GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Şifonyer

kategorisinde 950 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Şifonyer

Kıyafet ve çeyiz sandığı gibi geleneksel mobilyalardan evrilmiş olan şifonyer, evinizi kolayca organize etmenizi sağlıyor. Çekmece ve dolap kapaklarıyla zenginleştirilen şifonyer modelleri, genellikle yatak odalarında kıyafetleri düzenlemek için kullanılıyor. Şifonyer markaları, genellikle bel hizası uzunluğunda olan modeller üretiyor. Farklı aksesuarlarla zenginleştireceğiniz şifonyer modellerine dekorasyonunuzda yer ayırarak şık bir görünüm yakalayabilir, evinizi kolayca düzenleyebilirsiniz.

Standart Şifonyer Çeşitleri

Şifonyer

Tıpkı bir sandık gibi yatay formda uzanan standart şifonyer çeşitleri, üzerinde barındırdığı dar ve geniş birçok farklı çekmece sayesinde farklı kıyafet ve aksesuar çeşitlerini düzenli bir şekilde yerleştirmenize imkân veriyor. Geniş olması nedeniyle küçük yatak odaları için iyi bir seçenek olmasa dahi, çok fazla bölmeye ve geniş çekmecelere sahip sayesinde alan problemi olmayan yatak odalarına hitap ediyor. Standart şifonyer modellerinin küçük bir masayı anımsatan üst yüzeyi, büyük bir ayna ya da üst bir sandıkla zenginleştirerek çok daha kullanışlı bir hale getiriliyor.

Dikey ve Uzun Şifonyerler

Şifonyer

Geleneksel şifonyer tasarımları, kapladığı geniş alan yüzünden kompakt ebatlı modern dairelerde pek tercih edilmiyor. Yalın çizgilere sahip modern şifonyer tasarımları, dikey formda uzanmaları sayesinde alanın çok daha verimli kullanılmasına destek oluyor ve fazla alan kaplamadan kıyafetlerinizi düzenlemenize olanak veriyor. Diğer taraftan, dar olmaları sebebiyle iç çamaşırı ve çorapları düzenlemenize yardımcı olan bir mobilya olarak tercih edilebiliyor.

Çok Yönlü Şifonyer Modelleri

Şifonyer

Sadece çekmecelerin bulunduğu standart şifonyer tasarımları, kıyafetlere nazaran daha geniş ebatlı olan elektronik aletleri ve battaniye gibi eşyaların yanı sıra aile albümü ve hatıraları gibi özel şeylerin yatak odasında barındırılmasına izin vermiyor. Bu nedenle, farklı genişlikteki çekmecelerin yanı sıra dolap kapakları ve bölmelerin kullanıldığı çok yönlü şifonyer modelleri tasarlanıyor. Çok yönlü modellerde kitaplarınızı dizmeniz için raf, büyük ebatlı eşyalar için dolap gözü, iç çamaşırı ve çoraplar için dar, standart kıyafetleriniz için geniş çekmeceler bulunabiliyor. Çok yönlü kullanımı sayesinde şifonyer fiyatları ile kıyaslandığında oldukça avantajlı olan modeller, kısıtlı bir bütçe dahilinde yatak odasını dekore etmek isteyenler için ekonomik bir alternatif oluyor.

Kullanım Keyfini Artıran Öneriler

  • Kıyafet, aksesuar ve eşyalarınızı düzenlemek için daha fazla alana ihtiyaç duyuyorsanız üst sandık ve raf gibi aksesuarı şifonyerin üst kısmına yerleştirerek kullanabilirsiniz.
  • Çekmece iç ve yanlarının odanızla uyumlu bir renge boyanmış olmasına özen göstererek daha dinamik bir atmosfer elde edebilirsiniz.
  • Çorap ve iç çamaşırı gibi küçük ebatlı kıyafetleriniz için ekstra bir şifonyer alamıyorsanız çekmece içi düzenleyicileri tercih edebilir, geniş çekmecelerde bile düzenli durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Odanızda tuvalet masası ve ayna gibi eşyalar için ekstra alanınız yoksa şifonyerinizin üstüne büyük bir ayna yerleştirerek kullanım alanını genişletebilirsiniz.
  • Bambu, plastik ya da metal sepetlere, şifonyerin alt ya da üstünde yer ayırarak büyük ebatlı eşyalar için yer elde edebilirsiniz.

Şifonyer Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Şifonyeri verimli kullanabilmeniz için boyutlarının odanızın genişliği ve şekliyle uyumlu olduğuna emin olun.
  • Dekorasyonda tercih ettiğiniz renk, stil, malzeme ve dokulara göre şifonyerinizi tercih ederek uyum yakalayabilirsiniz.
  • Çekmece ve kapaklarda tercih edilen kulpların, şifonyerin stilini direkt olarak etkilediğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Şifonyerde düzenlemeyi planladığınız kıyafet, aksesuar ve diğer eşyaları göz önünde bulundurarak çekmece genişliği ve ek özelliklerine karar verebilirsiniz.
  • Ahşap ve metal materyallerden üretilen modellerin yanı sıra kumaş ya da deri gibi detaylarla zenginleştirilmiş tasarımları değerlendirebilir, özgün bir dekorasyon yakalayabilirsiniz.