seçeneğe sahip olan kategori altında; sürahi, yağlık, baharatlık, şekerlik ve lokumluk, çerezlik ve sosluk gibi alt kategorilerde bulunuyor. Karaf ve chopstick standları gibi sofistike ihtiyaçlara hitap eden alt kategorilerin de bulunduğu sofra kategorisi, dünya mutfağının fondü gibi lezzetlerini de es geçmiyor. Sunum ve servis tabakları için alternatifler bulabileceğiniz alt kategorileri de barındıran grup, tüm detaylar düşünülmüş seçenekleri ile şaşırtıyor.

Göz Alıcı Sofralar Kurmanın Püf Noktaları

  • Yemek, bardak ve çatal-bıçak takımlarının birbiri ile renk uyumu içinde olması en önemli kriterdir.
  • Çok şık bir yemek takımını yine aynı kalitede aksesuarlar ile bir bütünlük içinde kullanmanız gerekir.
  • Renkli desenleri olan yemek takımlarınızı düz ve sade bir masa örtüsü ve peçete takımları ile kullanmanız sofranızın genel görüntüsünü dengeler.
  • Büyük bir masanız yok ise sofra düzeninde büyük şamdan ve aksesuarlar kullanmayın. Masayı kalabalık ve karışık gösterecektir.
  • Peçeteleriniz ile masa örtüsü ve yemek takımlarınızın desen ve renk uyumuna her zaman dikkat edin.

Sofra Takımlarının Bakım ve Temizliği

  • Günlük ya da özel günler için ayırdığınız sofra takımlarının çizilmemesi için bulaşık makinesine özenli bir şekilde yerleştirin.
  • Günümüzde tüm yemek takımları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olsa da özellikle desenli takımların yıkama talimatlarını dikkatle uygulayın.
  • Çatal bıçak ve bardak takımlarında su lekelerinin yer etmemesi için yıkandıktan sonra pamuklu bir bez ile silerek kaldırın.
  • Karbonat ve limon karışımı hem cam eşyalarınız hem de metalleriniz için mükemmel bir parlatıcıdır. Senede iki kere özel olarak hazırlayacağınız solüsyonlar ile silmeyi ihmal etmeyin.
  • Özel günler için sakladığınız porselen yemek takımlarının aralarına peçete koyarak saklayın.