GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Meyve, Sebze Dilimleyici

kategorisinde 3071 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Meyve, Sebze Dilimleyici

Yemek hazırlarken en çok zaman alan eylem malzemeleri dilimleme aşamasıdır. Meyve veya sebzeleri istenilen ve eşit boyutlarda doğramak hem zahmetli hem de zaman alan bir işlemdir. Meyve dilimleyici ve sebze dilimleyici sayesinde mutfakta kendinizi Şef gibi hissedebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. İstediğiniz şekillerde çeşit çeşit doğradığınız malzemeler ile yemek yapmak hem pratik hem eğlenceli olacaktır.

Sebze Dilimleyicilerle Harikalar Yaratın

Meyve, Sebze Dilimleyici

Birbirinden kaliteli markaların tasarladığı şık aparatlar ile özellikle sert ve kabuklu sebzeler ile hazırlayacağınız öğünlerde bile göz dolduran tabaklar sunabilirsiniz. Kabuklu sebzeleri soymanıza yarayan aparatlar ile zaman kazanırken, tek bir sebze ile çeşitli tarifler yapmanız mümkün olacaktır. Patateslerinizi saniyeler içerisinde elma dilim, tırtıklı dilim ya da spiral hale getirebilirsiniz. Birbirinden farklı doğrayıcı ebatları sayesinde ister ince ister kalın parçalara bölebilir veya evde sağlıklı cipler hazırlamak için kullanabilirsiniz. Her yemeğin olmazsa olmazı soğanları ise ipli doğrayıcı modeller ile kısa sürede hazırlamanız mümkün. Elle teması kısıtlayan doğrayıcılar sayesinde istenmeyen soğan kokusunun da önüne geçebilirsiniz.

Meyve Ve Salataların Vazgeçilmezi

Meyve, Sebze Dilimleyici

Daha spesifik ürünler tercih ederek harikalar yaratmanız diyetlerinizde gözünüzü doyuracaktır. Özenle hazırlanan tabaklar sayesinde hafif bir öğünden bile üst düzeyde keyif alabilirsiniz. İpli rondo sayesinde marul, domates gibi ürünleri çabucak salata için hazır hale getirmeniz kolay olacaktır. Peynir dilimleme aparatı ile tabağınızı şenlendirmeniz mümkün iken, mısır ayıklama aparatı sayesinde rengârenk tabaklar hazırlayabilirsiniz. Eşit dilimlenen muz ve elma parçaları ile porsiyonlarınızı eşitlemeniz kolaylaşırken ortaya göze hitap eden ilginç şekiller de çıkarabilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Dilimleyiciler

Meyve, Sebze Dilimleyici

Birbirinde farklı özellikte ürünlerin yanı sıra birden fazla işlevi olan dilimleyicileri de tercih edebilirsiniz. Mutfakta güvenlik sizin için önemli ise tutucu ve doğrayıcı özelliğe sahip dilimleyicileri seçebilirsiniz. Elma armut gibi meyveler için soyucu ve doğrayıcı özelliği olan tek bir ürünü satın alabilirsiniz. Yeni nesil akıllı doğrayıcılar sayesinde birden fazla ürünü aynı anda hazırlayabilir ya da aparatı değiştirerek farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Siz de uygun fiyatlı dilimleyici modellerine gittigidiyor.com güvencesiyle hemen sahip olabilirsiniz.

Dilimleyici Kullanımındaki Püf Noktalar

  • Havuç gibi sert malzemeler için ayrı peynir gibi yumuşak malzemeler için ayrı aparat tercih ederek daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.
  • Tek bir malzeme odaklı düşünmemelisiniz. Örneğin peynir ve pasta dilimlemek için tek bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Spiral doğrayıcılar ile patates ve kabak şeritleri elde edebilirken ananas dilimlemenizde mümkün olacaktır.
  • Mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız beş altı aparatı bulunan fonksiyonel doğrayıcıları tercih edebilirsiniz.
  • Doğrayıcınızın büyüklüğü malzemeleriniz ile uyumlu olmalı; çilek doğrayıcı ile salatalık dilimlemeniz mümkün olmayacaktır.

Bunlara da Dikkat

  • Kesme aparatı olan ürünler tercih ederek kendi makarnalarınızı hazırlayabilir pizzaları dilimleyebilirsiniz.
  • Tutucu bölümü olan dilimleyiciler sayesinde yuvarlak sebze ve meyveleri doğrarken olası kazaların önüne geçebilirsiniz.
  • Bamya ayıklayıcı veya limon doğrayıcı gibi spesifik ürünler ile uğraştırıcı yemekleri hazırlamanız bile oldukça zahmetsiz olacaktır.
  • Ezme aparatı sayesinde püre ya da çorba yaparken homojen bir kıvam elde edip harmanlanmış tatlar ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Yemek yapmaya yeni başladıysanız dairesel açılı doğrayıcıları ya da fonksiyonel rendeleri tercih ederek daha keyifli ve kolay bir mutfak deneyimi yaşayabilirsiniz.