GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Motosiklet Montu

kategorisinde 1416 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Motosiklet Mont & Ceket

Motor tutkunlarının dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi seyir halindeyken giymek zorunda oldukları giysiler. Üzerlerinde taşıdıkları kask ve korumalıklardan sonra en önem verdikleri eşyaları ise montlar. Açık havada sürüş deneyimi yaşayan motosiklet sürücüleri, iklim koşullarına uyum gösteren montları tercih ediyor. Yazlık ve kışlık modelleri kullanıcılar tarafından ayrı ayrı satın alınan montlara, son yıllarda dört mevsim giyilebilir modeller de ekleniyor. Farklı kışlık motosiklet montu markaları tarafından üretilen ürünleri, bütçenize uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Motosiklet Montlarının Kumaş Özellikleri

Motosiklet Mont & Ceket

Kışlık ya da yazlık olsun bütün motor montlarının ortak özelliği sağlam ve dayanıklı kumaşları. Farklı materyaller kullanılarak özel olarak üretilen kumaşlar, soğuk ve rüzgarı geçirmeyen karaktere sahip. Tekstil ve deri olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılan motosiklet kışlık mont çeşitleri, öncelikle bedeninizi korumayı hedefliyor. Yanmaz, su geçirmez, hafif ve dayanıklı olmaları beklenen kumaşlar, özel olarak geliştirilen son teknolojiler ile üretiliyor. Motorcu montu kışlık erkek modelleri deyince ilk akla gelen ürünler ise deri, Kevlar, Superfabric, Gortex ve Cordura kumaşlar oluyor. Her bir kumaş tipinin üretildiği malzemeye göre farklı karakterleri olsa da tamamı hava alma özelliğine sahip. Gerek yazlık gerekse kışlık mont motor üzerinde hareket halindeyken giyiliyor. Bu nedenle tüm motor montlarının hava alması gerekiyor.

Kışlık Montları Nasıl Seçmelisiniz?

Motosiklet Mont & Ceket

Deri, yapısı itibarıyla insan vücudunu soğuk ve rüzgardan en çok koruyan doğal kumaş tipleri arasında yer alıyor. Ancak deri kışlık motor ceketi alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler var. Bunlardan en önemlisi satın alacağınız deri ceketin kalınlığının 1 mm'yi geçiyor olması gerekliliği. Deri ceketler, yumuşak ve hafif yapıları ile sürücülerin içinde en rahat hareket ettikleri mont tipi. Ancak derinin kendine has dezavantajları da bulunuyor. İlmik yapısı ince ve dikiş kalitesi düşük deri montlar sizi koruma özelliğine sahip değil. Tekstil kışlık motosiklet ceketi ise üretildiği kumaşa göre farklı özellikler taşıyor. Burada dikkat etmeniz gereken; kullandığınız motorun tipi, nerede kullandığınız, sürüş stiliniz ve motor üzerinde ne kadar vakit geçirdiğiniz. Soruların cevapları sizin açınızdan netse, kumaşlar hakkında bilgi edinerek dilediğiniz ürünü uygun kışlık motosiklet mont fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Kışlık Montlar Hangi Özellikleri Taşımalı?

Motosiklet Mont & Ceket

Kış aylarında motor kullananların giyeceği montların, ağır hava şartlarına dayanıklı olması ilk koşul. Soğuk, rüzgar ve yağmurun işlemeyeceği kumaş seçimleri çok önemli. Kışlık mont motosiklet üzerinde ne kadar vakit geçirseniz geçirin sizi koruduğu kadar değerli. İklim koşullarının sert karakteri artıkça ceketinizin alacağı darbeler de o kadar ağırlaşıyor. Bu nedenle seçimlerinizin ekstra dayanıklı ve sağlam kumaşlardan yana olması gerekiyor. Yol koşullarının yarattığı olumsuz şartlar ise motor sürücülerini kazalara daha açık hale getiriyor. Özellikle ıslak ve kaygan zeminlerde montunuzda bulunan korumalıklar çok önemli hale geliyor. CE belgesine sahip motor kışlık mont çeşitleri, standartlara uygun üretimi belgelemenin en kolay yolu. Seçimlerinizi yaparken CE belgesine sahip üreticilerin montlarını satın alabilirsiniz. Daha fazla motosiklet aksesuarı için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Motosiklet Kumaşlarının Özellikleri ve Avantajları

  • Kevlar, 400 derece ısıya kadar dayanıklı mont kumaşları arasında yer alıyor.
  • Goretex, en yüksek su geçirmezlik özelliğine sahip kumaş olma özelliği taşıyor.
  • Superfabric, sürtünmeye karşı en dayanıklı tekstil ürünü olarak belirtiliyor.
  • Sheltex, kış şartlarına dayanıklı, en hafif yapıya sahip kumaşlar arasında kabul ediliyor.
  • Deri, kalınlığı 1mm'yi geçtiği sürece kışın giyilebilecek en uyumlu doğal malzeme olarak değerlendiriliyor.

Motosiklet Montu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kış aylarında hareketlerinizin kısıtlanmaması için mont bedeninizi, altına giyeceğiniz kalın giysileri dikkate alarak seçebilirsiniz.
  • Koltuk altlarında ekstra fermuar olmaması havalandırma açısından dezavantaj oluşturuyor.
  • Korumalıkları, omuz ve dirseklerinize tam oturmayan montlar sizi korumuyor.
  • Montunuzu, gece sürüşleri için fark edilir renklerden seçebilir ya da üzerine reflektör takabilirsiniz.
  • Darbe alacak yerlerde yeterince koruma olmadığını düşünüyorsanız, montunuza ilave korumalıklar takabilirsiniz.