GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Bıçak, Rende, Kesiciler

kategorisinde 29570 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bıçak, Rende, Kesiciler

Bıçak mutfakların olmazsa olmazıdır. Günlük mutfak işlerinde sürekli olarak kullanılır. Rende gibi diğer kesici aletlere de yemek yapımında sıklıkla ihtiyaç duyulur. Her gıdaya özgü kesim, doğrama, parçalama işlemlerine imkan veren farklı alet seçenekleri ile mutfak işleri önemli oranda kolaylaştırılırken zamandan da ciddi bir kazanç sağlanabilir. Geniş bir fiyat skalası içinde çok sayıda kesici alet seçeneği vardır.

El Yapımı ve Paslanmaz Özellikte Bıçaklar

Bıçak, Rende, Kesiciler

Mutfakta en fazla kullanılan gereçlerden biri olan bıçak modellerinin kalite ve kullanım açısından avantajlı farklı çeşitleri bulunur. El yapımı olan ve özenle üretilmiş bıçak modellerinde farklı şekiller ile boyutlar söz konusudur. Et, ekmek, sebze gibi farklı özellikteki gıdalara özgü bıçak çeşitleri vardır. Bu bıçaklar gıdaların sertliğine ve büyüklüğüne uygun olarak ayarlanır. Et gibi sert ve kalın gıdaları daha rahat kesebilmek adına özel bıçaklar üretilir. Bıçak sapları ergonomik bir kullanım imkanı sunar ve tutuş rahatlığı sağlar. Böylece bıçaklar kolayca kavranır ve kesme işlemi daha kolay hâle gelir. Kurban kesmek için özel olarak üretilen bıçakların yanı sıra farklı kesimler için kullanılabilen bıçakların bir arada bulunduğu setler de satışa sunulur. Sürmene, bıçak konusunda öne çıkan bir marka olma özelliği taşır ve kullanıcılara farklı seçenekler sunar.

Pratik Şekil Vermeye Yarayan Kesici Aletler

Bıçak, Rende, Kesiciler

Erişte gibi hamurun düzgün ve eşit bir şekilde kesilmesi ile elde edilen gıdaları daha pratik ve kolay bir şekilde üretmeye yarayan aletler vardır. Bu aletler bıçakla manuel olarak kesim işlemi esnasında harcanan vakitten daha kısa bir süre içinde kesim yapar. Aynı zamanda daha net bir şekil oluşturulmasını ve her parçanın aynı kalınlıkta olmasını sağlar. Bu sayede erişte, mantı gibi gıdaların tümü aynı büyüklükte olduğu için aynı süre içinde pişebilir. Pizza kesici olarak adlandırılan aletlerle pizzanın yanı sıra her türlü hamur işi kolayca kesilebilir. Döner başlık kolay hareket eder ve rahatlıkla yönlendirilebilir. Farklı fiyatlarda satışa sunulan bu aletler mutfaktaki önemli yardımcılardır.

Gıdaları Uygun Boyuta Getiren Doğrayıcılar

Bıçak, Rende, Kesiciler

Bazı gıdaların istendiği şekilde tüketilebilmesi için küçültülmesi ya da parçalanması gerekir. Ya da tarhana gibi yiyeceklere ilave edilebilmesi için püre hâline getirilmesi gerekir. Bu amaca hizmet eden rondo gibi parçalayıcı aletlerin farklı çeşitleri bulunur. Manuel rondolar basit bir çalışma prensibine sahiptir ve pratik bir kullanımla gıdaları parçalayarak kullanılabilir hâle getirir. Bulgur öğütme makinesi gibi bakliyatları öğüten makineler de bulunur. Kıyma makinesi çeşitleri ise etin yemeklerde tercih edildiği şekilde kullanılabilmesine olanak tanır. Sebzeleri farklı şekillerde kesen makineler ve rendeler de seçenekler arasındadır.

Ek Birkaç Bilgi Daha

  • Doğrayıcı rende makineleri ile yiyeceklere spiral, jülyen ve sarmal gibi farklı şekiller verilerek harika sunumlar yapılabilir.
  • Gıdaları birkaç farklı şekilde ve boyutta parçalamaya yarayan paslanmaz rendeler vardır.
  • Balık pulu temizleme makinesi ile evde balık pişirmek çok daha kolay hâle getirilebilir.
  • Yapımı kolay olmayan içli köfte gibi gıdaları pratik şekilde yapmaya yarayan küçük aletler mevcuttur.
  • Peyniri bulunduğu kaptan çıkarmaya ve kolayca dilimlemeye olanak tanıyan farklı aletler bulunur.

Satın Almadan Önce Bilmenizde Fayda Olan Hususlar

  • Bıçakların zaman içinde keskinliğini yitirebilmesi nedeniyle farklı bıçak bileme aletlerinden biri satın alınabilir.
  • Gıdaları farklı şekillerde kesmeye yarayan çeşitli ürünlerin bir arada bulunduğu setler vardır.
  • Belirli markaların ürettiği özel kurban kesme bıçakları ve kıyma makineleri kurban bayramları için oldukça faydalı olabilir.
  • Zeytin çizme makinesi ile zeytin kurulurken zeytinler toplu şekilde kolayca çizilebilir.
  • Sebze soyma aleti ile patates gibi sebzelerin kabukları çok daha hızlı ve ince bir şekilde soyulabilir.