GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Salata, Sebze Kurutucu

kategorisinde 147 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Salata, Sebze Kurutucu

Pratik mutfak gereçleri yemek hazırlama sürecinizi kolaylaştırırken, mutfakta geçen zamanınızı da kısaltır. Özellikle salata gibi birçok sebze ve meyvenin bir araya geldiği tariflerde salata, sebze kurutucular oldukça pratik çözümler sunar. Fonksiyonel özellikleriyle çeşitli modelleri bulunan sebze kurutucular, özenle yıkadığınız sebzelerinizi kuruturken, sunumlarınızı da kolaylaştırır.

Sebzeleri Zahmetsizce Dakikalar İçerisinde Kurutun

Salata, Sebze Kurutucu

Salatalarınızın temel malzemeleri olan marul, kıvırcık, maydanoz, roka, dereotu gibi yeşil sebzelerde bulunabilen ve sağlığınız için zararlı toz, toprak ve tarım atıklarının arındırılması için bol suyla yıkamanız gerekir. Bol suyla yıkayıp tüm zararlı maddelerden temizlediğiniz sebzelerin lezzetli bir salataya dönüşmesi için üzerindeki suyu kurutmak ise ayrı bir süreçtir. Kurutma sürecini hızlandıran sebze kurutucu, suyu son damlasına kadar kuruturken suyun süzülmesi için beklemeniz gereken süreyi kısaltır.

Dönme Kuvvetiyle Saniyeler İçerisinde Kuru Sebzeler

Salata, Sebze Kurutucu

Mutfakta en büyük yardımcılarınız arasında yer alan sebze kurutucu modelleri birkaç farklı model olarak karşınıza çıkar. En popüler model olan geniş hazneli, kapaklı ve süzgeçli sebze kurutucular, içerisine koyduğunuz sebzeleri dönme kuvvetinin etkisiyle kolayca sudan arındırır. Yıkadığınız sebzeleri içerisine koyduğunuz döner mekanizmalı kurutucular ile birkaç saniye döndürerek kurutup lezzetli salatalar için doğranmaya hazır hale getirebilirsiniz. Pratik kullanım özelliğine sahip sebze kurutucuların içerisindeki süzgeç yardımıyla, kuruyan salatalara el sürmeden hazne içerisinden doğrama tabağına aktarabilirsiniz. Döner sebze kurutucular, farklı ebatları, rengarenk kapaklı çeşitli şekillerdeki modelleri ile mutfağınızı renklendirir.

Lavabo Üstü ve File Kurutucu Modelleri İle Alternatif Çözümler

Salata, Sebze Kurutucu

Döner mekanizmalı kurutucuların yanı sıra tezgah ve lavabo üstü sebze kurutucu modeller de mutfakta pratik çözümler sunar. Çeşmenin altında bol suyla yıkadığınız sebze / meyveleri, lavabo üzerindeki kurutucuya yerleştirerek suyunun süzülmesini sağlarsınız. Tezgah üstünde kullanılan kurutucuların, file şeklinde modelleri de bulunur. Lavabonuzun üzerinde musluğunuza ya da lavabo yanındaki yüksek zeminlere asacağınız file şeklindeki kurutucular daha az yer kaplar. Bazı sebze kurutucu modelleri ise sebzeleri kuruttuktan sonra başka bir yere almadan kurutucu içerisinde doğramanızı sağlar. Geriye sadece sebzeleri salata tabağına alarak, damak tadınıza göre hazırladığınız soslarla karıştırmak kalır.

Sebze Kurutucularının Bilmeniz Gereken Önemli Özellikleri

  • Sebze kurutucuları oluşturan kapak, hazne, süzgeç gibi parçaları birbirinden ayırarak bulaşık makinesinde ya da elde yıkama yapabilirsiniz.
  • Sebze kurutucular sağlam sert plastikten üretilmiştir ve esnek yapıları ile darbelere karşı dayanıklıdır.
  • Lavabo üzeri kullanım için tasarlanan sebze kurutucular, geniş yüzeyi ile tek işlemde daha fazla sebzenin suyunun süzülmesi için uygundur.
  • Kapaklı sebze kurutucu modellerinde, haznenin kapağını kapatmak içerisinde kuruttuğunuz sebzelerin hava almasını engeller ve bir sonraki kullanım için taze taze hazır bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar.
  • Hazne, süzgeç ve kapaktan oluşan kurutucuların bu parçaları iç içe geçebildiği için dolaplarınızda daha az alan kaplar.

Sebze Kurutucuyu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Sebze kurutucu modellerini seçerken üretilen materyalin sağlığa zararlı maddeler içermediğine dikkat edin.
  • Lavabo üzeri kurutucu modellerde, kurutucu ebatlarının lavabonuzun ölçülerine uygun olması gerekir. Satın almadan önce lavabonuzun boyutlarını ölçün.
  • Döner mekanizmalı kurutucuların, kapak üstü ve hazne içi çarkların birbirini iyi kavradığından emin olun.
  • Askılı file şeklindeki kurutucuların üretildiği materyalin kolay kuruyan dokuya sahip olmasına özen gösterin.
  • Metal malzemeden üretilen kurutucuların paslanmaz ve leke tutmaz özellikte olması daha uzun ömürlü kullanım sağlar.