GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yatak

kategorisinde 12443 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kaç kişilik bir yatağa ihtiyacınız var?

  Tek Kişilik

  Çift Kişilik

Yatak

Günün yorgunluğunu üzerinden attığımız, vücudumuzu ertesi güne hazırladığımı uyku sürecinin kalitesi sağlığımızı doğrudan ya da dolaylı yollardan etkiliyor. Sayısız yatak modelleri arasından size en uygun olanı belirlerken dikkat edilmesi gereken, hem kişisel hem de genel birçok önemli kriter bulunuyor.

Yatak Tercihinde Bilinçli Hareket Edilmeli

Yatak

Her günün yaklaşık 3'te 1'ini üzerinde geçirdiğimiz yatak satın alırken, yatak markaları ya da ya da yatak fiyatları öncelikli kriter olmamalı. Vücut fonksiyonlarımız ve sağlığımız için hayati öneme sahip uyku kalitesini artırıcı özellikleri taşıyan yataklara yönelmekte fayda var. Hatta bu konuda doktorunuzdan görüş alınması çok yerinde olabilir. Özellikle bir sağlık sorunu olan bireyler hangi tip yataklarda uyumaları gerektiği hususunda bilinçli hareket etmelidir. Tek kişilik yatak modellerinde farklı boyutlarda ürünler bulunuyor. Geniş yüzeye sahip tek kişilik yataklardan; uzun boylu bireyler için daha uzun yataklara kadar birçok seçenek bulunur. 92-95 cm genişlik, 187-190 cm uzunluk tek kişilik yataklar için standart ölçülerdir. Ancak uzunluğu 2 metrenin, genişliği ise 1 metrenin üzerine çıkan tek kişilik yatakların da piyasada rahatlıkla bulunabilir. Çift kişilik yataklarda ise uzunluklar tek kişilik yataklarda benzer olurken; genişlik ise 150 cm ile 200 cm arasında değişiklik gösterebiliyor.

Yatak Bazaları İle Ekstra Depo Alanları Kazanın

Yatak

Yatakların şekilleri üzerinden yapılan tercihlerde, ebatlar kadar yatağın başlık bölümünün varlığı, bazalı mı bazasız mı olduğu gibi özellikler de ön plana çıkıyor. Özellikle baş bölümü duvara dayanan yataklarda, yatak başlıkları olmazsa olmaz bir özelliktir. Bazalı yataklar ise, odalarda en fazla yer kaplayan eşyaların başında gelen yatakların, altının dolap olarak kullanılmasını olanaklı kılıyor. bu sayede evinizde her zaman kullanmayacağınız birçok eşyayı yatak bazasının altında muhafaza edebilirsiniz.

Erkek Çocuklarının Favorisi Arabalı Yatak Modelleri

Yatak

Çocuk yatak modelleri, hayal dünyalarını geliştirecek birçok farklı tasarımlarda karşımıza çıkıyor. Uyumaktan keyif alacağı, çocuklarınızın zevklerine göre birçok farklı türde yatak modelleri bulunuyor. Bunlardan en popüler modelleri başında ise arabalı yataklar geliyor. Karyolası otomobil şeklinde biçimlendirilen yataklar, ışıklar ve ses efektleriyle birlikte çocuklar için büyük bir eğlence haline dönüşüyor. Pembe, sarı gibi tonlarda tasarlanmış, ünlü oyuncak bebek karakterleri ile detaylandırılan ürünler en popüler kız çocukları için en popüler yatak modelleri arasında yer alıyor. Çocukların gelişimi alanında bir felsefe türü olan Montessori, çocuk yataklarına da farklı bir yorum katıyor. Montessori yataklar, çocukların erişebileceği boyutlarda tasarlanmış yatak türüdür. Montessori yataklar çocukların kendi işlerini görmeleri konusunda eğitimlerine de yardımcı oluyor. Yer yatağı olması nedeniyle çocuklar, yataklarına kendi gidebiliyor, kendileri kalkabiliyor ve yataklarını toplama alışkanlığını çok küçük yaşta öğrenebiliyor. Ayrıca ebeveynlerine olan bağlılıklarını da azaltıyor. Montessori yatak fiyatları bakımından da birçok alternatif sunuyor. Her bütçeye ve her ihtiyaca göre Montessori yataklar ile çocuklarınızın eğitimine katkı sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Uyku İçin...

 • Omurga sağlığı için yatak sertliğini seçerken, çok sert ya da çok yumuşak modeller yerine orta sertlikte yataklar tercih edilmeli.
 • Yatak satın almadan önce mutlaka en az 3 dakika, sırt üstü, yüz üstü ve yanlara olacak şekilde farklı pozisyonlarda üzerinde uzanın.
 • Bel, boyun gibi omurgaya bağlı rahatsızlıkları bulunan bireyler yatak seçiminden önce doktor tavsiyesi almalıdır.
 • Yatak yüzeyindeki kumaşların kalitesi ve antibakteriyel özellikte olması sağlıklı bir uykunun yanı sıra cilt problemleri yaşama ihtimalinizi azaltır.
 • Yatak yüzeyindeki kumaşın sökülebiliyor olmasına dikkat edin. Böylece yatak kumaşını kuru temizlemede temizleterek hijyen düzeyini artırabilirsiniz.

Yatak Alırken Dikkat Edilecekler

 • Yatak tercihinde en önemli kriter, yatak ölçüleridir. Özellikle evli çiftler, uyurken daha fazla konfor için olabildiğince büyük yatak tercihi yapmalıdır.
 • Yatağınız ile karyolanızın uyumlu olmasına özen gösterin. Karyolanızın ölçülerinden daha büyük ya da daha küçük yataklar konfor ve kullanım açısından sorunlara sebep olabilir.
 • Yatarken konforunuzu artıracak, vücut ağırlığınıza ve vücudunuzun şekline uygun kalitede ve sizin için doğru malzemeden yapılmış yatakları tercih edin.
 • Yataklarınızdan maksimum verim alabilmek için belirli aralıklarla değiştirin. Uzmanlara göre bu süre yaklaşık 7 yıldır.
 • Çift yüzeyi de kullanılabilen yatakları belirli periyotlarda yüzeyini çevirerek kullanırsanız, yatağın ömrünü uzatabilirsiniz.