GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Mutfak Gereçleri

kategorisinde 87248 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mutfak Gereçleri

Çatal, kaşık, bıçak takımlarından bal kavanozlarına, içecek hazırlama araçlarından tencere takımlarına ve çok daha fazlasına kadar uzanan mutfak gereçleri mutfakta geçirdiğiniz vakti en kullanışlı ve pratik şekilde değerlendirmenizi sağlayan araçlardır. Evinizin vazgeçilmezleri arasında yer alan mutfak gereçlerinin özgün tasarımları ve fonksiyonel özellikleri ile mutfakta geçirdiğiniz her anın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Mutfağınızın Tüm İhtiyaçlarını Keşfedin

Mutfak Gereçleri

Ara sıcaklardan ana yemeklere, kahvaltı sofralarından atıştırmalıklara, ister misafirlere ister günlük sunumlara kadar en ince ayrıntıdan en gerekli araçlara kadar mutfağınıza dair her şeyi mutfak gereçleri arasında bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında bir anda nerede diye aradığınız bal kaşığı, en şık sunumlarınızda yer almasını istediğiniz çatal, kaşık, bıçak takımları yüzlerce marka alternatifi ve cazip fiyat avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Özel günlerde en özel misafirleriniz için hazırladığınız sofralarda zarif dokunuşlara yer vereceğiniz servis bardakları ile sunumlarınızı kusursuzlaştırabilirsiniz. İster en son trendler ister en klasik tasarımlardan esinlenmiş yemek takımları ile soflarınızı evinizin en keyifli köşesi haline dönüştürebilirsiniz.

Pratik Çözümler Keyifli Mutlaklar

Mutfak Gereçleri

Bıçak, rende ve kesiciler grubunda yer alan mutfak araçlarından sofraların tuzu biberi olan tuz, karabiber, baharat değirmenlerine kadar hem sofranızda hem de mutfağınızda eksik olmayan araçlar sunumlarınıza şıklık katar. Yemek hazırlıklarınızda sundukları pratik çözümler ve sofranızda yemeklerinize kattıkları tatlar ile ihtiyacınız olan mutfak araçları hayatınızı kolaylaştırdığı gibi evinizin eksilmez parçaları arasında yer alır.

Mutfağınızın Vazgeçilmezleri Elinizin Altında

Mutfak Gereçleri

Birçok boyut ve ebatta bulunan saklama kapları ile yaptığınız yemekleri rahatlıkla saklayabilir, tazeliğini korumak istediğiniz bakliyat ve kuru yemişlerinizi ilk günkü kadar taze tutabilirsiniz. Lezzetli yemeklerinizi sevdiklerinizle paylaşmak istediğinizde de saklama kaplarından kolaylıkla faydalanabilirsiniz. İç içe geçme özelliği bulunan saklama kabı ürünleri ile mutfağınızda yerden de rahatlıkla tasarruf etmiş olursunuz.

Mutfak Gereçleri Alırken...

  • Mutfakta kullandığınız her ürünün sağlığınızı direkt olarak etkileyeceğini göz önünde bulundurmayı unutmayın ve araçların üretim malzemelerinin sağlığınızı etkilemeyecek materyallerden üretilmiş olmasına dikkat edin.
  • Satın alacağınız ürünlerde fiyatının düşük olmasına değil kullanışlı ve sağlıklı malzemelerden olmasına özen gösterin.
  • Çatal, kaşık, bıçak takımlarınızın 18/10 ibaresini taşıdığına dikkat ederek paslanmaz çelikten olduğuna emin olun.
  • Bıçak takımı seçimlerinizde bıçak ağırlığının kolay ve pratik kullanıma yardımcı olduğuna dikkat edebilir ve çok ağır bıçak seçimlerden kaçınabilirsiniz.
  • Karıştırmak için kullanacağınız kaşık seçimlerinizde bambu kaşıkları tercih edebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Çizilmemesi gereken tencereler için de tahta kaşıklar daha kullanışlı olacaktır.
  • Ahşap ve bambudan üretilmiş olan malzemeleri bulaşık makinesinde değil elde yıkamaya ve iyice kurulamaya özen göstermeyi unutmayın.
  • Mutfak gereçlerini hijyenik olarak muhafaza etmek yemeklerinizin kalitesini artırdığı gibi mutfak gereçlerinizi de daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.
  • Ahşap ürünleri kullanırken özellikle dikkatli olunması gerekmektedir. Özellikle et ürünleri kestikten sonra bakteri ürememesi için mutfak araçlarınızı iyice temizleyip kurulayarak muhafaza etmeyi unutmayın.
  • Ahşap kesme tahtalarını bulaşık makinesinde yıkamamaya özen gösterin. Aşırı sıcak su ve buhara maruz kalması ahşabın şişmesine neden olur ve bakteri üremesine ortam hazırlar.