GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Kap, Süzgeç, Elek

kategorisinde 20400 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kap, Süzgeç, Elek

Kaplar, süzgeçler ve elekler, mutfak işlemlerinde başvurabileceğiniz en pratik yardımcı eşyalar arasında yer alıyor. Yemek yaparken ihtiyaç duyduğunuz ölçme, süzme ve eleme işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilen gereçler, ergonomik boyutları sayesinde kolayca kullanılabilirken tüm dolap ve çekmecelerde de rahatlıkla muhafaza edilebiliyor. Pek çok marka tarafından özenle imal edilen kap, süzgeç ve elek modelleri, dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre boyunca güvenle kullanılabiliyor.

Ölçme ve Saklama Kaplarını Keşfedin

Kap, Süzgeç, Elek

Ölçü kapları, mutfak işlemlerinde kullanacağınız un, su, süt, yağ gibi unsurları rahatça ölçebilmenize ve yemeklerinizi en doğru şekilde pişirebilmenize yardımcı oluyor. Plastik, cam ya da metalden üretilen ölçü kapları, 1 litreye kadar olan tüm hacimleri rahatça ölçebilmeleri sayesinde işlemlerinizi hızlandırıyor. Plastikten imal edilen ve farklı boyutlarda tasarlanan saklama kapları ise yiyeceklerinizi en güvenli şekilde muhafaza edebilmenizi mümkün hale getiriyor. Sıkı kapak mekanizmaları sayesinde muhafaza ettiğiniz gıdanın hava almasını önleyen saklama kapları, bu sayede yiyeceklerin kısa sürede bozulmasını da önlüyor.

Süzgeçlerle İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Kap, Süzgeç, Elek

Mutfak işlemlerinde en sık kullanılan gereçler arasında yer alan süzgeçler, farklı ihtiyaçlara yanıt vermek için farklı şekillerde tasarlanıyor. Plastikten ve telden üretilen makarna süzgeçleri, makarnalarınızın suyunu süzdürmenize yardımcı olurken pratik tasarımları sayesinde süzme işlemi esnasında lavabolara asılabiliyor. Bu sayede kolay bir kullanım sunan makarna süzgeçleri, işlem sonunda kolayca da temizlenebiliyor. Çay ve demlik süzgeçleri ise kusursuz bir çay deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor. Demlik süzgeçleri, demliklerin iç bölümüne yerleştiriyor ve çaylarınızı servis esnasında süzüyor. Demlik süzgeçleri ise bardak üzerinde kullanılıyor ve çayınızı tortudan arındırmanıza yardımcı oluyor.

Elek Çeşitleriyle Tanışın

Kap, Süzgeç, Elek

Un, tahıl, bakliyat, baharat gibi farklı gıda türlerinin tozlarını ve tanelerini ayrıştırmak için kullanabileceğiniz elek çeşitleri, aynı zamanda gıdalarınıza karışmış olabilecek zararlı unsurlardan kurtulmanıza da yardımcı oluyor. Paslanmaz çelikten ya da plastikten üretilen elek modelleri, kolay kullanılabilmeleri sayesinde tüm ayrıştırma ve temizleme işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilmenize olanak tanıyor. 20 cm, 30 cm, 40 cm gibi farklı çaplarda üretilen elek seçenekleri, uygun fiyatlar ile satılmalarıyla da dikkat çekiyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Saklama kaplarınızı farklı boyutlardaki ürünlerden oluşan setler halinde satın alarak her ihtiyacınıza uygun kap çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Çok sayıda ölçme kabı satın alarak her gıda türü için farklı bir ürün kullanabilir ve bu sayede hijyeninizi muhafaza edebilirsiniz.
  • Çok sayıda bölmesi bulunan gıda saklama kaplarını piknik ve kamp gibi etkinliklere yiyecek taşıma amacıyla da kullanabilirsiniz.
  • Plastikten ya da camdan üretilmiş özel şişelerden de satın alarak yağlarınızı, limon suyu ve sirke gibi sıvıları kolayca muhafaza edebilirsiniz.
  • Değirmenli elek modellerini tercih ederek eleme esnasında ununuzu çevirebilir ve daha verimli bir eleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Kap, süzgeç ve elek modelleri farklı markalar tarafından tasarlandıkları için çeşitli özelliklerine göre fiyat farklılıkları gösterebilir.
  • Kırılabilir nitelikteki mutfak gereçleriniz elinize ulaşınca kargoyu kontrol etmeniz, bir hasar tespit etmeniz halinde ise görevliye bildirmeniz gerekebilir.
  • Kap, süzgeç ve elek modellerinizi çok parçalı mutfak setleri halinde satın alarak daha ekonomik koşullarla daha çok sayıda ürün sahibi olabilirsiniz.
  • Mutfak gereçlerinizi bulaşık makinesinde yıkamadan önce kılavuzlarını incelemeniz kullanıcı hatasına bağlı sorunların oluşumunu önleyebilir.
  • Silikondan ve plastikten üretilmiş gereçleri sıcaktan uzak tutmanız ürünlerin erime ve deforme olma gibi sorunlarla karşılaşmasını engelleyebilir.