GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kavanoz

kategorisinde 6979 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kavanoz

Mutfak ve kiler başta olmak üzere evinizin çeşitli bölümlerinde kullanabileceğiniz kavanoz modelleri, düzenleme ve gıdalarınızın muhafaza edilmesi bakımından en büyük destekçinizdir. Kavanoz fiyatları, öncelikli olarak kavanozun hacmine, üretildiği materyale, tasarımına ve marka tercihinize göre farklılık gösterir.

Her İhtiyacınıza Uygun Kavanoz Modelleri

Kavanoz

Yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi şekillerde ve farklı hacimlerde üretilen kavanozlar, yaygın olarak cam, ahşap veya sert plastik gibi materyallerden üretilir. Temel işlevi gıdalarınızın hava almadan uzun süreler boyunca muhafaza edilmesi olan kavanozlar, mutfağınızın düzenlenmesinde de önemli bir görev üstlenir. Bakliyatlarınızı, baharatlarınızı, konservelerinizi, reçellerinizi, dondurulmuş gıdalarınızı, turşularınızı, taze sebze meyvelerinizi ve daha birçok gıdalarınızı cam kavanozlar yardımıyla dilediğiniz yerde güvenle muhafaza edebilir, mutfağınızı, kilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Cam Kavanozlar İle Uzun Ömürlü Kullanım

Kavanoz

Kavanoz modellerinde en çok tercih edilen materyallerin başında cam gelir. Doğallığı ve saflığı ile besinlerinizi sağlıklı bir şekilde muhafaza etmenizi sağlayan cam kavanozlar, gıdalarınızı uzun süreli kullanımını sağlayabilmeniz açısından idealdir. Fiyat bakımından farklı alternatifler sunan cam kavanozların en büyük özelliği koku yapmamasıdır. Besinlerinizi ilk günkü gibi tazeliği ve tadıyla muhafaza eden cam kavanozlar, gıdalarınızla hiç bir kimyasal tepkimeye girmez ve hava almalarını engelleyerek bozulmalarının önüne geçer.

Rengarenk ve Tasarım Ürünü Kavanozlarla Mutfağınızın Havasını Değiştirin

Kavanoz

Mutfağınızın olmazsa olmaz araç gereçlerinden olan kavanozlar, gıdalarınızı muhafaza ederken ya da düzenlerken; aynı zamanda şık tasarımları ve rengarenk kapaklarıyla mutfağınızın tarzına da katkıda bulunur. Mutfak araç gereçleri üreten markalar tarafından, cam veya farklı materyalden üretilen renkli ve şık kavanoz tercihleriyle mutfak dolaplarınızda, raflarınızda, masa ya da tezgahlarınızın üzerinde kendi renkli dünyanızı yaratabilirsiniz. Farklı boyutları, üzerindeki desenleriyle özel tasarım kavanozları doğru yerlere konumlandırarak mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Özenle işlenmiş bir camın üzerine kondurulan ahşap kapaklı birkaç kavanozu, mutfak dolaplarınız ya da masanızın üzerine keyfinize göre dizerek, kullanışlı, iddialı ve göze hoş gelen bir tasarıma imza atabilirsiniz. Kavanozlar, sadece ürünlerinizi muhafaza ederken değil; mutfağınızda iddialı ve şık tasarımlar yaparken de en büyük yardımcılarınız olabilir.

Kavanozlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Kimyasal tepkimeler nedeniyle sıkışan kapaklar açılırken deforme olabilir. Bu nedenle için kapakları, tek kullanımlık olarak düşünmelisiniz.
  • Derin dondurucu ya da dolaplarınızda muhafaza edeceğiniz gıdalarda genleşme nedeniyle daha dayanıklı kavanoz modellerini kullanabilirsiniz.
  • Mutfaklarınızı düzenleme amacıyla kullanacağınız kavanozlarda, daha küçük kavanozları tercih edebilirsiniz.
  • Tuz ve şeker gibi benzer formdaki ürünleri karıştırmamanız için ürün isimlerini yazabileceğiniz etiket bölümü olan kavanozlar kullanabilirsiniz.
  • Daha sık kullanacağınız kavanozlarda döndürülerek açılan emniyetli kapaklar yerine kolay açıp kapanan kapaklar kullanım kolaylığı sağlar.

Kavanoz Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kavanoz tercihi yaparken içerisinde içerisinde saklayacağınız ürünlerin hacimlerine ve boyutlarına göre kavanozları tercih ediniz.
  • Uzun süre muhafaza edeceğiniz reçel, turşu ve konserve gibi ürünlerde cam kavanozlar daha sağlıklı bir tercih olabilir.
  • Çay, kahve, şeker gibi sık kullanacağınız ürünleri muhafaza ederken, kolay açıp kapatabileceğiniz kavanoz modellerini kullanabilirsiniz.
  • Yine gıdalarınızı uzun süre saklayacağınız kavanozlarda, besinlerin çabuk bozulmaması için kapağın hava aldırmazlık özelliğini kontrol ediniz.
  • Fazla sayıda kavanozu istifleyeceğiniz raflarda ve dolaplarda yükü hafifletmek için plastik kavanozlara yönelebilirsiniz.