GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Marka

Saklama

kategorisinde 66918 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Saklama

Saklama kapları, yiyeceklerin muhafaza edilmesi için son derece önemlidir. Buzdolabında veya dışarıda gıdaları muhafaza etmek için kullanılan saklama kapları, kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır.

Besinleri Sağlıklı Biçimde Saklama

Saklama

Besinleri sağlıklı bir biçimde saklamak için tercih edilen saklama kabı modelleri farklı markalar tarafından çeşitli fiyatlarla sunulur. Kalite, boyut, fiyat ve marka bakımından birbirinden ayrılan saklama kabı çeşitleri mutfaktaki en önemli yardımcı elemanlardandır. Bir gün sonrasına kalan yemeğin saklanması, bakliyatların muhafaza edilmesi gibi işlemler için son derece işlevsel olan saklama kapları arasından ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Çeşitli Boyut Seçenekleri

Saklama

Özellikle kahvaltılık peynir, reçel, sos gibi gıdaların muhafaza edilmesi için daha küçük boyutlu saklama kabı tercih edilir. Yemek, salata gibi besinler için ise orta boyda saklama kapları temin etmenizde fayda vardır. Bunun yanında, kurabiye yaptıktan sonra tepsinin tamamını boşaltıp muhafaza etmek için büyük boy bir saklama kabına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle evinizde her boyuttan en az bir adet saklama kabı bulunmasında fayda vardır.

Dayanıklı Saklama Kapları

Saklama

Saklama kapları mutfakta yoğun biçimde kullanılan malzemeler arasındadır. Bu nedenle dayanıklı bir yapıda olmaları son derece önemlidir. Cam malzemeden imal edilen cam saklama kapları şık görünümleri nedeniyle son derece sevilerek kullanılır. Bunun yanında, cam malzemenin şeffaf yapısı saklama kabı içerisinde ne olduğunu görmek bakımından da avantaj sağlar. Plastik saklama kaplarının en önemli avantajı ise kırılma risklerinin olmamasıdır. Bu sayede çocuklu aileler tarafından da yoğun olarak tercih edilir.

Saklama Kabı Kullanımının Püf Noktaları

  • Eğer buzdolabınızda çok sayıda saklama kabı bulunduruyorsanız, saklama kaplarınızı cam malzemeden imal edilen modeller arasından tercih etmeniz önerilir. Böylece içerisindeki gıdanın ne olduğunu dışarıdan da görebilirsiniz.
  • Saklama kaplarında pişmiş yemekler varsa kapları buzdolabının alt bölümlerine koymanız tavsiye edilir.
  • Saklama kaplarının vakumlu yapıları gıdaların tazeliğini korumak bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle buzdolabına koymadan önce kapağını tamamen kapattığınızdan emin olmalısınız.
  • Farklı renklerde saklama kapları satın alarak bu renkleri kendi mutfak düzeninize göre kodlayabilirsiniz. Örneğin pembe rengi meyveler, yeşil rengi sebzeler, sarı rengi ise yemekler için kullanabilirsiniz.
  • Metal ya da plastik saklama kabına sıcak yemek konulacaksa yemeğin soğuması beklenmelidir.

Saklama Kabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saklama kabı satın alırken ürünün kaliteli malzemeden imal edilmiş olduğundan emin olmalısınız. Malzeme kalitesi sağlığınız ve besinlerin taze kalması için oldukça önemlidir.
  • Saklama kabı satın alırken ürünün boyutuna karar verebilmek için mutfak alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir. Mümkünse küçük, orta ve büyük boy olarak sunulan set saklama kapları arasından tercih yapabilirsiniz.
  • Eğer yoğun olarak saklama kabı kullanılmıyorsa, küçük boy saklama kaplarını tercih etmenizde fayda vardır. Böylece kabın buzdolabında gereksiz alan kaplamasını önleyebilirsiniz.
  • Kapaklı saklama kaplarının en önemli avantajlarından biri de kokuların karışmasını önlemesidir. Bu nedenle vakumlu, kapağı tamamen kapanan saklama kaplarını tercih etmelisiniz.
  • Dayanıklı malzemelerden imal edilen saklama kaplarını tercih ederek uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.