GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Satır

kategorisinde 451 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Satır

Satır, et ve sebze kesmek için kullanılan vazgeçilmez mutfak aletlerinden biridir. Yemeklerinizi hazırlarken hızlı ve pratik olmanıza yardımcı olan satırlar işinizi kolaylaştırırken mutfakta geçirdiğiniz zamanı da daha keyifli hale getirir.

Ergonomik Satırları Hemen Deneyin

Satır

Standart bir satır bıçak ile en sert kemikten en yumuşak ete kadar tüm et ürünlerini kolayca kesebilir, ayırabilir ve parçalayabilirsiniz. Satırlar sap ve gövde bölümleri arasında mükemmel bir denge olacak şekilde tasarlanır. Böylece satırı kullanan kişi vurma ve kesme sırasında ekstra baskı uygulamasına gerek kalmaz. Et ürünlerinin yanında sebzeleri doğramak ve parçalara ayırmak için de satır çeşitleri kullanılır. Ayrıca satırların büyük bir çoğunluğu gövde kısmında bulunan bir delik ile tasarlanır. Bu delik satırın güvenli bir şekilde asılmasına imkân verir.

Satır Çeşitleriyle Mutfakta Hızlanın

Satır

Satırlar üretildikleri malzeme, boyut ve tasarıma göre farklı modeller halinde kullanıcılara sunulur. Satır modelleri imal edildikleri materyal türüne göre paslanmaz çelik, çelik, yüksek karbonlu çelik, dövme çelik ve seramik olarak beşe ayrılır. Satırlar gövde kısımlarının büyüklüğüne göre de birbirinden farklılaşır. Mini boy ve küçük satırlar daha çok evde günlük mutfak işleri sırasında kullanılmaya uygundur. Daha büyük ve ağır satırlar ise kalın kemiklerin ve kemikli etlerin parçalanması için kullanılır. Satırlar sap dizaynına göre birbirinden ayrı modeller halinde üretilir. Siyah ve üç perçinli klasik sap tasarımının yanı sıra renkli, beyaz, desenli, ahşap görünümlü, plastik ve seramik saplı satır modellerine de rastlayabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Satır Fiyatlarını Kaçırmayın

Satır

Satır fiyatları marka, boyut, tasarım ve satırın üretildiği malzemeye göre farklılık gösterir. Klasik saplı satır modelleri renkli ve desenli sap tasarımına sahip satır çeşitlere göre daha düşük fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Büyük ebatlara sahip uzun satırların fiyatları küçük boyutlu mini satırlara göre daha yüksektir. İri kemiklerin kırılması ve parçalanması için üretilen ağır satırlar da hafif satır modellerine göre daha yüksek fiyatlara satılır. Profesyonel şefler için üretilen ithal marka satırlar ise amatör kullanım için imal edilen yerli marka satır modellerine göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Kaliteli üretim yapan satır markaları arasından ihtiyacınız olan satır çeşidine uygun fiyat seçenekleri ile hemen sahip olarak mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Satırınızı Kullanırken...

  • Sebzeleri seramik gövdeli satırlar ile doğrayarak besin değerlerinin korunmasını sağlayabilirsiniz.
  • Doğramak veya parçalamak istediğiniz besin maddesi uygun olarak tasarlanmış satır modelini kullanarak daha kısa sürede ve daha az enerji harcayarak yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.
  • Kuzu etleri ile daha rahat çalışmak için ucu düz ve küt kesimli satırları kullanabilirsiniz.
  • Yuvarlak uçlu satırlar ile soğan doğrama işlemini daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Satırı kullandıktan hemen sonra sap ve gövde kısmını temizleyerek ürünün kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Satır Alırken Dikkat Edilecekler

  • Satır çeşitleri arasından seçim yaparken alacağınız ürünü hangi maksatla kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız.
  • Kemikli etleri doğramak ve parçalamak için daha ağır satır modellerini tercih etmelisiniz.
  • Sebze doğramak için daha hafif ve çevik satır çeşitleri arasından seçim yapmalısınız.
  • Satır sapının sağlam bir şekilde satırın gövdesine perçinlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Satırın kesme işlevini gerçekleştiren keskin bölümünde herhangi bir yapı bozukluğunun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.