GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Çaydanlık, Demlik

kategorisinde 4345 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ürünü hangi malzeme için arıyorsunuz?

Çaydanlık, Demlik

En çok kullanılan mutfak eşyaları arasında yer alan çaydanlık ile demliklerle, kendiniz ve sevdikleriniz için çay demleyebilir, sofralarınıza lezzet katabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ürün büyüklüğünü, fiyatını, hangi malzemeden üretildiğini ve mutfağınızla uyumunu göz önünde bulundurarak sizin için ideal çaydanlık ile demliği satın alabilirsiniz.

Çelik Çaydanlık ve Demlikler

Çaydanlık, Demlik

Çelik çaydanlıklar, uzun ömürlü olmaları nedeniyle en çok tercih edilen modellerin başında yer alır. Farklı model ve fiyatlarda pek çok çelik çaydanlık ile demlik modeli bulunmakla beraber bazı püf noktalara dikkat etmenizde fayda bulunur. Çelik çaydanlıkların farklı oranlarda çelik içeren ve farklı kalitede çelik kullanılan modelleri bulunur. Alacağınız ürünün 18/10 ayarında olmasına dikkat edebilirsiniz. Çelik çaydanlıkta bulunan vidaların dayanıklı olması da önemli bir konudur. Kullanılan vidaların paslanmaz özellikte olduğundan emin olmanızda fayda vardır. Ayrıca hem ürünün daha dayanıklı olması hem de çayın yavaş ancak daha lezzetli demlenmesi için tabanı kalın çaydanlık modellerini tercih etmeye özen gösterebilirsiniz.

Cam Çaydanlık ve Demlikler

Çaydanlık, Demlik

Cam çaydanlık ve cam demlik, son yıllarda popülerliği artan, markaların kreasyonlarında önemli yer kaplayan ve estetik görünümü ile ön plana çıkan modellerdir. Zarif ve şık görünümlerinin aksine oldukça dayanıklı olan modeller, ısıya dayanıklı olup her tip ocaklarda rahatlıkla kullanılabilir. Borosilikat cam kullanılan üretilen cam demlikler, özellikle bitki çayı demlerken tercih edilir. Sunum esnasında kullanabileceğiniz cam demliklerle, masalarınıza renk katabilirsiniz. Cam çaydanlık ile demliklerin kullanımı oldukça rahat olsa da tüm modellerin bulaşık makinesinde yıkanılması mümkün değildir. Tercih ettiğiniz ürünün makinede yıkanıp yıkanmadığını inceleyebilir ve kullanım talimatlarına uygun kullanarak daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Porselen Çaydanlık ve Demlikler

Çaydanlık, Demlik

Çayın demini daha iyi bırakması ve daha lezzetli olması için tercih edilen porselen çaydanlık demlikler, hemen her marka tarafından üretilip farklı modelleri ile dikkat çeker. Hemen her renk ve desende seçeneği bulunan ürünleri kullanırken darbe almamasına özen göstermenizde fayda vardır. Porselen demliği, çelik ya da cam çaydanlıklarla beraber de kullanabilirsiniz. Porselen, ısı iletimi yüksek bir metal olduğundan dolayı, demlik ya da çaydanlığın sapı porselenden olursa elinizi yapabilir. Bu nedenle sapı kaplama olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çaydanlık ve Demlik Kullananlara İpuçları

  • Zaman içerisinde kireç tutan çaydanlık ve demlikleri, limon tuzu ve sirke ile temizleyebilirsiniz.
  • Çaydanlığın dışında oluşan lekeleri ortadan kaldırmak ve çaydanlığınızın daha parlak görünmesi için tuz ve sirke karışımını üzerine döktükten sonra bir poşet yardımıyla ovabilirsiniz.
  • Kullandığınız çaydanlık ve demliğin kolları plastiktense, yanmaması için ocağı fazla açmamaya özen göstermenizde fayda vardır.
  • Çaydanlık ve demlikleri kullanmadığınızda kireç tutmamaları için içerisinde su bırakmamaya özen gösterebilirsiniz.
  • Çaydanlığı ocakta unuttuysanız ve yanarak karardıysa direkt suya tutmak yerine soğumasını bekleyip daha sonra temizlemeniz gerekir.

Çaydanlık ve Demlik Seçerken Dikkat Edilecekler

  • Tercih edeceğiniz çaydanlığın kulp kısmının el yakmayacak malzemelerden üretilmesine dikkat edebilirsiniz.
  • Ailenizdeki kişi sayısı ve misafir ağırlama sıklığınızı göz önünde bulundurarak alacağınız çaydanlığın büyüklüğüne karar verebilirsiniz.
  • Mutfağınızın ve mutfak eşyalarınızın rengi ile tarzını göz önünde bulundurarak uyumlu çaydanlık modellerini inceleyebilirsiniz.
  • Isı yalıtımı mümkün oldukça yüksek olan çaydanlık ve demlikleri tercih ederek hem enerji tasarrufu yapabilir hem de çayın uzun süre sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Günlük yaşantınızda sıklıkla çaydanlık ve demlik kullanıyorsanız temizliği kolay malzemelerden üretilen modelleri tercih etmenizde fayda vardır.