GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Yumurta Zamanlayıcı

kategorisinde 2671 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yumurta Zamanlayıcı

İyi bir kahvaltının olmazsa olmazı yumurta, her sabah sofralarınıza konuk olan bir yiyecek. Sağlıklı ve doyurucu olması sebebiyle tercih edilen haşlanmış yumurtanın kıvamını tutturmak ise yıllardır kafaları karıştıran bir konu. Kolay gibi görünse de yumurta kıvamı tutturmak sandığınızdan daha zor olabiliyor. Sabah kahvaltıda ya da harika salatalarınızda kullandığınız haşlanmış yumurtalarınız, yumurta zamanlayıcı sayesinde artık tam kıvamında pişecek.

İstediğiniz Kıvamda Yumurta Pişirmek Artık Çok Kolay

Yumurta Zamanlayıcı

Rafadan, kayısı ya da katı... Herkesin sevdiği bir yumurta kıvamı vardır. Ancak her seferinde yumurta pişerken ocağın başında durmak ya da saat tutmak zor olabilir. Kahvaltı hazırlama sırasında zaman kaybı olarak gördüğünüz bu konu artık tarihe karışacak. Yumurta zamanlayıcı çeşitleri tam da bu noktada imdadınıza yetişiyor. Artık tam istediğiniz kıvamda pişen yumurtanızın tadına varabilirsiniz. Yumurtalarınızın tam kıvamında piştiğini görenler aşçılığınıza hayran kalacak. Genellikle yumurta şeklinde olduğundan dublör yumurta olarak da adlandırılan ürünü yumurtalarınızla birlikte aynı kaba koyabilirsiniz. Renk değiştirerek istediğiniz kıvama geldiğini anlayabileceğiniz yumurta zamanlayıcısı, yumurtanızı istediğiniz kıvamda tüketmenize yardımcı olur.

Keyifli Bir Kahvaltı İçin...

Yumurta Zamanlayıcı

Kıvamında pişmiş bir yumurta sabah kahvaltısının en keyifli kısmıdır. Doyurucu olması ve lezzeti sebebiyle tercih edilen yumurtayı pişirdiğiniz kabın içinden tam zamanında almanız gerekir. Bunun için harcanan zaman ve emek ise kahvaltı hazırlarken bazen gereksiz ve sıkıcı gelebilir. Mükemmel bir şekilde pişmiş yumurtanızın keyfini çıkarabilmeniz için dublör yumurtadan yardım alabilirsiniz.

Zamanlayıcı Kullanmanın Püf Noktaları

Yumurta Zamanlayıcı

Isıya duyarlı olan dublör yumurta modellerini su dolu kaba diğer yumurtalarınızla birlikte koyun. Suyun kaynama derecesi arttıkça doğru zamanın geldiğini anlayabilirsiniz. Isı değişimi başladıkça dublör yumurta da renk değiştirmeye başlayacaktır. Üzerinde yazan hard, medium ve soft seçeneklerinden hangisini tercih ediyorsanız renk değişimi o bölgeye gelene kadar bekleyebilirsiniz. Rafadan (soft), kayısı (medium) ve hard (katı) şeklinde seçebilirsiniz. Yumurta pişme zamanını dakika hesabıyla değil, ısıya göre verdiği için daha sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz. Yumurtalarınız piştikten sonra yumurta zamanlayıcıyı çıkarın ve kesinlikle soğuk suya tutmayın. Tezgah üzerine bıraktığınız yumurta pişirici kendi kendine soğuyacaktır.

Yumurta Zamanlayıcı Özellikleri

  • Süreye göre değil ısıya göre pişirme zamanını belirlediği için tam kıvamında yumurta pişirebilirsiniz.
  • Sağlık açısından olumsuz etki yaratabilecek bir madde içermez. Rahatlıkla sıcak su içinde yumurtalarınızla birlikte koyabilirsiniz.
  • Ürün standart normal bir yumurta büyüklüğündedir.
  • Her kıvamda yumurta pişirmek için zamanı gösterir.Üzerindeki kıvam dereceleri sayesinde zamanında pişirmeyi sonlandırabilirsiniz.
  • Yer kaplamaz, saklanması kolaydır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ürünü kullanırken sıcak suyla temasınız konusunda dikkatli olun. Kaynayan suya elinizi sokmayın.
  • Renk değişimi esnasında doğru kısma baktığınızdan emin olun. Tam kıvam için rengin doğru yerde olması gerekmektedir.
  • Ürünü kullandıktan sonra soğuk suya tutmayın ya da atmayın. Tezgah üzerinde soğumasına izin verin.
  • Hiçbir zararlı madde içermiyor olsa da yanlışlıkla yenilmemesi gerekir; bu tip kazalar konusunda dikkatli olun.
  • Pişen ve soyduğunuz yumurta kabukları ile birlikte ürünü çöpe atmamaya özen gösterin.