GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dondurma Kaşığı, Kepçesi

kategorisinde 821 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dondurma Kaşığı, Kepçesi

Dondurma kaşığı ve dondurma kepçesi, sıcak yaz günlerinde misafirlerinize ikram ettiğiniz dondurmayı servis etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda yumuşak meyvelerin, bazı yemeklerin de servisinde kullandığınızda orijinal ve şık bir sunum hazırlamış olursunuz.

Dondurma Kaşığı ile Pratik Servis

Dondurma Kaşığı, Kepçesi

Dondurmacılarda da bulunan makas tipi dondurma kaşıkları ile aldığınız yiyeceğin başka bir tarafa taşınması ve servis tabağına konulması kolaydır. Ancak makas tipi, yani çek bırak yöntemi ile çalışan dondurma kaşıklarının yıkanması, diğerlerine göre daha zordur. Dondurmayı aldıktan ve servis ettikten sonra kaşığı suya batırıp çıkarmanız önemlidir. Böylelikle hem bir önceki dondurmanın artığı kalmaz hem de kaşığın yüzeyi daha da kayganlaşır. Dondurma kaşığı ile şık tabak sunumları da yapılabilir. Pilav, helva gibi tanecikli yiyeceklerin servis edilmesinde de oldukça yararlıdır. Çek bırak tipindeki dondurma kaşıkları paslanmaz çelikten üretilir. Genellikle uzunluğu 22 cm, ağız çapı ortalama 5.5 cm, sap uzunluğu 15 cm, sap genişliği 5 cm ve ağırlığı da 120 gr civarında olur. Çek bırak dondurma kaşıklarına tetikli dondurma kaşığı ismi de verilir.

Şık Tasarımlı Dondurma Kaşıkları

Dondurma Kaşığı, Kepçesi

Dondurmacılarda gördüğünüz türdeki dondurma servis kaşıklarını çok estetik bulmuyorsanız, farklı dondurma kaşığı çeşitlerine göz atmalısınız. Gittigidiyor'un çeşitleri arasında paslanmaz çelik gövdeli ya da sapı propilen olan çeşitli renklerde dondurma kaşıkları bulabilirsiniz. Dondurmayı her seferinde eşit toplar halinde alırken, çek bırak kaşıktan farklı olarak, başka bir kaşık yardımıyla servis tabağına bırakabilirsiniz. Üzerinde herhangi bir mekanizma olmayan dondurma kaşıkları ile dondurmayı, üzerinden kazıma şeklinde bir hareketle alırsınız. Dondurma, kaşığın içinde bir rulo şeklini alır. Dondurma servisinde bu kaşıklar sayesinde çok estetik şekiller oluşturabilirsiniz. Son dönemlerde oldukça trend olan çiçekli tabak sunumunu, bu kaşıklarla küçük rulolar yaparak aldığınız dondurmanızın orta kısmına çiçekler koyarak gerçekleştirebilirsiniz.

Güzel Sunumlar, Lezzetli Dondurmalar

Dondurma Kaşığı, Kepçesi

Mandallı dondurma kaşığı markaları arasından bir tanesini kullanırken ıslak olması önemlidir. Kaşığın üzerine top şeklinde aldığınız dondurmayı tabağa ya da külaha bırakırken, hemen üzerindeki mandalı oynatır ve dondurmanın kaşıktan ayrılmasını sağlarsınız. Mandallı dondurma kaşığı modelleri ile pilav gibi iri tanecikli yemeklerin servisinde biraz daha dikkatli olmak ve kaşığı pilavla sıkıca doldurmadan servis tabağına koymamak gerekiyor.

Satın Alırken...

  • Ürünün paslanmaz çelikten imal edilmiş olması önemlidir.
  • Gövdesinin ergonomik olması gerekiyor. Dondurma soğuk ve sert bir yiyecek ve kaşığa alırken elinizi yormamak için ergonomik gövdeli bir kaşığa ihtiyacınız var.
  • Plastik malzeme alacaksanız sert plastikten ve zor kırılır olanlarını tercih etmelisiniz.
  • Eğer dondurma kaşığını dondurma servisinde değil, diğer yiyeceklerin ve yumuşak meyvelerin servisinde kullanacaksanız plastik kaşıkları tercih edebilirsiniz.
  • Dondurma kaşığının "kaşık" kısmı ne kadar derin olursa dondurma o kadar top şeklinde olur. Eğer daha estetik şekiller vermek isterseniz mekanizmalı kaşıklara değil düz dondurma kaşıklarına yönelin.

Bunlara da Dikkat

  • Plastik dondurma kaşığı ile çok sıcak yemekleri servis etmeyin.
  • Helva, pilav gibi yiyeceklerin servisi ve dondurma servisinde farklı kaşıklar kullanmak isterseniz, dondurma servisi için düz kaşık ve diğer yiyeceklerin servisi için ise çek bırak modelli kaşıkları tercih edebilirsiniz.
  • Dondurma kaşığı ile ne servisi yapıyorsanız yapın, her bir parçadan sonra kaşığı soğuk sudan geçirin. Su içinde bekletmeyin, bakteri üremesine neden olacaktır.
  • Dondurma kaşıklarıyla kurabiye de yapabilirsiniz. Bunun için satılan en küçük dondurma kaşığı işinize yarayacaktır.
  • Dondurma kaşığı yerine düz uçlu servis kaşıklarını tercih ediyorsanız, soğuk dondurmayı almada ustasınız demektir. Tam rulo yaptığınız dondurmalar ile çok şık tabak presentasyonları yapabilirsiniz.