GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yatak Odası Takımı

kategorisinde 1166 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yatak Odası Takımı

Yatak odası takımı; ebeveyn yatak odası takımı, çocuk- bebek yatak odası takımı ve genç odası takımı olarak başlıca gruplara ayrılır. Kişilerin tercilerine, odaların ebatlarına ve belli kriterlere bağlı olarak seçim yapılabilir. Günün en az 6 ile 10 saat aralığında bir zaman diliminin geçirildiği bu odalara yerleşecek mobilyaların kullanıcıların yaşamına büyük etkisi olur.

Konforlu Ebeveyn Yatak Odaları

Yatak Odası Takımı

Uyumak, giyinmek, hazırlanmak için kullanılan yatak odalarına yerleştirilen mobilyaların kalitesi, konfora müsait olması ve aynı zamanda görsel olarak kişilerin zevkine hitap etmesi gerekir. Bu odalarda yatak, yatak başlığı, karyola, baza, gardırop, tuvalet masası, takı dolabı, dilsiz askılık ve benzeri mobilyalar yer alır. Tercihinize göre ister üç ya da beş parçadan oluşan bir takım seçersiniz, isterseniz parçaları tek tek satın alarak takımı kendiniz oluşturursunuz. Ürünler materyal ve model özelliklerine göre çok çeşitlidir. Modeller klasik ve modern tarz olarak iki çeşide ayrıldıktan sonra beyaz, açık kahve, koyu kahve, siyah ve benzeri renklere; meşe, ceviz, masif, ahşap gibi materyal özelliklerine ayrılır. Sadece karyola ve gardıroptan oluşan ikili takımlar; karyola, gardırop ve iki komodinden meydana gelen 4'lü takımlar ve bunlara ilave eklenen tuvalet masası, dilsiz askılık ve benzeri eşyalar takımların içeriğinde yer alır.

Çocuk ve Bebek Odası Takımları

Yatak Odası Takımı

Bebek, çocuk ve genç yatak odası ürünleri anne babaların titizlikle seçtikleri ürünler arasında yer alır. Markalar da bu doğrultuda bebek ve çocuklar için sağlığa zararlı madde içermeyen, doğal boyalar kullanılarak çok sayıda mobilya üretir. Montessori mobilyalar, kenarları korkuluklu çeşitler bebek odaları için ideal ürünlerdendir. Bebek odaların genellikle bir yatak, gardırop ve anne için koltuk yer alır. Bazı durumlarda takıma beşik de eklenebilir. Okula başlayan çocuklar için bebek yataklarının kenar korkulukları çıkarılarak, yataklar dönüştürülebilir. Ayrıca odaya çalışma masası eklenebilir. Çoğu aile yatağı büyütmek yerine büyüyen çocuklarına araba, gemi, futbol sahası ve benzeri eğlenceli oda takımları almayı tercih eder. İki ve daha fazla çocuklu aileler çocuk odasının büyüklüğüne göre ranza tipi ya da yavrulu yatak modellerine yönelebilirler. Çocuk mobilya takımları sevimli ve konforlu ürünlerden oluşur.

Tek Kişilik Genç Odaları

Yatak Odası Takımı

Genç odası mobilyaları ise uzun süre kullanıma uygun, tek kişilik yetişkin odaları ayarında ürünlerden oluşur. Çok sayıda renk ve tasarımı bulunan genç odası mobilyalarında, çocuk odalarına göre daha büyük bir gardırop, çalışma masası, kitaplık bulunur. Bazı takımlar kitaplık ve masayı birlikte tasarlayarak daha ergonomik ürünlere imza atar. Markaların koleksiyonları arasında yatak, dolap ve masanın bir arada, çok işlevsel biçimde tasarlandığı da göz çarpar. Bu mobilyalar özellikle küçük odalar için ideal ürünlerdendir.

Yatak Odası Mobilyası Alırken...

  • Takım seçiminde ilk kriteriniz, mobilyaları yerleştireceğiniz odanın ölçüleri olmalıdır. Yatak, gardırop, komodin ve diğer parçaların ölülerini dikkatle inceleyerek, odanıza nasıl yerleştireceğinizi tasarlamalısınız.
  • Karyola mı seçeceksiniz yoksa bazalı yatak mı buna karar vermeli, ona uygun ölçülerde ortopedik yatak seçiminizi yapmalısınız.
  • Odaların duvar ve kapı renklerini göz önünde bulundurarak mobilya renklerine karar vermelisiniz.
  • Bebek odası seçiminde, bebeğinizin konforunu ve sağlığını ilk sıraya alarak, seçimlerinizi bu doğrultuda oluşturmalısınız.
  • Montaj esnasında, uygulama ve kurulum talimatlarını dikkatlice okuyarak, size sunulan yol haritasına bağlı kalmalısınız.

Seçimlerinizde Bunlara da Dikkat Etmelisiniz

  • Mobilyanızın bakımını düzenli olarak yaparak, ürünlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  • Temizlik esnasında, ürünlerin üzerinde yazılı olan şartlara dikkat ederek ve mobilya cinslerinizi göz önünde bulundurarak deterjan seçini yapmalısınız.
  • Odanızda yer varsa, yatak takımının yanı sıra koltuk, puf ve kanepe gibi ürünler de yerleştirebilir, zaman zaman kitap okumak ve dinlenmek için de yatak odanızı kullanabilirsiniz.
  • Bebeğinizi bir süre yanınızda yatırmayı düşünüyorsanız, bebek yatağının yanında bir de beşik satın alarak ona evinizde iki adet yatma alanı yaratabilirsiniz.
  • Gardırop seçiminde, odanızın alanının yanı sıra kıyafet sayınızı da dikkate alarak, ürünün büyüklüğüne karar vermeniz, size büyük fayda sağlar.