GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Çekirdek Çıkartıcı

kategorisinde 1125 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çekirdek Çıkartıcı

Çekirdek çıkarma aletleri, mutfak işlerinizde en çok ihtiyaç duyacağınız gereçler arasında yer alıyor. Zeytin, kiraz, vişne, ananas gibi gıdaların çekirdeklerini kolayca ayıklayabilmenize yardımcı olan çekirdek çıkartıcılar, ezme, püre, reçel, komposto, meyve salatası gibi yiyecekleri başarıyla hazırlamanıza yardımcı oluyor. Çeşitli markalar tarafından özenle tasarlanan çekirdek çıkartıcı gereçler, birbirinden uygun fiyat seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Zeytinlerinizi Kusursuz Hale Getirin

Çekirdek Çıkartıcı

Zeytin çekirdeklerini zahmetsiz ve pratik bir şekilde çıkartmanız için tasarlanan çekirdek çıkarıcı gereçler; plastik, silikon, çelik, krom ve alüminyum gibi malzemelerden üretiliyor. Haznesine yerleştirdiğiniz zeytini ufak bir basınç uygulamanızla birlikte çekirdeğinden ayıran çekirdek çıkartıcı modelleri, pratik kullanımları sayesinde kısa sürede çok sayıda zeytine işlem gerçekleştirmenize olanak tanıyor. İsteyen kullanıcılar için zeytinleri çizme fonksiyonu da bulunan çekirdek çıkartma gereçleri, bulaşık makinesinde kolayca temizlenebilmeleriyle de öne çıkıyor.

Meyve Çekirdeklerinden Kolayca Kurtulun

Çekirdek Çıkartıcı

Meyve çekirdeklerini kolayca ayıklamanıza yardımcı olan gereçler; reçel, komposto, meyve suyu, şerbet, püre, pekmez gibi yiyecek ve içecekleri son derece hızlı ve kolay bir şekilde hazırlamanıza katkı sağlıyor. Vişne, kiraz, erik gibi küçük taneli meyvelerin çekirdeklerini çıkartmanız için tek elle kontrol edebileceğiniz pense tipi gereçler tasarlanıyor. Kromdan ya da çelikten imal edilen çekirdek çıkartıcı modelleri, dayanıklı yapıları sayesinde haznelerine yerleştirdiğiniz meyveyi kolayca çekirdeğinden ayırıyor. Bıçak tipi ayıklayıcılar ise ananas gibi büyük boyutlu meyvelerin çekirdeklerini zahmetsiz bir şekilde çıkartabilmenizi sağlıyor.

Oyacaklarla Sebzelerinizi Temizleyin

Çekirdek Çıkartıcı

Sebzelerin çekirdekli iç kısımlarını kolayca çıkarabilmenize yardımcı olan sebze oyacakları, mutfaktaki en pratik asistanlarınız arasında bulunuyor. Kabak, patlıcan, dolmalık biber, domates gibi sebzelerin çekirdekli kısımlarını tek bir hamleyle kolayca çıkartabilen oyacaklar; dolma, mücver, püre, turşu gibi yiyecekleri hazırlarken vakitten tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Gövde kısımları plastik ya da silikondan üretilen sebze oyacakları, iç haznelerinde ise çelikten imal edilmiş bıçaklara yer veriyor. Dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre boyunca güvenle kullanılabilen oyacaklar, bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Çekirdek çıkartıcı modelinizi sipariş etmeden önce ürün özelliklerini dikkatle incelemeniz, en doğru seçeneği bulmanızı kolaylaştırabilir.
  • Farklı amaçlara yönelik çok sayıda çekirdek çıkartıcı satın almanız, her türlü sebze ve meyveyi kolayca ayıklamanızı sağlayabilir.
  • Öğütücü özellikli mutfak gereçlerinden de satın almanız, çekirdeğini çıkarttığınız ürünü pratik bir şekilde parçalamanıza yardımcı olabilir.
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilen çekirdek çıkartıcı seçeneklerini tercih etmeniz, size temizlik açısından da vakit kazandırabilir.
  • Oyacak modelleriyle içini çıkartacağınız sebzeleri pratik bir şekilde soymak için kabuk soyma gereçlerinden de edinebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Çekirdek çıkartıcı modeliniz elinize ulaştığında kargoyu kontrol etmeniz, eğer bir hasar varsa görevliye bildirmeniz tavsiye edilir.
  • Mutfak setleri dahilinde satılan çekirdek çıkartıcı modellerini tercih ederek daha uygun fiyatlarla daha çok sayıda ürün sahibi olabilirsiniz.
  • Çekirdek çıkartıcı modelleri; üretici marka, imalat malzemesi ve ürün kalitesi gibi özelliklerine göre birbirinden farklı fiyatlar ile satılabilir.
  • Çekirdek çıkartıcıları yanlış üründe kullanmaktan ve aşırı baskı uygulamaktan kaçınmanız, ürünlerin kullanım ömrünü uzatabilir.
  • Çekirdek çıkartıcılarınızı temizlemeden önce kullanma kılavuzlarını incelemeniz, kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunların oluşumunu önleyebilir.