GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Aydınlatma, Ayna

kategorisinde 2591 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Motosiklet Aydınlatma, Ayna

Motosiklet kullanımının bir tutku olmasının yanında güvenli sürüş de her kullanıcının öncelikleri arasında birinci sıradadır. Trafikte iken etrafta olan biteni görmek, doğru araç kullanımı ve trafik kurallarına uyabilmek, en önemlisi de can güvenliğinizi sağlamak olmazsa olmazdır. Motosiklet aydınlatma sistemleri ve motosiklet aynaları, motosiklet kullanıcıları için oldukça elzemdir. Gece görüşünü iyileştiren motosiklet aydınlatma ürünleri ve araç arkasını da gösteren motosiklet aynaları bütün bunları sağlar. Ancak aydınlatma ve ayna ürünlerini seçerken motosiklet modelinize göre seçmeli ve bütün bunların yanında parçaları düzgün takıp, ayarlamalısınız. Güvenliğin yanında zarafet de arıyorsanız, kendi aracınıza en uygun parçayı bütçe dostu fiyatlarla bulabilirsiniz.

En İdeal Aydınlatmalar Nasıl Seçilir?

Motosiklet Aydınlatma, Ayna

Aydınlatma söz konusu olduğunda doğru aydınlatmayı seçerken, ürünün aracınızın modeline uygunluğu dışında dikkat etmeniz gereken başka hususlar da vardır. Bunlar; yüksek verimlilik, hoş tasarım ve iyi performanstır. Motosiklet aydınlatma aksesuarları her şeyden önce iyi performans vermelidir çünkü geceleri trafikte araçları görmek daha zordur. İdeal verimle çalışan aydınlatma parçaları gereğinden fazla enerji harcamadığı gibi daha verimsiz parçalara oranla uzun ömürlüdür. Bununla beraber farlarınızı seçerken diğer araçların da sizi görebilmesi çok önemlidir. Özellikle arka farınız için sis lambaları sisli havalarda iyi katkı verir. Ampuller Halojen, ?LED ve ?Xenon ?HID olarak üçe ayrılır. Halojen ampuller parlak olduğu için iyi performans verir. Ancak kendisini diğer ampullerden ayıran en büyük farkı ekonomik oluşudur. ?LED ampullere bakıldığında halojenden farklı olarak, performansını korurken daha az güç tüketir ve daha uzun ömürlüdür. ?Xenon ?HID farlar ise hem şık hem de aşırı parlak yapısıyla çok iyi görüş sunar. Seçiminizi 3 farklı ampulden biri ile yapabilirsiniz.

Emniyetli Ayna Tercihi Nasıl Yapılır?

Motosiklet Aydınlatma, Ayna

Motosikletinizde herhangi bir kırılma ya da yükseltme isteği gibi durumlarda yeni bir motosiklet aynası seçilmelidir. Ama ayna tercihinizi yaparken aracınıza uyum sağlamasının çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Zira doğru açıyla ayarlanmamış bir ayna çok tehlikeli olaylara sebebiyet verebilir. Motosiklet yuvarlak ayna ya da köşeli ayna olarak farklı modelleri olduğu gibi, motosiklet gidon ayna ile ayarlanabilir aynalar almak da mümkündür. Kullanıcılar isterse uygun aparatlarla motosiklet ayna uzatma işlemi de gerçekleştirebilirler. Sizin istediğiniz ayarda sabit kalmayan bir ayna için ayna ve motor modeline uygun bir motosiklet ayna kütüğü alarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Aydınlatma ve Aynalarda Fiyat Değişimi

Motosiklet Aydınlatma, Ayna

Motosiklet aydınlatma ürünlerinde fiyatlar, ampul farklılığına göre olduğu gibi marka ve modele göre de değişebilir. Örneğin halojen bir ayna ?LED bir aynaya göre daha fazla güç tüketmesine karşın, daha ucuzdur. Geniş fiyat skalasına sahip motosiklet aydınlatma modellerinde her kullanıcıyı memnun edecek fiyatlandırmada aydınlatma ürünleri bulmak mümkündür. Motosiklet ayna fiyatları aynanızda istediğiniz fonksiyonlar aynanızın üretim malzemesine göre çeşitlilik göstermektedir. Farklı maddelerle farklı dayanıklılık sunan aynalar bulunur. Zevkinize ve bir aynadan beklentinize göre kendinize ideal aynayı oldukça kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha fazla oto aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Doğru Aydınlatma ve Aynanın Avantajları

  • Motosiklet aydınlatma yüksek performanslı olması ile karanlıkta ciddi görüş alanı yaratır.
  • Yüksek verimli aydınlatmalar dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarından daha güvenilirdir.
  • Kaliteli olan iyi monte edilmiş aynalar yüksek hızlarda ya da ani durumlarda sabit kalır.
  • Motosiklet spor ayna ile motosikletler daha göz alıcı görünür.
  • Motosiklet plaka aydınlatma en zor hava koşullarında bile trafikte görünür plakalar sağlar.

Aydınlatma ve Ayna Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aydınlatmalar maksimum verim için profesyonel yardım ile dikkatli takılmalıdır.
  • Motosiklete uygun aydınlatma seçilmesi uzun ömür ve yüksek performans için gereklidir.
  • Ayna kullanımında malzeme kalitesine önem verilmelidir.
  • Hem ayna hem aydınlatmada sık sık kontroller yapılmalı ve can güvenliği sağlanmalıdır.