GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çırpıcı

kategorisinde 3182 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çırpıcı

İşlevsel özelliği ve pratik kullanımı ile mutfakta en çok işinize yarayan küçük el aletlerinin başında çırpıcı geliyor. Yemek yaparken ihtiyaç duyduğunuz olmazsa olmaz aletlerden birisi olan çırpıcılar, onlarca farklı malzeme ve model seçeneğine sahip. Değişik yemekler yaparak, sevdiklerinizle mutfaktaki becerilerinizi paylaşmak ve kalabalık yemek sofralarında sohbetin tadına varmak istiyorsanız, işe bütçenize uygun çırpıcı fiyatları seçeneklerine sahip, güzel bir çırpıcı seçerek başlayabilirsiniz.

Çırpıcılar Ne İşe Yarıyor?

Çırpıcı

Ailesine ve sevdiklerine yemek yapmayı, kalabalık sofralarda misafir ağırlayarak mutfaktaki becerilerini göstermeyi ve farklı tarifler denemeyi seven herkesin mutfağında bulunması gereken çırpıcılar, en pratik mutfak ürünlerinden birisidir. Küçük olmasına rağmen mutfakta birçok işe yarayan çırpıcılar, neredeyse her yemeğin yapım aşamasında rol oynar. Özellikle kış aylarında sevdiklerinize birbirinden lezzetli ve sağlıklı çorbalar yapmak istiyorsanız, çorbanızı karıştırmak için mutlaka bir çırpıcıya ihtiyaç duyarsınız. Okuldan gelen çocuklarınızı mutlu etmek için puding yapmak istiyorsanız, pişerken topaklanmaması için bir çırpıcı yardımıyla pudinginizi sürekli karıştırmanız gerekir. Çırpıcı çeşitleri pasta yapımında da çok işe yararlar, hem kekinin hem de kremasının çırpılması esnasında size ilk lazım olan iyi bir çırpıcıdır. Güne kahvaltı için pişireceğiniz güzel bir omlet ile başlamak istiyorsanız, yumurtaları karıştırmak için elinizin altında yine bir çırpıcı olması gerekir. Bunlar dışında ayran, cacık, krep, pankek gibi başka pek çok ürünün hazırlanması aşamasında da yine en büyük yardımcınız, hem mutfağınızda fazla yer kaplamayan, hem de fiyatları bütçenizi sarsmayacak olan çırpıcılar olur.

Kolay Temizlenme Özelliği

Çırpıcı

Çırpıcıları pratik kılan bir diğer özellikleri de kolay temizlenebilir olmaları. Yemek yaptıktan sonra bulaşık makinesine atmaya ihtiyaç duymadan elde kolayca yıkanabilen çırpıcı modelleri, büyük ebatta olmadıkları için yıkama esnasında sizi yormuyor. Kolay ve kısa sürede temizlenebilmesi sayesinde, tek bir çırpıcı ile birkaç yemeği aynı anda da yapabilirsiniz. Örneğin pasta yaparken kek hamurunu karıştırmak için kullandığınız çırpıcıyı 3-4 saniye sudan geçirip, aynı çırpıcıyla kremayı da çırpabilirsiniz.

Ergonomik Tutuş

Çırpıcı

Çorba pişirirken ya da puding yaparken yemeğinizi en az 10-15 dakika karıştırmanız gerekir. Aksi halde dibi tutabilir ya da topaklanabilir. Çırpıcılar ergonomik tutuş özellikleriyle elinizi fazla yormadan çalışmanızı sağlar. Farklı markalarda çırpıcıların her biri kendilerine göre ergonomik dizayna sahiptir. Çırpıcıların ergonomik yapısı, özellikle misafir ağırladığınız ve mutfakta çok işiniz olduğu zamanlarda kullanım kolaylığı sağlar ve yemek yapmayı daha pratik hale getirir. Ürünlerin yanmaz özelliğe sahip sap kısımları mutfak kazalarının önüne geçer.

Çırpıcıların Faydalı Özellikleri

  • Mutfaktaki en büyük yardımcınız olan çırpıcılar farklı renklerde olabiliyor. Her marka değişik renklere sahip modeller üretiyor.
  • Silikon çırpıcılar, yanmaz özellikleri ile diğer çırpıcı modelleri gibi hem sıcak hem de soğuk yemeklerde kullanılabiliyor. Silikon ucu çizme yapmadığı için teflon gibi metal değmemesi gereken tencerelere, tavalara zarar vermiyor.
  • Çelik ve metal çırpıcılar, paslanma ve kararma yapmıyor. Sert ve yamulmaz metalden üretildikleri için kolay deforme olmuyorlar.
  • Son yıllarda üretilen mekanizmalı çırpıcılar, sap kısmına bastırıldığında metal mekanizmasının ucunda bulunan telleri döndürerek basit mikser özelliği sunuyor.
  • Çırpıcılar, çevreye ya da insan sağlığına zararlı madde içermiyor. Bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Bunları Da Unutmayın

  • Kullanmayı bıraktığınız esnada çırpıcıyı yemeğin içerisinde bırakmamaya özen gösterin.
  • Günlük kullanımdaki yıkamanın dışında, çırpıcılarınızı dönem dönem daha detaylı bir temizliğe tabi tutabilirsiniz. Bunun için yoğun kimyasal içeren ürünlerin aksine sirke ya da karbonat gibi doğal temizleyicilerden yardım alabilirsiniz.
  • Devrilme riski olduğundan büyük ebatta bir çırpıcıyı çok küçük ve hafif bir tencere içerisinde ocakta bırakmamaya çalışın.
  • Metal ve çelik uçlu çırpıcıları teflon tencerelerle birlikte kullanmamaya dikkat ediniz. ,
  • Kullandığınız çırpıcıyı direkt mutfak setinin üstüne değil küçük bir tabak üstüne koyarsanız setiniz daha temiz kalacaktır.