GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Saklama Kabı

kategorisinde 11485 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ürünü hangi ürün tipi için arıyorsunuz?

Saklama Kabı

Mutfakların vazgeçilmezi saklama kapları, yemeklerinizin uzun süre taze kalmasını sağlar. Buzdolabında kolaylıkla kullanabileceğiniz yemek saklama kaplarını ayrıca piknik gibi özel etkinliklerde yanınızda götürebilir; iş yeriniz için kendinize özel yemekler hazırlayabilir; çocuklarınızın öğle yemeklerinde birbirinden lezzetli yemekler yemesini sağlayabilirsiniz. Koku yapmayan, kolayca temizlenebilen ve uzun ömürlü saklama kapları sayesinde daha düzenli mutfaklara ve daha taze malzemelerle hazırlanmış yemeklere sahip olursunuz. Saklama kaplarınızda hem çiğ hem de pişmiş ürünlerinizi veya bebek mamalarını saklayabilirsiniz.

Mutfakların Olmazsa Olmazı: Düzenleyici Saklama Kapları

Saklama Kabı

Mutfağınızın her daim derli toplu kalmasını ve yiyeceklerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, mutfak düzenleyici saklama kabı çeşitleri yardımınıza koşacaktır. Farklı boyutlardaki ve özelliklerdeki saklama kaplarınızda her türlü meyveyi, sebzeyi, bakliyatı ve kuruyemişi saklayabilirsiniz. Silikon, cam, bambu saklama kabı tercih ederek yemeklerinizin ve malzemelerinizin en sağlıklı bir şekilde depolanmasını sağlarsınız.

Beslenme Yemek Kapları ile Sağlıklı Yiyecekler

Saklama Kabı

İş yerinize öğlen yemeğinizi götürmek veya çocuğunuzun yanına beslenme koymak isteyebilirsiniz. Sefer tası da denenen çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz beslenme kapları sayesinde sızıntı ve koku korkusu olmadan istediğiniz yemeği kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ağırlık yapmayan farklı boyutlardaki çelik veya silikon yemek kaplarını tercih ederek yemeklerinizin gün boyunca sıcak ve taze kalmasını sağlarsınız. Farklı bölmelere sahip yemek kaplarınız sayesinde yemekleriniz birbirine karışmadan gün boyu rahatlıkla taşınabilir. Mutfak tezgahınızın ve dolaplarınızın düzenli görünmesini sağlayacak mutfak düzenleyici saklama kabı modelleri sayesinde yemek yaparken her türlü malzemeyi de kolaylıkla bulabileceksiniz. Vakum kapaklı saklama kapları sayesinde ürünleriniz nemden korunur ve sızdırma yapmaz.

Pikniklerin Kurtarıcıları: Kamp ve Piknik Setleri

Saklama Kabı

Kamp veya pikniğe giderken yanınızda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzemeleri içeren setleri de götürebilirsiniz. Saklama kaplarının yanı sıra tabak, çatal-kaşık içeren kamp ve piknik setleri sayesinde yakınlarınızla beraber lezzetli ve taze yemeklerden oluşan bir piknik yapacak, uzun yolculuklarda ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü malzemeyi yanınızda taşıyabileceksiniz. Farklı renklerdeki saklama kaplarını tercih ederek saklama kaplarının içindeki malzemeleri daha kolay ayırt edebilirsiniz. Eğer tercih ederseniz mutfak düzenleyici saklama kaplarınızı buzdolabına veya derin dondurucuya da yerleştirebilirsiniz. Buzdolabında kullandığınız yemek kapları sayesinde buzdolabınız her daim temiz ve düzenli kalır. Saklama kapları sızdırma yapmaz ve hava almaz, böylece malzemelerinizin ömrünü uzatır.

Saklama Kaplarıyla İlgili Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Meyve ve sebzelerinizi saklama kaplarında saklamanız ürünlerinizin tazeliğini koruyacaktır. Böylece meyve ve sebzelerinizin çürümesini ya da bozulmasını engellemiş olursunuz.
  • Boş saklama kaplarınızı kapaklar açık olacak şekilde saklamaya özen gösterin. Kapakların karışmaması için renklerine ve boyutlarına göre düzenleme yapabilirsiniz.
  • Kuruyemişlerinizi saklamanın en sağlıklı yolu hava almayan cam kaplar tercih etmektir.
  • Saklama kabının kendisi kadar kapağının da hangi maddeden üretildiği önem arz etmektedir. Saklama kabınızın kapağında da herhangi bir zararlı malzeme olmadığından emin olmalısınız.
  • Saklama kaplarının kullanımı buzdolabınızdaki kötü kokuların giderilmesine yardımcı olabilir.

Saklama Kabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bakır, seramik veya plastik ürünlerin saklama kabı olarak kullanılması sağlıklı değildir ancak %100 silikon veya camdan yapılmış ürünler sağlığınız için bir tehdit oluşturmaz.
  • Saklama kaplarınızı darbelere karşı korumalısınız. Darbe veya düşürme sonucunda ürününüz zarar görebilir ve koruyucu etkisi azalabilir.
  • Saklama kaplarınızı, düzenli aralıklarla temizlemeniz, iyi durulamanız ve kuru tutmanız gerekmektedir. Saklama kabının nemli kalması içerisinde ürünün bozulmasına sebep olabilir.
  • Saklama kapları rahatlıkla bulaşık makinesinde yıkanabilir. Saklama kaplarınızın kapağını ve ana bölmesini ayrı olarak yıkamalı ve kurutmalısınız. Tekrar kullanmaya başlamadan önce saklama kabının tamamen kuruduğuna emin olmalısınız.
  • Plastik ve metal saklama kaplarının mikrodalgada kullanılması da doğru değildir ancak diğer malzemelerden üretilmiş saklama kaplarını rahatlıkla mikrodalgada yemek ısıtmak için de kullanabilirsiniz.